ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط

329
ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط

ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط

هر شخصی تصور می‌کند برای ثروتمند شدن باید شغل خوب با درآمد بالا داشت؛ اما باید بدانید شرط اصلی پولدارشدن، حقوق بالا نیست. بلکه می‌توانید با برنامه‌ریزی صحیح، مناسبترین بهره را از پول خود ببرید و ثروتمند شوید. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط آشنا نماییم.

  • از راه‌های مختلفی به کسب درآمد بپردازید

باتکیه بر یک منبع درآمد نمی‌توانید به موفقیت مالی برسید. درصورتی‌که شغل خود را از دست بدهید، مجبور خواهید شد از پس‌اندازتان استفاده نمایید تا شغل دیگری پیدا کنید، اما زمانی‌که این زمان طول بکشد چاره‌ای جز قرض گرفتن از دوستان خود نخواهید داشت؛ اما اشخاص پولدار معمولاً چند منبع متعدد برای کسب درآمد دارند؛ پس آن‌ها می‌توانند در شرایط عادی به قدر کافی پول پس‌انداز کنند و درصورتی‌که یکی از شغل‌هایشان را از دست بدهند خیالشان راحت است که منبع درآمد دیگری دارند و به پس‌اندازها نیز دست نخواهند زد.

توصیه می‌کنیم برای افزایش درآمد خود پول‌هایتان را برای گرفتن بهره بانکی در بانک بگذارید یا خریدوفروش سهام داشته باشید. می‌توانید از طریق انجام دادن کار موردعلاقه‌تان برای خود درآمد داشته باشید، در این زمینه آزادکاری بسیار خوب است تا از مهارت‌هایی که کسب کرده‌اید بهره ببرید و منبع درآمد دیگری برای خود ایجاد نمایید. مثلاً می‌توانید وب سایتی را به صورت دورکاری طراحی کنید؟ یا به‌صورت خصوصی یوگا آموزش دهید؟ هنگامی‌که این کارها را در زمان استراحت و بیکاری خود انجام دهید، هم به درآمد بیشتری دست خواهید یافت و هم از انجام کار موردعلاقه‌تان لذت می‌برید.

هنگامی‌که یک شغل جانبی پیدا می‌کنید که از انجام آن کار لذت ببرید. حالا وقتی پول‌هایتان روی‌هم جمع می‌شود که بتوانید میان کارهای جانبی و شغل اصلی خود ارتباط برقرار کنید. پس هم از انجام کارهای خود لذت می‌برید و هم یک گام به ثروتمند شدن نزدیک‌تر خواهید شد.

ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط
ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط
  • در خرج کردن زیاده‌روی نکنید

جهت ثروتمند شدن می‌بایست صحیح خرج کردن را یاد بگیرید. افراد پولدار و میلیونر به خوبی بر این مسئله واقف‌اند که کم خرج کردن به آن‌ها فرصت می‌دهد تا در حوزه‌ی موردنظرشان سرمایه‌گذاری کنند یا به یک خیریه کمک برسانند. جیم ران، کارآفرین موفق، جهت خرج کردن، پس‌انداز کردن، سرمایه‌گذاری و کمک کردن از قانون ۳۰/۷۰ استفاده می‌کند. او معتقد است ۷۰ درصد درآمد خود را در کارهای مهم و ضروری خرج کنید و ۳۰ درصد را به ۳ قسمت ۱۰ درصدی تقسیم نمایید و به سرمایه‌گذاری، پس‌انداز و کمک کردن به سایرین اختصاص دهید. این کار به شما امکان می‌دهد تا روی درآمد خود کنترل بهتری داشته باشید. باید کم‌خرج باشید، یعنی کمتر به رستوران‌های گران‌قیمت بروید، هدایای غیرضروری نخرید و یا از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کنید.

در دخل‌وخرج و پس‌انداز کردن میان افراد پولدار و افراد فقیر تفاوت وجود دارد. به گفته‌ی ران، افراد فقیر ابتدا پول‌های خود را خرج می‌کنند و مابقی آن را پس‌انداز می‌کنند؛ اما افراد ثروتمند ابتدا سهم لازم را پس‌انداز کرده و مابقی آن را خرج می‌کنند. پس برای پولدار شدن باید پیش از این‌که محصولی بخرید، از خودتان بپرسید آیا واقعاً به این محصول نیاز دارم یا تنها دلم می‌خواهد آن را داشته باشم؟

  • یک برنامه‌ی مناسب برای سرمایه‌گذاری داشته باشید

اشخاص ثروتمند به خوبی می‌دانند برای زیاد کردن پول‌هایشان احتیاج است یک نقشه‌ی سرمایه‌گذاری داشته باشند. این نقشه باید متشکل از پرداخت منظم به حساب بودجه‌ی مشترک، حساب تجاری و حساب بازنشستگی باشد. برای ثروتمند شدن و زیاد کردن میزان دارایی خود احتیاج به سرمایه‌گذاری‌های ارزشمند و بزرگ دارید. پس می‌توانید روی یک کسب‌وکار، بازاریابی، فروش محصولات جدید یا یک شرکت و استارتاپ سرمایه‌گذاری کنید. البته پیش‌از این که اقدامی انجام دهید، ریسک کار را در نظر بگیرید و با دانش کامل دست به سرمایه‌گذاری بزنید. ابتدا اطلاعات خود را در حوزه امور مالی افزایش دهید و با دیگران دراین‌باره حرف بزنید. باید سرمایه‌گذاری خود را از تمام جوانب مورد بررسی قرار دهید و به اطلاعات لازم دست یابید.

علاوه بر سرمایه‌گذاری، باید ۱۰ درصد از حقوق روزانه خود را به پس‌انداز اختصاص دهید. حتی می‌توانید از کارفرمای خود بخواهید تا این مبلغ را به حساب دیگری بریزد. پس‌اندازهای خود را راحت خرج نکنید، بلکه آن را برای روزهای سخت زندگی و حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی کنار بگذارید. پس‌انداز کردن کمک می‌کند وقتی به پول نیاز دارید دست به حساب سرمایه‌گذاری خودتان نزنید.

ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط
ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط
  • به افراد نیازمند پول دهید

شاید خیلی برایتان سخت باشد به کس دیگری پول قرض دهید، اما باید بدانید این کار به‌قدر سرمایه‌گذاری برای ثروتمند شدن مهم است. وقتی به کسانی که نیاز به پول دارند قرض دهید، با افراد بیشتری ارتباط برقرار خواهید کرد و این می‌تواند به موفقیت مالی شما کمک کند. وقتی به دیگران کمک کنید برای انجام این کار احساس خوشحالی و مفید بودن خواهید داشت. برای ثروتمند شدن تنها نباید پول‌ها را در یک حساب بانکی جمع کنید، بلکه باید کاری انجام دهید که برای تمام جامعه مفید باشد. افرادی که این کار را انجام می‌دهند باور دارند همان احساس خوبی که به دیگران منتقل می‌کنند، در آخر به زندگی خودشان برمی‌گردد و در زندگی احساس شادی و رضایت خواهند داشت.

ترفندهای ثروتمند شدن با وجود داشتن درآمد متوسط نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =

بررسی

مهارت های لازم برای استخدام بی‌دردسر در بازار کار

مهارت های لازم برای استخدام بی‌دردسر در بازار کار امروز بخش عظیمی از اقتصاد جهان را صنایع …