سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی

302
سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی

سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی

سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی : اگر چرخي در دنياي مجازي يا قفسه كتاب‌هاي روانشناسي عامه‌پسند بزنيد، احتمالا با تست‌هاي بي‌شماري روبه‌رو مي‌شويد كه ادعا مي‌كنند از شخصيت واقعي‌تان پرده بر مي‌دارند اما توصيه ما اين است كه به هر تستي اعتماد نكرده و هر ادعايي كه در مورد شخصيت‌تان مي‌شود را باور نكنید . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

سه تست روانشناسی مهم

۱ – تست شـخصیت شناسی MBTI

سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی
سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی

تسـت شـخصیت مایرز-بریگز (MBTI) از شناخته شده ترین تست های شخصـیت شناسی است. با انجام این آزمون شما متوجه می شوید که درون گرا هستید یا برون گرا، در جمع آوری اطلاعات شهودی هستید یا حسی، شخصیتی احساسی دارید یا منطقی و در سبک هدایت با جهان خارج ادراکی برخورد می کنید یا قضاوتی.

۲ – تسـت هـوش هیجانی

سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی
سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی

هوش هـیجانی یا همان EQ نوع دیگری از باهوش بودن است که به درک احساسات خود و دیگران برای تصمیم گیری مناسب در زندگی اشاره دارد. آگاهی از وضعیت هوش هیجانی آنچنان اهمیت دارد که توسعه آن می تواند تفاوت شکست و یا موفقـیت در زندگی شخصی و شغلی شما را مشخص کند.

تسـت هـوش هیجانی که از آن با عنوان هایی مانند تست EQ ، تسـت هوش عاطفی ، تست هـوش احساسی نیز یاد می شود ، به بررسی پانزده عامل هوش هیجانی یعنی استقلال ، خودابرازی ، عزت نفس ، خودشکوفایی ، خودآگاهی هیجانی ، روابط بین فردی ، مسـئولیت پـذیری اجتماعی ، همدلی ، قدرت حل مسئله ، انعطاف پذیری ، واقع گرایی ، تحمل فشار روانی ، کنترل تکانش ، شادمانی و خوشبینی می پردازد. تست های متفاوتی برای اندازه گیری هوش هیجانی طراحی شده اند در میان آن ها تستی که پیش روی شماست دارای روایی و پایایی است که توسط تیم روانشناسی صنعتی دانشگاه علامه مورد تایید قرار گرفته و هوش هیجانی شما را به درستی اندازه می گیرد.

۳ – تست شناسایی مسیر شغلی یا تعیین شغل مناسب

سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی
سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی

هدف از آزمون لنگرگاه های مسیر شغلی، انجام یک خودارزیابی است که به شما کمک می کند انتخاب های شغلی خود را مدیریت کنید. با شناخت لنگرگاه های شغلی خود خواهید دانست که واقعا از شغل خود چه انتظاری دارید. در نتیجه به جای اینکه اجازه دهید دیگران و سازمان مسیر شغلی شما را هدایت کنند، خودتان درک درستی از هدف شغلی خود پیدا کنید و این امر محقق نخواهد شد مگر اینکه بصورت شفاف بدانید شما در چه کارهایی خوب هستید؟ ارزش های شما چیست و محرک های شما کدامند ؟

سه تست روانشناسی مهم در زندگی فردی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + بیست =

بررسی

راهکارهای موثر و چاره ساز در برخورد با افراد کینه ای

راهکارهای موثر و چاره ساز در برخورد با افراد کینه ای راهکارهای موثر و چاره ساز در برخورد ب…