به تأخیر انداختن یائسگی به کمک رژیم غذایی مخصوص

560
به تأخیر انداختن یائسگی به کمک رژیم غذایی مخصوص

به تأخیر انداختن یائسگی به کمک رژیم غذایی مخصوص

ماهی، پاستا و دیگر غذا‌ها بر روی سن و سال شروع برخی تغییرات در بدن تاثیر می‌گذارند. یکی از این تغییرات آغاز یائسگی در خانم‌هاست. یک رژیم غذایی سرشار از ماهی و حبوبات می‌تواند زمان طبیعی شروع یائسگی را به تاخیر بیندازد، درصورتی‌که مصرف زیاد کربوهیدرات‌های تصفیه شده (مانند برنج و ماکارونی) می‌توانند موجب شوند یائسگی زودتر اتفاق بیفتد. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا به شیوه های به تأخیر انداختن یائسگی از طریق رژیم های غذایی بپردازیم.

سن و سال یائسگی – چه زود اتفاق بیفتد و چه دیر – می‌تواند بر روی سلامت زنان تاثیر بسزایی داشته باشد. پژوهشگران بر این باورند تاثیر رژیم غذایی بر سن و سال یائسگی نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد. عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند شروع سن یائسگی خانم‌ها را پیش بینی کنند، از ژنتیک گرفته تا وزن و شاخص توده بدن، سابقه سیگار کشیدن فرد و سابقه انجام شیمی درمانی. اما پژوهش‌های جدیدی که در دانشگاه Leeds صورت گرفته است نشان می‌دهد یک عامل پیش بینی کننده دیگر در این مورد وجود دارد و آن غذایی است که هر روز می‌خورید.

پژوهشگران دریافتند رژیمی که حاوی غذا‌های سالم مانند چربی ماهی‌ها و حبوبات تازه مانند نخود فرنگی و لوبیا سبز، است می‌تواند یائسگی را به مدت سه سال به تاخیر بیندازد. این براساس متوسط سن شروع یائسگی در خانم هاست که معمولا ۵۱ سالگی است. در این بین خانم‌هایی که تمایل بیشتری به مصرف پاستا و برنج داشتند، حدود یک سال و نیم زودتر یائسه می‌شدند.

به تأخیر انداختن یائسگی به کمک رژیم غذایی مخصوص
به تأخیر انداختن یائسگی به کمک رژیم غذایی مخصوص

این تحقیق ۱۴ هزار زن را در مورد بررسی قرار داد. این زنان پرسشنامه‌ای مربوط به رژیم غذایی و سوابق باروری خود تکمیل کردند. ۴ سال بعد پژوهشگران دریافتند که بیش از ۹۰۰ نفر از این خانم‌ها شروع طبیعی یائسگی خود را تجربه کردند، به این مفهوم که بیشتر از یک سال پریود نشدند و هیچ عامل دیگری که منجر به یائسگی زودرس می‌شود را تجربه نکردند؛ عواملی مانند سرطان، جراحی یا درمان با دارو‌های مختلف. در بین این ۹۰۰ زن، کیفیت رژیم غذایی آن‌ها به شدت با زمان شروع یائسگی آن‌ها در ارتباط بود.

دکتر جانت کید Janet Cade، یکی از پژوهشگران این مطالعه و استاد اپیدمیولوژی تغذیه‌ای و سلامت عمومی در لیدز در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: سن شروع یائسگی می‌تواند پیامد‌های سلامتی جدی برای برخی زنان به دنبال داشته باشد. هم یائسگی زودرس و هم تاخیر در یائسگی با خطرات طولانی مدت سلامت در ارتباط هستند. تاخیر در یائسگی در درجه اول با بروز سرطان‌هایی مانند سرطان سینه، تخمدان و سرطان دهانه رحم در ارتباط است.

به هرحال خطرات یائسگی زودرس، درصورتی‌که علت آن رژیم غذایی باشد، حتی از این هم بدتر خواهد بود. دکتر فیلیپ سارل Philip Sarrel، متخصص زنان و زایمان در New Haven در این باره می‌گوید: مشکلات یائسگی زودرس برای خانم‌های جوان عبارتند از: افزایش خطر بیماری‌های قلبی و استخوانی، افسردگی، زوال عقل و اختلالات جنسی.

این پژوهش یک گام موثر در شناخت عوامل موثر بر یائسگی است، به ویژه برای خانم‌هایی که مستعد ابتلا به یائسگی زودرس هستند. یک درک روشن از شیوه تاثیر رژیم غذایی بر شروع طبیعی یائسگی برای خانم‌هایی که دارای سابقه خانوادگی ابتلا به پیامد‌های مربوط به یائسگی زودرس هستند، بسیار مفید خواهد بود؛ بنابراین آنچه از این تحقیق مشخص می‌شود اهمیت رژیم غذایی است. لازم است خانم‌ها دقت ویژه تری بر رژیم غذایی خود داشته باشند.

 

به تأخیر انداختن یائسگی به کمک رژیم غذایی مخصوص نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 13 =

بررسی

دلایل افزایش وزن بعد از یائسگی و راهکارهای مقابله با آن

دلایل افزایش وزن بعد از یائسگی و راهکارهای مقابله با آن یکی از شایع ترین شکایت‌هایی که اغل…