۴ نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام

511
4 نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام

۴ نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام

۴ نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام : TRX حالا دیگر به‌عنوان یکی از کارآمدترین ورزش‌های تناسب اندام در سرتاسر دنیا شناخته‌شده است و مهم‌ترین مزیت آن نسبت به سایر ورزش‌های تناسب‌اندام تجهیزات اندک و تمرینات راحت‌تر است . ورزش TRX با معلق قرار گرفتن بدن و مقابله با گرانش زمین و حفظ تعادل بدن در این وضعیت، فارق از اینکه شما روی عضلات پا ، دست، کمر یا عضلات شکم کار می‌کنید و فارق از اینکه حرکت اسکات، پرس سینه ، لانژ و غیره را انجام می‌دهید، در هر صورت روی تمام حرکات سایر عضلات را نیز درگیر می‌نماید . به همین خاطر است که TRX مقاومت بدن را بالا می‌برد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد ۳ نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام  صحبت کنیم . همراه ما باشید .

نکات مهم در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام

4 نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام
4 نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام

۱ – تطبیق پذیری با محیط

تمامی حرکات ورزش TRX به وسیله طناب TRX انجام می شود و می توان به وسیله این بند روی تک تک عضلات بدن فشار مناسبی را وارد کرد . شما می توانید سیستم تعلیقی تی آر ایکس را در محیط های مختلف تنطیم نمایید و در مسافرت و یا مکان هایی که دسترسی به باشگاه ندارید حرکات تمرینی خود را انجام دهید . مهم ترین مزیت TRX نسبت به سایر ورزش ها همین مورد می باشد که مانع دور ماندن شما از ورزش به علت مشکلات کاری و جا به جایی می شود.

۲ – چربی سوزی

تحقیقات نشان داده افرادی که به طور منظم تمرینات TRX را انجام می دهند ، %۱۵-۸ میزان متابولیسم (سوخت و ساز بدن) آنها بالا می رود . حرکات TRX می توانند بر چربی سوزی بدن هم تاثییر گذار باشند . در زمان انجام تمرینات TRX درست مانند تمرینات کاردیو پمپاژ خون در بدن شما افزایش می یابد.

4 نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام
4 نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام

۳ – کاهش زمان تمرین

به علت تاثیر گذاری حرکات TRX روی نقاط مختلف بدن و وجود تمرینات ترکیبی بسیار گسترده شما می توانید ترکیبی از حرکات مختلف با تاثیر روی همه عضلات بدن را انجام دهید و در مدت زمان کمتری به نسبت ورزش هایی مانند فیتنس و بدنسازی تمرین خود را به پایان برسانید . چه کسی هست که این موضوع را دوست نداشته باشد!

۴ – داشتن مربی حرفه‌ای

واقعیت این است که برای انجام حرکات ورزش TRX لازم نیست از تمام وزن بدن برای ساخته عضله مایه بگذارید TRX کمک می‌کند تا در یک بازه زمانی وزن بدن در زوایای مختلف برای درگیر کردن تعداد بیشتری از ماهیچه‌ها و عضلات به کار گرفته شود و تمام این‌ها با یک حرکت ساده مثل «پرس سینه» یا تمرین متعادل‌سازی عضلات انجام می‌شود. به گفته مربیان این رشته، اساس تمرینات TRX، برای استحکام و ثبات و حفظ تعادل بدن است. اما یادتان باشد اگر عضلات بدنتان قوی نیستند به‌تنهایی از طریق باندهای TRX نمی‌توانید تعادلتان را حفظ کنید. ذکر این نکته ضروری است که برای شروع ورزش TRX در ابتدا حضور یک مربی حرفه‌ای امری ضروری است.

۴ نکته مهم و ضروری در مورد ورزش TRX برای تناسب اندام نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

بررسی

اصول و قوانین انجام حرکات کششی بعد از ورزش

اصول و قوانین انجام حرکات کششی بعد از ورزش اصول و قوانین انجام حرکات کششی بعد از ورزش : کش…