ویژگی های کرم ضدآفتاب مناسب و استاندارد چیست

139
ویژگی های کرم ضدآفتاب مناسب و استاندارد چیست

ویژگی های کرم ضدآفتاب مناسب و استاندارد چیست

کرم ضدآفتاب SPF 30 بهتر است یا کرم ضدآفتاب رنگی؟ برای بدن کدام را بخریم؟ آیا کرم ضدآفتاب رنگی با کرم بدون رنگ از نظر محافظت از پوست تفاوتی دارد؟ آیا کرم‌های ایرانی نیز همان کیفیت محصولات خارجی را دارند؟ و بسیاری از پرسش‌های دیگر که در زمان خرید کرم ضدآفتاب به ذهن‌مان می‌رسد. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم ویژگی های کرم ضدآفتاب مناسب و استاندارد را بررسی کنیم. با ما همراه باشید

  • SPF چیست؟

این یکی از رایج‌ترین پرسش‌هایی است که در زمان خرید کرم ضدآفتاب و با دیدن اعداد و ارقام متعدد گیج می‌شویم. ولی این شاخص چیست و چگونه به ما کمک می‌کند؟ کرم های ضد آفتاب شیمیایی یا همان Sunscreen ها حاوی مواد تشکیل دهنده مخصوصی هستند که به عنوان فیلتر عمل می‌کنند و موجب کاهش نفوذ اشعه ماوراء بنفش به پوست می شوند. این کرم‌های ضد آفتاب اغلب بی‌رنگ هستند و موجب ایجاد یک لایه نازک بر روی پوست می شوند. SPF مخفف عبارت “Sun Protection Factor” به مفهوم عامل حفاظت در مقابل خورشید است. بهتر است بدانید که عدد بالاتر به معنی مراقبت بیشتر نیست. پزشکان خرید کرم ضدآفتابی را توصیه می‌کنند که SPF آن در بازه‌ی ۱۵ تا ۵۰ باشد، نه بیشتر و نه کمتر. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که کرم ضدآفتاب با SPF بالاتر از ۵۰ حفاظت بیشتر ارایه نمی‌دهد و بسیاری از پزشکان استدلال می‌کنند برخی اشخاص تصور می‌کنند عدد SPF بالاتر به معنی دوام بیشتر بوده و منجر به عدم تجدید کرم شده و در نتیجه این اشخاص بیشتر در معرض سوختگی قرار می‌گیرند.

  • نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب

حدود نیم ساعت طول می‌کشد تا کرم ضد آفتاب جذب پوست شود. ضد آفتاب‌هایی که مخصوص لب هستند زمان بیشتری برای جذب شدن احتیاج دارند، این زمان چیزی حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است. یکی از مواردی که درزمان استفاده از کرم‌های ضدآفتاب باید مدنظر داشته باشید این است که درصورتی‌که از میزان کمی از ضد آفتاب استفاده کنید عملا تاثیری نخواهد داشت. کرم را کاملا روی پوست صورت خود پخش کنید و تا وقتی که رنگ سفید ضد آفتاب مشخص است کرم را روی پوست به آرامی بمالید. توجه داشته باشید که درصورتی‌که در معرض نور شدید آفتاب قرار دارید باید کرم ضد آفتاب را هر دو ساعت یکبار تجدید کنید. بعد از خرید کرم ضد آفتاب ابتدا آن را روی مچ دست خود تست کنید، درصورتی‌که واکنش آلرژیک به کرم ضد آفتاب داشتید، انواع دیگر آن را امتحان کنید.

ویژگی های کرم ضدآفتاب مناسب و استاندارد چیست
ویژگی های کرم ضدآفتاب مناسب و استاندارد چیست
  • همه کرم‌های ضد آفتاب از پوست محافظت می‌کنند؟

لازم است بدانید که تنها SPF نیست که در انتخاب کرم ضدآفتاب تعیین کننده است. اشعه‌های UVB (فرابنفش B) مسئول سوزاندن، هم چنین برنزه کردن پوست و علت اصلی ایجاد سرطان پوست هستند. با اینکه اشعه‌های UVA (فرابنفش A) هیچ سوختگی‌ای ایجاد نمی‌کنند، خیلی بیشتر به پوست‌تان نفوذ می‌کنند و موجب ایجاد علایم پیری مانند چروک، افتادگی پوست و لکه می‌شود. حفاظت از پوست در برابر هر دو اشعه‌ی UVB و UVA اهمیت دارد، به همین جهت باید از ضدآفتاب هایی استفاده کرد که روی آنها نوشته شده باشد “Broad Spectrum” یا “Broad Spectrum UVA/UVB” به معنی طیف وسیع.

  • ضدآب بودن

بدن ما در هوای گرم آب خود را از طریق تعریق از دست می‌دهد و تعریق زیاد موجب پاک شدن کرم ضد آفتاب می‌شود. درصورتی‌که در طول روز فعالیت‌های سنگین بدنی مانند پیاده روی‌های طولانی دارید حتما از انواع ضد آب این کرم‌ها استفاده نمایید. ولی توجه داشته باشید که این کرم‌ها ضدآب نیستند و فقط حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه در آب دوام می‌آورند، پس درصورتی‌که لب دریا می‌روید و یا استخر، حتما پس از هر بار خروج از آب کرم را تجدید کنید.

ویژگی های کرم ضدآفتاب مناسب و استاندارد چیست نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 1 =

بررسی

لوازم آرایش ضروری خانم ها که حتما باید استفاده کنند

لوازم آرایش ضروری خانم ها که حتما باید استفاده کنند حدفاصله بین محتویات کیف زنان تا مردان …