این مواد را در مایکروویو قرار ندهید

292
این مواد را در مایکروویو قرار ندهید

این مواد را در مایکروویو قرار ندهید

این مواد را در مایکروویو قرار ندهید : امروزه در اکثر خانه ها وایکروویو وجود دارد و استفاده از آن در منازل بسیار افزایش یافته است . راحتی در استفاده از وایکروویو و سرعت در کارکرد آن ، مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه است که باعث شده استفاده از آن رشد چشمگیری داشته باشد . همانطور که می دانید این دستگاه برای پختن مواد غذایی از امواج ماکروویو استفاده می کند و شرایط متفاوتی با اجاق های گازی دارد لذا در زمان استفاده از آن باید برخی شرایط را درنظر داشت از جمله اینکه برخی مواد را هرگز نباید در داخل ماکروویو قرار داد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با این مواد ممنوعه آشنا کنیم همراه ما باشید .

این مواد را در مایکروویو قرار ندهید
این مواد را در مایکروویو قرار ندهید

این مواد را در مایکروویو قرار ندهید

ظروف فلزی و برخی ظروف پلاستیکی

برای گرم کردن غذا در مایکروویو هیچگاه از ظروف فلزی استفاده نکنید زیرا باعث آتش سوزی می شود . اگر قصد دارید مقداری از شام گذشته را با مایکروویو گرم کنید باید حتما از این نکته اطمینان حاصل نمایید که در ظرفی فلزی قرار نداشته‌ باشد. از آن‌جایی که جامدیت فلز بیشتر از موادغذایی است، هنگامی که مایکرویو شروع به گرم‌کردن می‌کند، ارتعاشات فلز بیشتر است، چون هیچ جایی برای حرکت مولکول‌ها نیست و می‌تواند سبب یک آتش‌سوزی شود . همچنین قراردادن طروف پلاستیکی که روی آن‌ها عبارت microwave safe درج نشده است ، در مایکروویو امری کاملا اشتباه است . گرم‌شدن غذاهای چرب در مایکروویو می‌تواند دمای ظرف را به‌شدت افزایش دهد و باعث مشکل آفرینی شود. اگر اتفاقی از ظرف اشتباه برای گرم‌کردن غذا استفاده کردید، لازم نیست نگران سلامت خود باشید، آزمایشات موسسه GH نشان می‌دهند در هنگام گرم‌کردن غذا هیچ واکنش شیمیایی بین ظرف و مواد غذایی شکل نمی‌گیرد .

این مواد را در مایکروویو قرار ندهید
این مواد را در مایکروویو قرار ندهید

اسفنج‌ خشک

اگر قصد دارید اسفنج آشپزخانه خود را عاری از باکتری کنید ، مایکروویو گزینه مناسبی است اما هیچ‌گاه زمانی که اسفنج خشک است آن را در مایکروویو قرار ندهید . انرژی‌های ساتع شده توسط مایکروویو باید توسط چیزی همچون آب و یا چربی جذب شوند و اگر چنین اتفاقی نیفتد انرژی‌های دفع نشده ممکن است باعث آتش‌گرفتن اسفنج شود کلا هرگونه وسایل خشک (مانند پاکت غذای کاغذی و حتی لباس ) میتواند باعث آتش سوزی شود .

تخم‌مرغ با پوسته سالم

هیچ‌گاه تخم‌مرغ‌های سالم را در مایکروویو قرار ندهید، بخار آب موجود در تخم‌مرغ سالم هنگام گرم‌شدن چون جایی را برای حرکت ندارند ، می‌تواند باعث انفجار تخم‌مرغ شوند. البته اگر پوسته تخم‌مرغ کمی ترک‌خورده باشد دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد .

این مواد را در مایکروویو قرار ندهید
این مواد را در مایکروویو قرار ندهید

فویل آلومینیومی

فویل‌های آلومینیومی می‌توانند سد خوبی مقابل انرژی‌های مایکروویو باشند (یعنی مانع از رسیدن امواج به مواد غذایی داخل فویل میشوند)، استفاده از این فویل‌ها برای جاهایی که نمی‌خواهید غذا دوباره پخته شود، می‌تواند مفید باشد، اگر قصد اسنفاده از این فویل‌ها را دارید می‌توانید از تکه‌های کوچک استفاده کنید اما مطمئن شوید آن‌ها را صاف در مایکروویو قرار داده اید ، زیرا تکه‌های مچاله‌شده فویل خطرناک هستند و ممکن است موجب آتش سوزی شوند .

خشک‌کردن سبزیجات

اگر می‌خواهید یک دسته سبزیجات را خشک کنید، مطمئنا مایکروویو خطرناک‌ترین گزینه ممکن است، گیاهان رطوبت زیادی ندارند؛ بنابراین هنگامی‌که در مایکروویو قرار بگیرند، می‌توانند باعث آتش‌سوزی شوند. البته خشک کردن اگر به سرعت انجام پذیرد و سبزیجات زیاد در مایکروویو نمانند، اتفاق خاصی نمی‌افتد .

این مواد را در مایکروویو قرار ندهید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 16 =

بررسی

تمیز کردن داخل مایکروفر با لیمو در خانه

تمیز کردن داخل مایکروفر با لیمو در خانه تمیز کردن داخل مایکروفر با لیمو در خانه : مایکروفر…