راه های عملی غلبه کردن بر حس ترس از شکست

294
راه های عملی غلبه کردن بر حس ترس از شکست

راه های عملی غلبه کردن بر حس ترس از شکست

حس ترس از شکست چیزی است که همه ما در مقاطعی از زندگی‌مان با آن مواجه می‌شویم. متأسفانه، این ترس به دلیل شیوه‌ای است که ما انسان‌ها برنامه‌ریزی شده‌ایم. از سوی دیگر، شیوه‌های متعددی وجود دارد که با آن‌ می‌توانید، حس ترس از شکست را امروز، فردا و روزهای بعدتر از آن از بین ببرید. جهت آشنایی با راه‌های غلبه کردن بر حس ترس از شکست با ما همراه باشید!

برای از بین بردن حس ترس از شکست شما ابتدا باید بر روی خودتان کار کنید این کار ممکن است کار سهلی به نظر برسد، اما این‌گونه نیست. در ادامه شیوه‌های عملی غلبه بر حس ترس از شکست را به شما می‌آموزییم.

  • پاک کردن ذهنیت نسبت به اهداف خود

این چیزی است که ما ممکن است آن را به عنان امری خیلی بااهمیت در نظر نگیریم. ترس از شکست به طور کلی به ذهن شما مربوط است؛ ما به چیزهایی که تمایل داریم به دست بیاوریم فکر می‌کنیم و ذهن ما با این افکار می‌جنگد. انسان به طور کلی این‌گونه است و همان‌طور که اشاره کردیم این‌گونه برنامه‌ریزی شده است. زمانی‌که شما فقط به یک چیز و فقط یک چیز، یعنی هدفتان، فکر می‌کنید، در این صورت یک گام بسیار مهم در نترسیدن از شکست برداشته‌اید. اهداف شما باید کاملاً مشخص باشند و مهم‌تر از آن قابل دستیابی باشند. زمانی‌که شما اهداف خود را به این صورت برنامه‌ریزی کنید، در این حالت خود را برای موفقیت آماده می‌کنید. ذهنیت همیشه نخستین قدم به سوی هرچیز بزرگی است، به ویژه زمانی‌که قصد دارید به طور کلی خودتان را بهبود ببخشید.

  • تصور صحیحی از شکست داشتن

این یک مشکل پیچیده است. شما ممکن است با خود بیندیشید چرا دانستن اینکه شکست چیست به من کمک می‌کند تا از آن نترسم؟ دانستن اینکه شکست چیست به شما کمک می‌کند تا فهم صحیحی از آنچه با آن رو به رو هستید داشته باشید. شکست برای هر شخص، متفاوت است.

برای مثال، بزرگ‌ترین تصور برخی از اشخاص از شکست، ناامید کردن اطرافیان است. درصورتی‌که احتمال دارد برای شما پیدا نکردن شغل، تمام نکردن مدرسه و یا ترفیع نگرفتن در کارتان باشد. شکست در زندگی ما مشکل بزرگی است و ما هر روز آن را بر دوش خود حمل می‌کنیم. دانستن اینکه شکست چیست، به شما کمک خواهد کرد تا با رویکرد مناسبی با آن به مبارزه بپردازید.

  • بپذیرید که شکست بخشی از “فرایند” است

درصورتی‌که شما شخصی زرنگ باشید، همیشه ده گام از هرشخص دیگری جلوترید که کاری عالی است، ولی بالاخره با شکست مواجه خواهید شد. مسئله‌ی مهم در اینجا این است که مجبور نیستید بنشینید و انتظار شکست را داشته باشید، اما باید توجه داشته باشید که این بخشی از روند زندگی است. این که آیا به دنبال کسب و کار جدید هستید، می‌خواهید به عنوان یک والد بهتر عمل کنید، انگیزه خود را پیدا کنید یا هر چیز دیگری، باید شکست را بپذیرید. بسیار عادی است که از چیزی که اجتناب ناپذیر است بترسیم، که یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که ما همیشه در زمان شکست افسرده و بدون انگیزه می‌شویم. با این وجود، درصورتی‌که ما در زندگی با دانستن اینکه با شکست مواجه می‌شویم سرمایه گذاری کنیم، زمانی که با آن مواجه شویم آسان‌تر خواهد بود.

  • یک سیستم پشتیبانی خوب داشته باشید

بین راه‌های گفته شده ایده‌آل‌ترین شیوه برای از بین بردن حس ترس از شکست، داشتن سیستم پشتیبانی مناسب است. این کار به مفهوم داشتن یک شخص که در روزهای سخت بر او تیکه کنید نیست . نخستین کار و مهم‌تر از همه این است که بتوانید خود را در همه چیزهایی که در طول زندگی اتفاق می‌افتد حمایت کنید. شکست اتفاق خواهد افتاد.

شما ممکن است یک نفر داشته باشید که همواره در همه‌ی شرایط به شما اعتقاد داشته باشد، یا اینکه خودتان را داشته باشید. شرایط هر چه باشد، باید بتوانید بر روی آن شخص در زمان شکست حساب کنید. دانستن اینکه شخصی پشت شما است، ذهن شما را آرام می‌کند و اغلب شما حتی در مورد شکست هم فکر نمی کنید. پشتیبانی اصلی‌ترین عامل بازدارنده در هر نوع سیستم مبتنی بر ترس است.

راه های عملی غلبه کردن بر حس ترس از شکست نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

بررسی

جک ما بنیان گذار علی بابا چگونه میلیاردر شد

جک ما بنیان گذار علی بابا چگونه میلیاردر شد جک ما بنیان گذار شرکت علی بابا و چهارمین فرد د…