بهترین راه های مدیریت هزینه ها در شش مرحله

407
بهترین راه های مدیریت هزینه ها در شش مرحله

بهترین راه های مدیریت هزینه ها در شش مرحله

در دنیا این روزها که هر روز مخارج و هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کنند و درآمدها با سرعتی لاک پشت وار در حال رشد هستند، یقینا دستیابی به آرزوها و برنامه‌ریزی‌های آینده نیازمند مقداری صرفه‌جویی و دقت در شیوه خرج کردن است، همین عوامل هم خیلی از ماها را به دنبال کشف بهترین و کارآمدترین راه‌های مدیریت هزینه ترغیب می‌کنند. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با بهترین راه های مدیریت هزینه ها آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

  • به خودتان بیاید

پیش از هرچیز کمی به خواسته‌هایی که در حال منقضی شدن هستند بیندیشید و ببینید که چگونه برنامه ریزی نداشتن در مدیریت هزینه ها، موجب نرسیدن شما به آنها شده است؛ تلاش داشته باشید انگیزه کافی برای صرفه جویی هزینه ها پیدا کنید.

  • کاغذ و قلم

می‌توانید از یک دفترچه یادداشت یا صفحه نت گوشی موبایلتون استفاده نمایید. از اول ماه، در طول روز ریزترین هزینه‌هایتان را هم یادداشت کنید.

  • لیست تهیه کنید

تمام مایحتاجتون را لیست کنید و در چند ردیف آنها را اولویت بندی کنید. به طور مثال برنج یا روغن که کاملا تمام شده را در ردیف نخست و گوشی مورد علاقتان را در ردیف آخر بنویسید، البته این در شرایطی است که گوشی حال حاضر شما سالم باشد!!

  • باز هم لیست

این بار لیستی که تهیه می‌کنید جهت هر بار خرید رفتن است. هر چیزی که قرار است بخاطر خریدش بیرون بروید را در لیستی بنویسید. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید پس انداز داشته باشید باید از بی‌برنامه خرید کردن کاملا پرهیز داشته باشید. زمانی‌که برای خرید کردن بیرون می‌روید هم تنها مایحتاج اولویت بندی شماره یک را بخرید.

  • فروشگاه بزرگ نرید

با اینکه فروشگاه‌های بزرگ بعضی اوقات تخفیف‌های مناسبی هم دارند و همه مایحتاج یکجا جمع شده، اما این حقه‌ای است که شما بیشتر خرید کنید! تردید نداشته باشید که آنها سودشون از خریدهای بی‌دلیل شماست! اغلب اشخاص هنگامی‌که به خرید در فروشگاه‌های بزرگ میروند و لابلای غرفه‌ها قدم می‌زنند، بدون شک وسوسه می‌شوند تا اجناسی که خیلی هم به آنها احتیاج ندارند را بخرند. درحقیقت ولع گرفتن تخفیف بیشتر موجب می‌شود شما خرید غیر ضروری هم داشته باشید.

  • ششمین قدم، چند حساب داشته باشید

همه پول‌هایتان را در یک حساب نریزید. کارتی را برای پس اندازهای اصلی، کارتی را برای صرفه‌جویی و کارتی را هم برای خریدهای روزانه در نظر بگیرید.

بهترین راه های مدیریت هزینه ها در شش مرحله نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + ده =

بررسی

تکنیک های رفتاری که موجب جلب احترام می‌شود

تکنیک های رفتاری که موجب جلب احترام می‌شود زمانی‌که بعنوان مدیر مشغول کار هستید، نیاز است …