۷ عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷

886
7 عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال 97

۷ عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷

۷ عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷ : این روزها همه‌ ما سرمان شلوغ است . کارکردن، رسیدگی به زندگی شخصی، تفریح و استراحت، وظایف‌مان نسبت به دوستان و خانواده و… مدیریتی قوی می‌خواهد که متاسفانه گاهی در آن موفق عمل نمی‌کنیم . برقراری تعادل میان کار و زندگی شخصی شدنی است ؟

شما هم فکر می‌کنید تمام موارد و نکاتی که درباره‌ برقراری تعادل میان کار و زندگی شخصی مطرح می‌شود، افسانه‌ای بیش نیست؟ شاید تا حدودی حق با شما باشد. در زندگی‌های پرسرعت و شلوغ امروزی رعایت نکاتی که بتوان به کمک آن‌ها، هم در کار و هم در امور شخصی روزانه موفق بود، سخت و دشوار است.

ولی در این کره‌ خاکی، تنها غیرممکن، غیرممکن است . اگر می‌خواهید این عمر را در حسرت و دلهره از کارهایی که قادر به انجامش بودید و انجامش نداده‌اید، سپری نکنید باید آستین‌ها را بالا بزنید و همت کنید .

به عنوان اولین مطلب برای شروع سال جدید مجله اینترنتی بیرکلیک ! قصد داریم ۷ عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷ را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

قبل از هر کاری باید تصمیم بگیرید که فعالیت‌های بیهوده‌ای که فقط انرژی‌تان را از بین می‌برند ، از برنامه روزانه‌تان حذف کنید . کارها و فعالیت‌هایتان را اولویت بندی کنید . ایجاد عادت‌های مثبت باعث می‌شود در مسیر پیروزی‌ها قرار بگیرید .

۷ عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷

7 عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال 97
7 عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷

۱ – بیان شفاف خواسته ها

یکی از خصوصیات افراد موفق این است که آن‌ها دقیقا می‌دانند که چه چیزی می‌خواهند. این افراد به‌دقت مقصدی را که به سوی آن رهسپار هستند، ترسیم می‌کنند و با مشخص‌کردن اولویت‌ها و البته حذف زوائد از زندگی‌شان، حساب‌شده به سوی اهداف و خواسته‌ خود حرکت می‌کنند .

۲ – وقت‌ شناس بودن

وقت طلاست . واقعا هم طلاست. دقیقه به دقیقه‌ این زندگی مهم است. پس طوری زندگی نکنید که انگار هزاران سال قرار است روی این کره‌ خاکی باشید. تا چشم‌تان را برهم بگذارید، جوانی جای خود را به میان‌سالی و میان‌سالی جای خود را به پیری می‌دهد . در هریک از این مقاطع باید وقت شناس باشید تا شاد و موفق باشید. افراد موفق برای تمام زمان‌های خود برنامه‌ریزی دارند و با سرسختی به این برنامه‌ها پای‌بند می‌مانند. نتیجه‌ موفقیت آن‌ها نیز حاصل تلاش و همین سرسختی است.

۳ – داشتن تعهد صددرصد

یکی دیگر از عادت‌های افراد موفق داشتن تعهد صددرصد است، وقتی هدفی انتخاب می‌کنید ، عوامل زیادی وجود دارند که حواس شما را پرت کنند و اجازه ندهند تا به هدفتان برسید، تلویزیون، اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و ده‌‌ها عامل حواس‌پرت دیگر .

قِدمت آنها بیشتر از هدف شماست، برای اینکه به هدف‌تان برسید و موفقیت‌هایی که لایقش هستید را به دست بیاورید باید قید خیلی از این عوامل حواس‌پرت را بزنید و زمان آزاد شده را صرف هدفتان کنید، ممکن است روزها، ماه‌ها و حتی چندین سال را به همین منوال بگذرانید و برای این کار باید تعهد صددرصد داشته باشید.

تعهد رابطه‌ی مستقیم با چرایی دارد وقتی چرایی و دلایل قدرتمندی برای انجام یک کار و رسیدن به هدفی دارید به همان میزان تعهد شما هم افزایش می‌یابد.

7 عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال 97
7 عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷

۴ – تعیین اولویتها

افراد موفق می‌دانند که در زندگی چه چیزهایی برایشان مهم‌تر است. این افراد برای موفق‌شدن و ماندن تلاش می‌کنند اما حواس‌شان هست که به هر قیمتی برای رسیدن به مقصد جان‌فشانی نکنند. مثلا اگر قصد چنین فردی ارتقای شغلی باشد، به‌خاطر رسیدن به موفقیت در این زمینه، زندگی شخصی‌اش را فدا نخواهد کرد.

تفاوت فردی که اکنون هستید و فردی که مایل هستید شوید ، اقدامات شما است .

۵ – کنار گذاشتن حسادت

اگر می‌خواهید موفق و سالم زندگی کنید، باید بتوانید انرژی و حس مثبتی در زندگی پیدا کنید. یکی از روش‌های مهم برای رسیدن به این خواسته کنار گذاشتن حسادت نسبت به دیگران است.

از موفقیت دیگران ناراحت نشوید، آن‌ها را تحسین کنید و یادتان باشد موفقیت هیچ‌کس باعث از بین‌رفتن امکان موفقیت شما نخواهد شد. هیچ‌کس جای دیگری را تنگ نمی‌کند. موفقیت برای هر فرد در قالب و شکل شخص او می‌نشیند و درنتیجه موفقیت‌های هریک از ما می‌تواند مانند گلی زیبا باغچه‌ زمین را زیبا کند.

7 عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال 97
7 عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷

۶ – اهل عمل باشید

برای خود برنامه‌ریزی کنید و اهل عمل باشید. برای زندگی شخصی و کاری خود به‌طور مجزا اهداف تعیین کنید و در راه رسیدن به آن‌ها قدم بردارید. اهل عمل باشید. نگذارید ترس از درون شما را بازنده‌ میدان کند.

۷ – سرمایه‌ گذاری روی خود

سرمایه‌گذاری روی خودتان، نیازمند تلاش و اراده است. شما می‌توانید هرچه را که مغزتان را برای آن تنظیم کنید، انجام دهید. اما لازمه‌ی دستیابی به اهدافتان، اراده‌ی روبرو شدن با ترس‌هایتان است. ممکن است ترس داشته باشید تا روی خود سرمایه گذاری کنید. اما از آن بدتر، عدم سرمایه‌گذاری روی خودتان است؛ چرا که یک روز خواهید فهمید چه هزینه‌ای برای آن پرداخت کرده‌اید : فرصت، زمان، یادگیری و قدرتتان را .

۷ عادت تضمین کننده برای موفقیت در سال ۹۷ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =

بررسی

تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانین جک کنفیلد

تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانین جک کنفیلد تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانی…