فواید استفاده از موزهای سیاه شده در درمان انواع بیماری‌ها

503
فواید استفاده از موزهای سیاه شده در درمان انواع بیماری‌ها

فواید استفاده از موزهای سیاه شده در درمان انواع بیماری‌ها

موز علاوه بر خوش‌طعم بودن فواید سلامتی فروانی دارد به‌ویژه موز‌های سیاه شده. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با فواید استفاده از موزهای سیاه شده را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید

  • پیشگیری از سرطان

دانشمندان پی‌برده‌اند لکه‌های سیاه روی موز‌های رسیده حاوی فاکتور نکروز تومور هستند که یکی از اصلی‌ترین پروتئین‌هایی است که با رشد سلول‌های سرطانی مبارزه می‌کند. آن‌ها با از بین بردن سلول‌ها مانع از انتشار آن‌ها در بدن می‌شوند. موز‌ها به علاوه سرشاراز مقادیر زیادی فیبر نیز هستند. هر دو فاکتور‌ها به جلوگیری و درمان سرطان کمک می‌کنند.

  • کنترل فشار خون

پتاسیم ماده‌ای معدنی است که جهت سلامت قلب ضروری است. اما با این شرایط بسیاری از افراد به اندازه کافی مصرف این ماده را در غذاهایشان ندارند. موز حاوی مقادیر زیادی از پتاسیم است و هر موز در اندازه متوسط حاوی ۹ تا ۱۰ درصد پتاسیم مورد نیاز روزانه است. پتاسیم موجود در موز فشار خون را تنظیم می‌کند و از حملات قلبی جلوگیری می‌کند.

  • انرژی زا

روز پرفشاری را پیش رو دارید؟ پس روزتان را با ورزش آغاز کنید و یک عدد موز بخورید. موز سرشاراز مواد مغذی مهمی است که موجب تقویت ذهن و بدن می‌شود. این میوه در بردارنده آب، کربوهیدرات، و مقدار کمی پروتئین می‌باشد. پتاسیم موجود در موز از گرفتگی عضلات در طول تمرین جلوگیری می‌کند.

فواید استفاده از موزهای سیاه شده در درمان انواع بیماری‌ها
فواید استفاده از موزهای سیاه شده در درمان انواع بیماری‌ها
  • درمان سوزش معده

درصورتی‌که مشکل سوزش معده دارید پیش‌از این که سراغ جعبه دارو‌ها بروید توصیه می‌کنیم یک راه حل خوشمزه و طبیعی را در نظر بگیرید! موز بهترین درمان برای سوزش معده است. این میوه با افزایش سطح PH محتویات معده اسید معده را کاهش داده و سوزش معده را درمان می‌کند. زمانی‌که سطح PH بالا باشد میزان اسید معده کاهش پیدا می‌کند. نیترات پتاسیم موجود در موز‌های نرسیده نیز در ناشی از سوزش معده را کاهش می‌دهند.

  • کاهش افسردگی

تریپتوفان آمینو اسید موجود در موز می‌باشد که موجب پالایش ذهن و تقویت روحیه می‌شود. پژوهش‌ها نشان داده است که این میوه با طریق تغییر تریپتوفان با ترکیب ویتامین‌های B. هورمون شادی سروتونین تولید می‌کند درنتیجه با افسردگی مبارزه می‌کند و حس خوب در فرد ایجاد می‌کند.

  • فواید گوارشی

موز علاوه بر ویتامین‌ها و مواد معدنی سرشاراز مقادیر فراوانی از فیبر‌های رژیمی نیز هست. فیبر جهت بالا بردن سرعت فرآیند گوارشی نیاز است. موز منبع پکتین است. پکتین نوعی فیبر است که موجب نرم شدن موز هنگام رسیدن آن می‌شود. پکتین عامل مهمی در کمک به سالم ماندن سیستم گوارشی است.

فواید استفاده از موزهای سیاه شده در درمان انواع بیماری‌ها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 2 =

بررسی

بهبود عملکرد دستگاه گوارش با ۵ ماده غذایی مفید

بهبود عملکرد دستگاه گوارش با ۵ ماده غذایی مفید بهبود عملکرد دستگاه گوارش با ۵ ماده غذایی م…