نشانه های محیط کار سمی و نامناسب که باید به آن توجه داشت

418
نشانه های محیط کار سمی و نامناسب که باید به آن توجه داشت

نشانه های محیط کار سمی و نامناسب که باید به آن توجه داشت

به‌عنوان یک رهبر ارشد یا مدیر، وظیفه شما این است که سازمانی را تشکیل دهید که در آن انسان‌های نادان، زورگو و مشکل‌ساز رشد نمی‌کنند. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با نشانه های محیط کار سمی و نامناسب آشنا می‌کنیم با ما همراه باشید

  • اهمیت دادن به کارهای شخصی مدیران

درصورتی‌که برای مدیری کار می‌کنید که همه هم‌وغمش مسائل اطرافش است و همواره به دنبال ارضای احتیاجات شخصی خود مانند حرص، طمع و قدرتش می‌گردد، این می‌تواند نشانه‌ای واضح از یک رهبری سمی باشد.

  • کارمندان از دیکتاتوری به ستوه آمده‌اند

درچنین شرایطی، مدیران قصد دارند که روی همه‌چیز و همه‌کس کنترل داشته باشند. تحت همه شرایط، او تیم را بی‌اعتماد کرده و مسئولیت‌های لازم را به آن‌ها تفویض نمی‌کند. هیچ محیط امنی برای بحث و گفتگوی گروهی وجود ندارد، چونکه شیوه رهبری خودکامه است.

  • احتکار اطلاعات توسط مدیران

دلیلی واقعی و مبرم جهت ذخیره اطلاعات توسط مدیران و محروم کردن سایرین از این اطلاعات وجود دارد و آن قدرت و کنترل مدیر است. کنترل یکی از اصلی‌ترین راه‌های از بین بردن اعتماد است. رهبری که برای کنترل محیط کار و اشخاص داخل آن، مدام اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند نمی‌تواند قابل‌اعتماد باشد. رهبران آینده باید با مسئولیت کامل اطلاعات را به اشتراک بگذارند و شفافیت شخصی و سازمانی را به کارمندان خود نشان دهند.

نشانه های محیط کار سمی و نامناسب که باید به آن توجه داشت
نشانه های محیط کار سمی و نامناسب که باید به آن توجه داشت
  • مدیران پشت درهای بسته هستند

آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که مدیرتان کجاست؟ درصورتی‌که در ساختمان باشد، آن‌ها اغلب پشت درهای بسته هستند تا از تعاملات شخصی، به‌ویژه در مواقع بحرانی، اجتناب کنند. این مدیران در مواقع حیاتی و درشرایطی که به بازخوردهایشان احتیاج است، به‌ادگی خود را مشغول می‌کنند و اغلب اوقات خود را با جلسات سرگرم می‌کنند تا ناامنی‌های داخل سازمان را به چشم نبینند و همچنین با ترس تضادها یا مناقشه‌ها نیز روبرو نشوند. این قبیل از مدیران تنها به اخبار خوب علاقه دارند، زیرا نمی‌توانند کاری بیشتر از آن را انجام دهند. مشکلی پیش آمده است؟ برو با شخصی دیگر در موردش صحبت کن.

  • نمایش رفتارهای مخرب و ضد بهره‌وری توسط کارمندان

بازی سرزنش کردن توسط همکران به راه افتاده است، شایعات و صفحه‌گذاری‌ها وجود دارد، رقابت‌های داخلی شدت یافته است و همکاران هیچ‌گونه پاسخگویی شخصی ندارند. حتی احتمال دارد داستان از این هم بدتر شده و محل کار به محیطی برای اظهارنظر و تضادهای سیاسی تبدیل شود. مدیران و برخی از کارمندان ممکن است که قصد داشته باشند همکاران و زیردستان خود را در مقابل هم قرار دهند. درصورتی‌که در چنین محلی کار می‌کنید، هرگز به فکر افشای اطلاعات نباشید و هیچ همکاری نزدیکی را با سایر افراد ترتیب ندهید.

  • غیبت، عدم مشارکت و حجم کارها در حال افزایش است

چرا؟ چونکه کارمندان به‌عنوان انسان‌هایی با ارزش تلقی نمی‌شوند، به همین جهت اخلاق در چنین محل‌هایی جایی نخواهد داشت. درصورتی‌که انتظار مدیران این باشد که زندگی شخصی یا خانوادگی شخص به‌واسطه ۶۰ ساعت اضافه‌کاری در هفته، تعطیلات کم و یا حتی عدم تعطیلات و حضور ۷/۲۴ قربانی شود، باید بدانید که شما به اوج این محیط کاری سمی رسیده‌اید.

نشانه های محیط کار سمی و نامناسب که باید به آن توجه داشت
نشانه های محیط کار سمی و نامناسب که باید به آن توجه داشت
  • رفتارهای غیراخلاقی مانند سرقت، تقلب و خرابکاری در محل کار

در پژوهش‌های موسسه گالوپ مشخص گردید که بدترین نوع کارمندان اشخاصی هستند که تعامل فعالی در سازمان ندارند و این کارمندان حدود ۱۸ تا ۲۱ درصد از نیروی کار سازمان‌ها را تشکیل می‌دهند. این کارمندان مانند زامبی‌ها تنها داخل شرکت راه می‌روند و در عین شرکت در چرخه‌های شایعات، هیچ کار مثبت دیگری انجام نمی‌دهند. در چنین مواقعی، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که رفتارهای غیراخلاقی مانند سرقت، تقلب و خرابکاری که موجب اختلال در روحیه و بهره‌وری می‌شوند داخل سازمان افرایش خواهد یافت.

  • سلامت کارکنان در حال کاهش است

پژوهش‌های انجام شده طی سال‌ها مشخص کرد که محیط‌های کاری آزاردهنده حجم انبوهی از استرس را بر کارمندان تحمیل نموده و توانایی‌ آن‌ها برای تمرکز و بهره‌ور بودن را کاهش می‌دهند. پژوهشگران دریافتند کارمندانی که رهبران سمی دارند، ۶۰ درصد بیشتر احتمال دارد که به حمله قلبی یا سایر بیماری‌های قلبی مبتلا شوند.

نشانه های محیط کار سمی و نامناسب که باید به آن توجه داشت نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

بررسی

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری

عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری عوامل مهم عدم پیشرفت در محیط کاری : به احتمال زیاد در مح…