ویژگی هایی که برای رهبر موفق بودن نیاز است

556
ویژگی هایی که برای رهبر موفق بودن نیاز است

ویژگی هایی که برای رهبر موفق بودن نیاز است

آیا تابه‌حال با خود فکر کرده‌اید که ویژگی‌های یک رهبر موفق چه چیزهایی می‌باشد؟ این سوالی قدیمی است که رهبران و محققان همواره سعی داشته‌اند تا پاسخی برای آن بیابند. ویژگی‌های متعددی را می‌توان برای یک رهبر ذکر کرد که یکی از ‌اصلی‌ترین آن‌ها مقبولیت عمومی است. در این مقاله از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با ۶ خصیصه‌ای که برای یک رهبر موفق بودن نیاز است آشنا می‌کنیم.

  • آن‌ها فرضیات خود را به چالش می‌کشند

رهبران بزرگ ممکن است که باهوش باشند و چیزهای زیادی نیز بدانند، اما آن‌ها به قدری فروتن هستند تا بتوانند افراد باهوش‌تر در سازمان را شناسایی کنند و از آن‌ها چیزهای جدید و بیشتری را یاد بگیرند. آن‌ها خودشان را از دریافت بازخوردها و نظریات متعدد محروم نمی‌کنند. بلکه همواره در تلاش هستند تا با استفاده متواضعانه از دیدگاه‌های متعدد به پرسش‌هایی مانند «چطور تشخیص دهم این تصمیم صحیح است؟» یا «آیا اقدام بهتری می‌توان انجام داد؟» پاسخ دهند.

  • آن‌ها اساسا شفاف هستند و این را برای اطرافیان تبیین می‌کنند

شفافیت می‌تواند موجب ترویج ویژگی‌هایی مثبت مانند احترام، برخورد باز و عزت در یک سازمان شود و این دقیقا همان وجهه تمایز سازمان‌های سالم با سازمان‌های سمی و غیرسالم است که محیطی پرتنش و پر از شایعه دارند. رهبران موفق فراتر از رفتارهای شفاف خود هستند. آن‌ها اجازه ابراز عقیده را به سایرین را می‌دهند و مکالمات احساسی، راحت و صادقانه را بین کارمندان در اتاق جلسه ترویج می‌دهند.

ویژگی هایی که برای رهبر موفق بودن نیاز است
ویژگی هایی که برای رهبر موفق بودن نیاز است
  • آن‌ها ماشین‌های یادگیری هستند

رهبران بزرگ می‌دانند که ما در عصر بی‌سابقه پیشرفت‌های فناوری قرار داریم. آن‌ها توانایی‌های خود را با یادگیری مداوم و کسب تخصص در زمینه‌های گوناگون توسعه می‌دهند. اما این تمایل به یادگیری تنها درون خود رهبران نیست و آن‌ها «روح یادگیری» را درون سازمان نیز ترویج می‌دهند و یک پیام واضح را به پرسنل سازمان می‌فرستند که «رشد افراد یکی از بالاترین اولویت‌های ماست.»

  • رهبران بزرگ منتور دارند و منتورها را با دقت انتخاب می‌کنند

رهبران بزرگ همواره تلاش دارند اشخاصی کاربلد و با دانش را به عنوان منتور درکنار خود داشته باشند تا از بازخوردهای صحیح و صادقانه آن‌ها استفاده کنند. آن‌ها همچنین منتورهای خود را با دقت انتخاب می‌کنند؛ زیرا توصیه گرفتن از افراد نالایق می‌تواند حوزه کاری افراد را محدود کرده و یک حرکت اشتباه باشد. آن‌ها منتورهای امتحان پس داده با درجه بالایی از صداقت را برمی‌گزینند. منتورهای که خود رهبران و سایر افراد سازمان بخواهند از صداقت آن‌ها تقلید کنند.

  • آن‌ها ارتباطاتی قوی می‌سازند

رهبرانی که ارتباطاتی قوی و معتبر را در طول سازمان خود توسعه می‌دهند، تفاوت‌های بسیار زیادی را بین پاسخ‌های کارمندان و مشتریان مشاهده خواهند کرد. مارگارت جی ویتلی که یکی از مشهورترین مشاوران مدیریت در جهان است و کتاب پرفروش «رهبری و علم جدید» را نوشته پیشنهاد می‌کند که رهبران همیشه در مورد مسائلی مانند ایجاد رابطه و چگونگی رشد و تکامل آن اطلاعاتی داشته باشند. او ادامه می‌دهد که همه ما به مهارت‌های بهتر گوش دادن، برقراری ارتباط و تسهیل گروه‌ها احتیاج داریم؛ زیرا این‌ها مهارت‌هایی هستند که ارتباطاتی قوی را می‌سازند.

  • آن‌ها به اطرافیان خدمت می‌کنند

رهبری به معنای دیکته کردن، فرماندهی و یا تحمیل نیست. رهبری یعنی خدمت رسانی به مشتریان و البته کارمندان. رهبری یعنی توانمندسازی سایرین جهت رسیدن به هدف‌ها. رهبری یعنی اینکه مناسبترین افراد را شناسایی کنید، احتیاج‌های آن‌ها را در جلوی خود قرار دهید و به افراد کمک کنید تا قله پتانسیل‌های خود را فتح کنند.

ویژگی هایی که برای رهبر موفق بودن نیاز است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 7 =

بررسی

تکنیک های رفتاری که موجب جلب احترام می‌شود

تکنیک های رفتاری که موجب جلب احترام می‌شود زمانی‌که بعنوان مدیر مشغول کار هستید، نیاز است …