فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه

169
فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه

فوت و فن تهیه خیار شور خانگی خوشمزه

خیار شور یکی از بهترین چاشنی هایی است که به همراه غذا استفاده می شود . هر چقدر خیار شور ترد و لذیذتر باشد طرفداران بیشتری خواهد داشت . برخی نکات ساده وجود دارد که میتوان با رعایت کردن آنها خیار شور ترد و لذیذی را بدست آورد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه را به شما بگوییم پس همراه ما باشید .

فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه
فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه

فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه

خیار شور یکی از پرطرفدارترین شور های خانگی است که معمولا به همراه غذاهای گوشتی و پلوهای مخلوط استفاده می شود . در تهیه خیارشور خانگی از خیار قلمی و سبزیجات مختلف استفاده می شود که سبزیجات مورد استفاده در تهیه خیار شور می توانند روی طعم و مزه آن تاثیرگذار باشند . ابتدا باید شوراب مناسبی تهیه کنیم . برای این کار باید آب نمک را حرارت دهید تا بجوش آید و نمک بخوبی در آب حل شود مقدار نمک بستگی به خودتان دارد اما به طور معمول برای هر ۱۵ لیوان آب یک لیوان نمک مناسب است . سعی کنید میزان دقیق نمک و آب را بخاطر داشته باشید تا در تجربه های بعدی مهارت خود را افزایش دهید یعنی با توجه به کیفیت خیار شور بدست آمده ، میزان دقیق نمک را با توجه به سلیقه و ذائقه خانواده خود متوجه شده و دفعات بعد اگر لازم بود مقدار نمک را کم یا زیاد کنید . بعد از بجوش آمدن آب ، اجازه بدهید تا کمی خنک شده و دمای آن نزدیک به دمای محیط شود . دمای آب شور زمانیکه که روی خیار شور میریزید بسیار مهم است ، این آب باید کمی گرم باشد .

فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه
فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه

حال باید خیارها را بخوبی شسته و تمیز کنید و اجازه بدهید بصورت کامل خشک شود و هیچ رطوبتی نداشته باشد هر چقدر خیارها ریزتر باشند بهتر است چون خیارشور بدست آمده تردتر و خوشمزه تر خواهد شد . در این مرحله خیارها را درون ظرف خود ریخته و چند دانه سیر را پوست کنده داخل ظرف در لابه لای خیارها قرار دهید همچنین چند عدد فلفل و مقداری ترخون – مرزه – نعنا و شوید شسته شده را به دلخواه خود در ظرف قرار دهید . سپس شورآب را داخل ظرف بریزید . استفاده از ظروف آهنی باعث تیره شدن خیارشور خواهد شد . می توانید خیار شور را داخل شیشه نوشابه ی خانواده بریزید . به این صورت که از خیارهای ریز استفاده کنید و به دلیل اینکه در آن محکم بسته می شود تا دو سال می توانید خیار شور را بدون اینکه کپک بزند نگه دارید . برای ترد شدن خیار شور میتوانید تکه کوچکی زاج سفید درون خیار شور قرار دهید .

فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه
فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه

اگر می خواهید خیار شور را در مدت زمان کوتاهی استفاده کنید بهتر است بعد از اضافه کردن شوراب مقدار کمی سرکه بریزید . خیارشورهایی که با این روش تهیه می شوند بعد از گذشت چهار هفته نرم می شوند بنابراین بهتر است آن ها را زودتر استفاده نمایید ولی اگر تصمیم دارید خیارشورها مدت بیشتری بمانند نباید از سرکه زیاد استفاده شود چرا که باعث کپک زدن خیار شور می شود عامل دیگر کپک زدن خیار شور ، نفوذ هوا به داخل ظرف است بنابراین بعد از کامل شدن ترکیب مورد نظر باید در آن را طوری سفت ببندید که هوا در آن نفوذ نکند نکته دیگری که مانع از کپک زدن میشود قرار دادن یک عدد لیموترش برش زده روی مواد است . شما میتوانید روی ظرف خیار شور تکه ای نان را به اندازه دهانه ظرف قرار دهید و در ظرف را محکم ببندید و درصورت امکان دور ظرف خیار شور را گچ بگیرید تا مانع داخل شدن هوا به ظرف شود . حتماً درنظر داشته باشید که این ظرف باید در جای خنک نگهداری شود . برای اینکه رنگ خیارشور تغییر نکند و سبز بماند ظرف را در محیطی که سایه دارد قرار دهید و برعکس برای روشن شدن رنگ خیارشور ان را در نزدیکی پنجره یا محیطی که نور خورشید می تابد قرار دهید .

فوت و فن تهیه خیار شور خانگی ترد و خوشمزه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 17 =

بررسی

آموزش کامل تهیه ترشی قارچ همراه خوشمزه‌ی سفره‌هایتان

آموزش کامل تهیه ترشی قارچ همراه خوشمزه‌ی سفره‌هایتان ترشی قارچ یکی از ترشی های خوشمزه و مت…