۷ هسته میوه ای که با کاشتش به درخت آن خواهید رسید

865
7 هسته میوه ای که با کاشتش به درخت آن خواهید رسید

۷ هسته میوه ای که با کاشتش به درخت آن خواهید رسید

درست است که به سادگی می‌توان از سوپرمارکت‌ها میوه خرید، ولی لذت بخش‌تر این است که میوه‌ها را با دست‌های خودمان پرورش بدهیم. این کار زیاد هم دشوار نیست تنها نیاز است هسته میوه ای که میل می‌کنید را دور نریزید و به روش‌هایی که در ادامه توضیح داده‌ایم داخل باغچه یا گلدان بکارید. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید

  • نارنگی

نارنگی گیاه همیشه سبزی است که ۳ الی ۴ متر رشد می‌کند. درصورتی‌که مایلید درخت نارنگی بکارید باید نکات زیر را رعایت کنید:

درخت را در مکانی که نور به اندازه کافی دارد قرار دهید نه در معرض مستقیم آفتاب. بیشتر مواقع به آن آب بدهید، ولی بیش از حد خیس و‌تر نکنید. از هسته میوه تازه استفاده کنید و آن را در بهار یا اول تابستان بکارید. درصورتی‌که نهال درخت بزرگ است آن را به گلدان بزرگتری منتقل کنید. درخت نارنگی که با روش کاشت هسته رشد می‌کند بین ۴ الی ۷ سال گل و میوه دادن آن زمان می‌برد. در فصل تابستان میوه می‌دهد و اوایل پاییز میوه‌ها کاملا رسیده می‌شوند.

  • لیمو

بسیار راحت می‌توانید با قرار دادن هسته داخل خاک و رعایت اصول زیر لیمو پرورش دهید:

۵ الی ۱۰ هسته داخل گلدان بکارید، زیراکه احتمال دارد بعضی از آن‌ها اصلا رشد نکند. توجه داشته باشید که درخت لیمو به آب فراوان احتیاج دارد پس هفته‌ای ۲ الی ۳ مرتبه به آن آب بدهید. نهال این درخت به ۱۰ الی ۱۴ ساعت نور خورشید احتیاج دارد درصورتی‌که درخت آن به ۸ ساعت نور احتیاج دارد. درصورتی‌که از زیر منافذ گلدان ریشه‌های گیاه را مشاهده کردید زمانش رسیده که آن را به ظرف بزرگتری منتقل کنید. میوه دادن این درخت ۵ سال و حتی بیشتر زمان می‌برد.

  • آووکادو

پیش از کاشتن هسته میوه آووکادو باید مراحل آماده سازی را طی کرده باشید. به کمک چند خلال دندان هسته را روی دهانه یک لیوان پر از آب قرار دهید. ۲ سانتیمتر از هسته باید داخل آب قرار بگیرد. لیوان را به مدت ۲ الی ۶ هفته در مکانی گرم و بدون نور قرار دهید تا ریشه بزند. درزمان کاشت، هسته نباید زیاد در معرض هوا قرار بگیرد. هسته را در فصل بهار بکارید و ۲ الی ۳ بار در هفته به آن آب بدهید. میوه دادن این درخت ۵ الی ۱۴ سال طول می‌کشد. هرگز نگران گل‌هایی که از درخت می‌ریزند نباشید، چون کاملا طبیعی است.

  • سیب

جهت کاشت سیب ابتدا دو نوع هسته متفاوت را داخل پلاستیک بسته روی دستمال مرطوب به مدت ۷۰ الی ۸۰ روز داخل یخچال نگه دهید. سپس آن را در اوایل فصل بهار بکارید. گلدان را روی طاقچه پنجره قرار دهید تا به اندازه کافی به آن آفتاب برسد. زمانی که درخت کوچک است هر ۱۰ الی ۱۲ روز به آن آب بدهید. بعداز بزرگ شدن کمتر آب بدهید. درخت سیبی که با هسته کاشته شده باشد ۸ الی ۱۰ سال میوه دادن آن طول می‌کشد.

  • آلو

جهت پرورش درخت آلو ابتدا هسته آلو را چند روز روی طاقچه پنجره قرار دهید تا کاملا خشک شود. سپس هسته را بشکنید و مغز آن را بردارید. مغز هسته را به مدت یک روز داخل یک لیوان آب قرار دهید. سپس داخل یک شیشه را پودر کمپوست پرکرده و دانه‌ها را داخل آن قرار دهید و درب شیشه را ببندید. شیشه را به مدت ۶ الی ۸ هفته داخل یخچال قرار دهید تا ریشه بزند. اکنون دانه‌ها را در گلدانی که با خاک و پودر کمپوست به نسبت ۲ بر ۱ پرکرده اید بکارید. درخت آلو روزانه به ۶ ساعت نور مستقیم احتیاج دارد. خاک گلدان باید همیشه مرطوب باشد، ولی بیش از حد خیس نباشد.۳ الی ۵ سال میوه دادن درخت آلو طول می‌کشد.

  • گیلاس

نخست هسته گیلاس را داخل ظرف پلاستیکی بدون هوا به مدت ۱۰ هفته داخل یخچال نگهدارید. سپس آن را داخل گلدان بکارید. درخت گیلاس به نور و جریان هوا احتیاج دارد. خاک گلدان را مرطوب نگه دارید و هرزمان احساس کردید خشک شده به آن آب بدهید. ۷ الی ۱۰ سال میوه دادن این درخت زمان می‌برد.

  • هلو

مغز هسته هلو را داخل دستمال مرطوب به مدت ۸ هفته داخل یخچال نگهدارید سپس در خاک بکارید. حتما بیشتر از ۱ دانه بکارید، زیراکه احتمال دارد بعضی از آن‌ها رشد نکنند. خاک گلدان را مرطوب نگه دارید.۳ الی ۵ سال میوه دادن درخت هلو زمان می‌برد.

۷ هسته میوه ای که با کاشتش به درخت آن خواهید رسید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

بررسی

خواص پیتایا معروف به میوه اژدها

خواص پیتایا معروف به میوه اژدها پیتایا یک میوه گرمسیری بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است که د…