۹ توصیه کارساز برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین

441
9 توصیه کارساز برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین

۹ توصیه کارساز برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین

آیا تابه حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا برخی از اشخاص لبخند زیبا و دلنشینی دارند؟ زیبایی و جذابیت از جمله ویژگی‌هایی است که هر شخصی به دنبال آن است. داشتن لبخند زیبا و دلنشین یکی از زیبایی‌های چهره به شمار می‌رود که نشان دهنده شادابی، جذابیت و اعتماد به نفس شخص است. درکنار همه عوامل روحی که برای داشتن لبخندی جذاب و دلنشین احتیاج است، عوامل فیزیکی مانند سلامت دندان‌ها و لب‌ها برای داشتن لبخندی زیبا نیاز است. با مجله اینترنتی بیرکلیک در این مقاله همراه باشید تا عوامل موثر برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین را توضیح دهیم.

  • مراقبت دهان و دندان

یکی از اصلی‌ترین عواملی که بر زیبایی چهره و لبخند شما تاثیرگذار خواهد بود داشتن دندان‌های سالم، سفید و براق است. سلامت دندان‌ها بر روی جذابیت لبخند و چهره شما تأثیرگذار است پس از این رو در سلامت آن‌ها باید کوشا بود. هر گونه پوسیدگی، لک و یا خرابی موجب اثرات منفی بر روی چهره خواهد بود. توصیه می‌کنیم با مراجعه به یک متخصص زیبایی دندان از سلامت دندان‌های خود آگاه شوید.

  • نوشیدن آب

آب یکی از نوشیدنی‌های بسیار مفید برای سلامت تمام بدن است. نوشیدن مقدار کافی آب در روز موجب از بین رفتن هرگونه باکتری از روی دندان می‌شود علاوه بر این آب از پوسیدگی دندان پیشگیری می‌کند و رنگ دندان‌ها را نیز روشن‌تر می‌کند. سعی کنید از نوشیدنی‌های اسیدی مانند نوشابه که موجب پوسیدگی دندان می‌شود پرهیز کنید. علاوه برسلامت بیشتر دندان‌ها نوشیدن آب موجب جوان سازی و شادابی پوست نیز می‌شود و چهره شما را بسیار زیباتر می‌سازد.

9 توصیه کارساز برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین
9 توصیه کارساز برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین
  • مسواک زدن دندان‌ها

یکی از رایج‌ترین تکنیک‌ها برای داشتن دندان‌هایی سالم و براق مسواک زدن می‌باشد. سعی کنید از مسواک‌های نرم و خمیردندان‌های باکیفیت استفاده کنید تا دندان‌های سفید و براق‌تری داشته باشید و لبخند شما زیباتر جلوه کند.

  • استعمال دخانیات را ترک کنید

مصرف سیگار و قلیان در بلندمدت عوارض بسیار بدی برای دندان‌ها خواهد داشت و علاوه براین تاثیرات بسیار بدی بر روی چهره انسان خواهد داشت. زمانی‌که دود ناشی از قلیان و سیگار به مینای دندان نفوذ پیدا کند موجب خرابی و تیره شدن رنگ دندان می‌شود که از بین بردن آن نیز کار بسیار دشوار و دربرخی موارد غیرممکن است.

  • سلامت بدن را حفظ کنید

بیماری‌های متعددی برروی داشتن چهره زیبا و در عین حال لبخند زیبا و دلنشین تأثیرگذار است. بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، داشتن دندان خراب، اضافه وزن، دیابت. به همین جهت حتما از سلامت بدن خود اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید هر ماه آزمایشات و معاینات کلی انجام دهید و تغذیه مناسب و ورزش کافی داشته باشید.

  • مصرف قهوه و چای خود را کاهش کنید

نوشیدن مداوم قهوه و چای در مدت زمان کوتاهی موجب تشکیل لایه زرد رنگی بر روی دندان‌ها می‌شود و میزان جرم موجود روی سطح دندان را افزایش می‌دهد و موجب می‌شود از زیبایی دندان‌ها کاسته شود.

9 توصیه کارساز برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین
9 توصیه کارساز برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین
  • از محصولات سفید کننده دندان استفاده کنید

جهت از بین بردن جرم‌های موجود بر روی سطح دندان و سفیدی و براقی دندان‌ها می‌توانید از بسیاری از محصولات سفید کننده دندان مانند دهان شویه‌های باکیفیت استفاده کنید. برخی از این سفید کننده‌ها جهت از بین بردن جرم‌های ایجاد شده بر روی دندان مناسب هستند.

  • از نخ دندان استفاده کنید

در طول روز احتمال دارد دسترسی به مسواک دشوار باشد در نتیجه می‌توان از نخ دندان استفاده کرد علاوه بر این نخ دندان می‌تواند پلاک‌هایی که در میان دندان‌ها وجود دارند و با مسواک نمی‌توان آن‌ها را از بین برد، را از میان برد. پیش‌از استفاده از نخ دندان شیوه استفاده صحیح آن را فرا بگیرید.

  • مراقبت از لب‌ها را فراموش نکنید

درکنار داشتن دندان‌های سالم، سفید و براق، لب‌ها نیز در داشتن لبخند زیبا و دلنشین بسیار تأثیرگذار است. جهت مراقبت از لب‌های خود تلاش کنید از نرم کننده و کرم‌های مخصوص جهت جلوگیری از خشکی و ترک خوردگی استفاده نمایید.

۹ توصیه کارساز برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یک =

بررسی

اثرات فوق العاده مصرف آب در زیبایی پوست

اثرات فوق العاده مصرف آب در زیبایی پوست اثرات فوق العاده مصرف آب در زیبایی پوست : آب بخش م…