دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت

218
دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت

دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت

در اکثر خانواده های ایرانی معمولا زنان بیشتر به دعا و سحر و جادو اعتقاد دارند تا مردان ، اگر بزرگنمایی های برخی از افراد را کنار بگذاریم ، واقعیت اینست که اثر چشم زخم و سحر واقعیت دارد چنان که در تاریخ داریم حضرت پیامبر اکرم (ص) برای دفع اثر چشم زخم برای نوه های عزیز خود (حضرت امام حسن و امام حسین علیه السلام) دعایی نوشته بود . بنابراین چشم زخم واقعیت داشته و تاثیرگذار است . حال سوال اینست که چگونه میتوان این اثر را رفع کرد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت (ره) را ذکر کنیم از شما دعوت میکنیم که همراه ما باشید .

دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت
دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت

دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم

در روابات تاریخی ذکر شده که حضرت ابراهیم خلیل الله برای دوری چشم زخم از فرزند عزیز خود حضرت اسماعیل (ع) دعایی نوشته بود و همچنین آیه ۵۱ و ۵۲ سوره قلم (وَإِن یکادُ الَّذِینَ کفَرُ‌وا لَیزْلِقُونَک بِأَبْصَارِ‌هِمْ … ) نیز بیان میکند که کافران نزدیک بود که حضرت پیامبر (ص) را چشم بزنند (اثر چشم زخم) که همه این موارد نشان دهنده اینست که سحر و چشم زخم واقعیت داشته و میتواند در سرنوشت انسان تاثیرگذار باشد . البته باید درنظر داشت که برخی از افراد سودجو در این مورد اغراق کرده و صرفا به فکر منافع مادی خود هستند اما اگر این بزرگنمایی ها را کنار بگذاریم ، سحر و چشم زخم واقعیت دارد .

در روایات آمده که یکی از ساحران که در برابر انجام عمل سحر مزد می‌گرفت خدمت امام صادق(ع) رسید و گفت : حرفه من سحر بوده است و در برابر آن مزد می‌گرفتم ، خرج زندگی من نیز از همین راه تأمین می‌شد و با همان درآمد ، حج خانه خدا را انجام داده‌ام ، ولی اکنون آن را ترک نموده و توبه کرده‌ام آیا برای من راه نجاتی هست ؟ امام صادق (ع) در پاسخ فرمود : عقده (گره) سحر را بگشا ، ولی گره جادوگری مزن . اما در مورد فال باید گفت که حقیقت ندارد چنان که حضرت امیرالمونین علی (ع) می‌فرماید : فال بد یک امر حقیقی و واقعی نیست . البته باید گفت اعتقاد انسان در این امور بسیار تاثیرگذار است چنانکه امام صادق (ع ) فرموده : فال بد اثرش به همان اندازه است که آن را می‌پذیری . اگر آن را سبک بشماری , کم اثر خواهد بود و اگر آن را محکم بگیری , پر اثر خواهد بود و اگر به آن بی اعتنا باشی , هیچ اثری نخواهد داشت».

دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت
دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت

همانطور که اشاره شد در قرآن نیز آیاتی وجود دارد که به این موضوع اشاره میکند . برای خلاصی از سحر و جادو و چشم زخم ، دستورالعملی از مرحوم آیت‌الله بهجت (ره) ذکر شده که بیشتر بر مبانی قرآنی استوار است . در کتاب پرسش‌های شما و پاسخ‌های آیت‌الله بهجت _ جلد اول ذکر شده که فردی از آیت الله بهجت پرسید یک نفر که سحر شده یا دچار چشم‌زخم شده باشد برای بطلان سحر و دفع چشم‌زخم باید چه کند ؟ مرحوم بهجت (ره) در پاسخ فرمودند : موارد ذیل را مراعات و عمل نمایید :

قرآن کوچک همیشه همراه داشته باشید
معوذتین (یعنی سوره‌های فلق و ناس) را بخوانید و تکرار نمایید
آیة‌الکرسی (یعنی سه آیه ۲۵۵ تا ۲۵۷ از سوره بقره ) را بخوانید و در منزل نصب نمایید
چهار قل (یعنی سوره‌های توحید ، کافرون ، فلق و ناس) را بخوانید و تکرار نمایید ، خصوصاً وقت خواب
در موقع اذان با صدای نسبتاً بلند اذان بگویید
روزی ۵۰ آیه از قرآن کریم را با صدای نسبتاً بلند بخوانی .

دستوراتی برای خلاصی از سحر و چشم زخم از آیت الله بهجت نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

بررسی

فضیلت و خواص سوره ناس و فلق بهمراه آثار آن در زندگی

فضیلت و خواص سوره ناس و فلق بهمراه آثار آن در زندگی فضیلت و خواص سوره ناس و فلق  : سوره فل…