بهترین زمان ختنه نوزاد پسر چه وقت می باشد

319
بهترین زمان ختنه نوزاد پسر چه وقت می باشد

بهترین زمان ختنه نوزاد پسر چه وقت می باشد

آیا شما جزو آن دسته از خانواده‌ها هستید که به تازگی نوزاد پسر به دنیا آورده‌اید؟ آیا دوست دارید بدانید بهترین زمان ختنه چه وقتی است؟ بهترین زمان ختنه نوزاد پسر از نظر طب سنتی چه زمانی می‌باشد؟ با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید!

بهترین زمان ختنه نوزاد پسر

بهترین زمان ختنه از نظر طب سنتی در کتب مرجع پزشکی و جراحی از قدیم سنین مختلفی را به عنوان مناسبترین زمان ختنه بیان میکرده‌اند، ولی در سال‌های اخیر تقریبا همگی بدو تولد و بعضی بلافاصله بعداز تولد و در زایشگاه را بهترین زمان ختنه می‌دانند. اما کار اصولی آن است که برای دانستن بهترین زمان ختنه به سراغ شخصی برویم که دستور ختنه را صادر کرده است. همانگونه که در نوشته‌های قبلی اشاره کردیم ختنه یک دستور دینی است که تقریبا در تمام ادیان توصیه شده و در آخرین دین آسمانی واجب شده که برای همه پسران انجام گردد.

در روایات متعددی که از پیشوایان دین اسلام رسیده، آدابی برای بدو تولد نوزاد بیان گردیده است و تاکید شده که برای نوزاد هفت روزه چند دستور انجام شود که یکی از آن‌ها ختنه پسر میباشد. به همین جهت بهترین زمان ختنه از نظر امر کننده به آن روز هفتم بعداز تولد میباشد و در صورتی که انجام نشود توصیه می‌شود در اولین فرصت برای آن اقدام گردد. البته اگر به هر دلیل ختنه پسر به تاخیر افتاد، یک پزشک با تجربه و صبور میتواند به کودکان و نوجوانانی که لازم است ختنه شوند آرامش روانی لازم را بدهد و همچنین از نظر فنی به گونه‌ای انجام دهد که بیمارش آزاری نبیند.

چرا بهترین زمان ختنه روز‌های اول پس از تولد است

  1. نوزاد تمیز است و شانس عفونت کمتر می‌شود
  2. آلت تناسلی نوزاد رشد نکرده به همین جهت رگ‌های کمتری دارد و خونریزی به حداقل میرسد
  3. نوزاد هیچ شناختی به اطرافش ندارد و بقول معروف غریبی نمیکند
  4. خاطره بدی در ذهن نوزاد نمیماند
  5. تحرک خاصی ندارد و می‌خوابد تا خوب شود
  6. بچه‌های بزرگتر از اینکه وادار می‌شوند تا برای ختنه لخت شوند خجالت میکشند و علی‌الخصوص که در حین و پس از ختنه در جلوی فامیل بقول معرف تابلو می‌شوند و همه میخندند در حالیکه او مضطرب و شرمگین است. این حالت در آینده، چون بخاطر کودک مانده سبب کاهش اعتماد بنفس و ضعف در دفاع از خودش میگردد
  7. دوره بهبودی پس ازختنه در نوزاد بسیار کوتاه است
بهترین زمان ختنه نوزاد پسر چه وقت می باشد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =

بررسی

بوسیدن صورت نوزاد موجب به خطر افتادن سلامتش می‌شود

بوسیدن صورت نوزاد موجب به خطر افتادن سلامتش می‌شود کارشناسان در تازه‌ترین پژوهش‌های خود در…