کارهایی که در زمان شروع یک شغل جدید نباید انجام دهید

566
کارهایی که در زمان شروع یک شغل جدید نباید انجام دهید

کارهایی که در زمان شروع یک شغل جدید نباید انجام دهید

همیشه آغاز یک شغل جدید ، سرشار از هیجان و البته ترس است؛ با ورود به یک کار جدید، مهارت‌های خود را قوی‌تر و تعداد آنها را بیشتر می‌کنید، مطالب و کارهای جدیدی یاد می‌گیرید و همچنین در این بین دوستان جدیدی از میان همکاران برای خود پیدا می‌کنید. دراین میان حتماً درباره کارفرمای جدید، نخستین برخورد با او و نحوه‌ی تأثیرگذاری خود در ذهن آن شخص دغدغه‌های فکری همراه با ترس خواهید داشت. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک ۷ راهنمایی برای شروع یک شغل جدید را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛

  • به هیچ چیز غیراز جزئیاتی مانند ساعت‌های روزانه فکر نکنید

مدیر شما یا مدیر بخش منابع انسانی، باید به شما راجب ساعت‌های ورود و خروج به محل کار اطلاع دهند. درصورتی‌که چند روز است که کار خود را شروع کرده‌اید و شخصی درباره ساعات ورود و خروج تذکری به شما نداده است، حتماً از طریق ایمیل یا تلفن پیگیر شرایط خود باشید. اصلاً تصور نکنید که می‌دانید باید چه ساعتی در محل کار باشید، همیشه راجب ترافیک و مشکلات میان راه بترسید و تلاش کنید در روزهای اول حتماً زودتر از زمانی که مدنظر دارید از خانه خارج شوید.

  • پیشنهاد کمک همکاران خود را از دست ندهید

باتشکر از همکاران خود کمک بگیرید و به هیچ وجه نگران اینکه همکاری به شما کمک می‌کند نباشید؛‌ بسیاری از اشخاص تلاش دارند با ارائه پیشنهاد کمک به همکاران جدید خود به آنها دلگرمی بدهند و در تلاشند تا احساس خوبی به یک شخص تازه منتقل شود.

  • دعوت ناهار مشترک توسط همکاران را رد نکنید

یکی دیگر از روش‌های ارتباط با همکاران صرف ناهار مشترک است؛ درصورتی‌که یکی از همکاران از شما برای صرف ناهار مشترک دعوت بعمل آورد، از آن بدعوت با کمال میل استقبال کنید؛ چونکه این دعوت فقط جهت شناخت شما و کمک به ایجاد حس صمیمیت در میان جمع همکاران است.

  • درگیر شایعات موجود در شرکت نشوید

هنگامی که وارد یک محیط تازه می‌شوید، یقینا شایعات متعددی را در مورد اشخاص حاضر در محل کار خود خواهید شنید؛‌ تلاش کنید تنها نقش یک شنونده را داشته باشید و به هیچ وجه در مقابل حرف‌هایی که می‌شنوید اظهار نظر نکنید. البته احتمال دارد در بین تمامی صحبت‌هایی که در شرکت زده می‌شود، اطلاعات ارزشمندی به شما خواهد رسید؛ اطلاعاتی از قبیل خلق و خوی رئیس، مواردی که موجب خوشحالی او می‌شود و…؛ تلاش کنید از این اطلاعات بهترین بهره را ببرید و این نکته را فراموش نکنید که هرچیزی که می‌شنوید حتماً صحت ندارد.

کارهایی که در زمان شروع یک شغل جدید نباید انجام دهید
کارهایی که در زمان شروع یک شغل جدید نباید انجام دهید
  • تلاش نکنید با همان تکنیک‌های قدیمی کار جدید خود را انجام دهید

حتی درصورتی‌که وظایف شما در شغل جدیدتان با کارهایی که در محل کار قبلی خود انجام می‌دادید مشابه باشد، هنوز هم ترفندهای مختلفی برای اینکه فرصت تغییر شیوه داشته باشید وجود دارد. تلاش داشته باشید روش‌های جدید را برای انجام وظایف مشابه به کار قبلی خود پیاده کنید. حتی درصورتی‌که پیشرفت چشمگیری در روند کار نداشتید، باید بدانید حداقل از خستگی و تکرار خود را نجات داده‌اید.

  • هرگز راجب همکاران و کارفرمای پیشین خود در محیط کار جدید شکایت و بدگویی نکنید

زمانیکه راجب همکاران و مدیر پیشین خود در جمع همکاران جدیدتان صحبت می‌کنید و از آنها در برابر این افراد جدید شکایت می‌کنید، حتی درصورتی‌که داستانی که برایشان تعریف می‌کنید دردناک و به نفع خودتان باشد، باز هم به آنها اجازه می‌دهید طبق برداشت‌هایی که دارند راجب اتفاقات گذشته شما فکر کنند و در ذهنشان داستان بسازند. ممکن است با خود فکر کنید در این داستان‌ها نقش قهرمان را دارید، ولی ممکن است همکاران جدید از شما بعنوان یک خیانتکار یاد کنند، شخصی که درصورت پایان همکاری با آنها نیز در محل کار جدید دیگری پشت سر آنها بدگویی می‌کند.

  • اطلاعات شخصی خود را برای همگان تعریف نکنید

اغلب اشخاص عادت دارند جهت آشنایی بیشتر و احساس راحتی کردن با کسانی که ساعت‌ها با آنها در ارتباط هستند، اطلاعاتی غیرمستقیم از زندگی خود به آنها منتقل کنند. اما در برخی از موارد این صحبت کردن باعث می‌شود تا شخص اطلاعات خصوصی زندگی خود را بازگو کند. این کار در اولین دیدارها بسیار اشتباه است، زیرا ما هنوز با شخصیت افراد آگاه نیستیم و نمی‌دانیم این افراد تا چه راز نگه‌دار هستند و چقدر از اطلاعات ما را بصورت شایعه در بین دیگران پخش می‌کنند.

کارهایی که در زمان شروع یک شغل جدید نباید انجام دهید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

بررسی

جک ما بنیان گذار علی بابا چگونه میلیاردر شد

جک ما بنیان گذار علی بابا چگونه میلیاردر شد جک ما بنیان گذار شرکت علی بابا و چهارمین فرد د…