کنترل خشم در رانندگی تنها با چند راهکار ساده

88
کنترل خشم در رانندگی تنها با چند راهکار ساده

کنترل خشم در رانندگی تنها با چند راهکار ساده

به‌صورت رسمی، خشونت پشت فرمان و جاده‌ای به عنوان عصبانیت غیرقابل‌کنترل رانندگانی توصیف می‌شود که توسط اعمال سایر رانندگان ایجاد شده و موجب بروز رفتاری خشونت‌آمیز و پرخاشگرانه می‌شود. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با راهکارهای کنترل خشم در رانندگی آشنا نماییم. با ما همراه باشید

نشانه‌های این خشونت غیرقابل‌کنترل می‌تواند به صورت حرکات بی‌ادبانه، توهین‌های کلامی، خطرات فیزیکی و یا رانندگی خطرناک بروز یابد. بنابه گفته ریچارد گلدمن که مدیر بخش استاندارد‌های رانندگی در شرکت «رود اسمارت IAM» است، به منظور پیشگیری از خشونت جاده‌ای راهکارهای متعددی وجود دارد. شما به سادگی می‌توانید با استفاده از برخی روش‌ها از بروز چنین رفتار‌هایی اجتناب کنید.

درصورتی‌که بین دو نفر یک درگیری به وجود آید احتمال دخیل شدن شما در آن وجود دارد. این به معنی لزوم واکنش شما نیست. سعی کنید به مشکل نزدیک نشوید و اجازه دهید راننده دیگر پیش برود. حتی درصورتی‌که احساس بدی به شما دست داده اجازه دهید راننده دیگر راه خود را جدا کرده و برود و روز شما خراب نشود. آیا شخصی مخالف شما بوده و خشن است؟ درصورتی‌که این‌گونه است با او تماس چشمی برقرار نکرده و واکنش مشهودی نشان ندهید. سعی کنید به او فکر نکرده و به این ترتیب از رفتار‌های راننده دیگر تأثیر نگیرید.

درصورتی‌که راننده دیگر هنوز هم خشونت‌آمیز رفتار کرده و شما احساس خطر می‌کنید با پلیس تماس بگیرید. اگر راننده درگیر با شما اقدام به حمله‌ور شدن با خودرو و تصادف با شما کرد سعی کنید به‌صورت امن به سمت دیگر رانده و از تصادف با او پیشگیری کنید؛ اما رانندگی شما نباید همانند فیلم‌ها باشد.

کنترل خشم در رانندگی تنها با چند راهکار ساده
کنترل خشم در رانندگی تنها با چند راهکار ساده

آیا در خودرو اشخاص دیگری هم حضور دارند؟ درصورتی‌که این‌گونه باشد از آن‌ها بخواهید تا از راننده درگیر فیلم‌برداری کنند و به این ترتیب مدرکی در دستتان خواهد بود. توجه داشته باشید که از شماره پلاک خودروی درگیر با شما نیز تصویر تهیه کنید. درب خودرو و همچنین شیشه‌ها را به‌صورت کامل باز نکنید و هرگز درگیر جروبحث بی‌پایان و پرخاشگرانه نشوید.

اگر خطایی از شما سر زد به آن اذعان کرده و پوزش بخواهید. شاید این امر موجب حل شدن سریع موضوع شود؛ و همچنین هیچ کاری که موجب عکس‌العمل طرف مقابل شود را انجام ندهید. حتی درصورتی‌که مقصر هم نیستید بهتر از بدون توجه به آن عبور کرده و به راه خود ادامه دهید. گلدمن پیشنهاد می‌کند هنگامی که اتفاق رخ داده به پایان رسید بهتر است خودرو را متوقف کرده و کمی هوای تازه استنشاق کنید. همچنین گوش دادن به موزیک یا رادیو که حواس شما را پرت می‌کند نیز مفید خواهد بود. خب وقتی در ترافیک سنگینی که باعث کم‌حوصلگی افراد و خشمگین شدن آن‌ها می‌شود قرار دارید باید چگونه رفتار کنید؟

گلدمن دراین‌باره می‌گوید: برخلاف عابران پیاده که به هر سمتی می‌روند و احساس آزادانه‌ای دارند، شما چنین فرصتی را در داخل خودرو نداشته و بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید. روانشناسی این موضوع بسیار جالب است. اگرچه دو عابر پیاده می‌توانند در صورت برخورد با یکدیگر لبخند زده و عذرخواهی کنند، اما همین دو فرد اگر پشت فرمان باشند رفتار کاملاً متفاوت و متضادی خواهند داشت! تجربه شما در این‌باره چیست؟

کنترل خشم در رانندگی تنها با چند راهکار ساده نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 15 =

بررسی

راهکارها و مهارت های کنترل خشم در کودکان

راهکارها و مهارت های کنترل خشم در کودکان راهکارها و مهارت های کنترل خشم در کودکان : خشم یک…