در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد

320
در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد

در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد

میکروب ها جانداران ریزی هستند که با چشم غیر مسلح قابل مشاده نیستند و از باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها تشکیل یافته اند . به جرات میتوان گفت میکروب ها در هر جایی حضور دارند از هوای اتاق گرفته تا روی پوست و حتی داخل بدن ما . برخی از میکروب ها به قدری در بدن انسان جا خوش کرده اند که گویا جزوی از آناتومی بدن انسان شده اند . آیا میدانید چه تعداد میکروب در داخل بدن شما زندگی می کند ؟ به تازگی تحقیقات جالبی در این مورد انجام گرفته که نتایج آن حتما برای شما جذاب خواهد بود . برای اینکه بدانید در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد ، با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد
در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد

در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد

همانطور که می دانید در تمامی نقاط بدن انسان میکروب ها حضور دارند و حتی برخی از میکروب ها برای ادامه زندگی ما ضروری هستند اما وجود برخی دیگر باعث ایجاد ناراحتی هایی در انسان می شود . اگر به شما بگوییم که بیش از نیمی از سلول های بدن انسان را میکروب ها تشکیل داده اند شاید باور نکنید . نتیجه پژوهشی که اخیرا انجام گرفته مشخص کرده است که بیش از نیمی از بدن انسان را توده های میکروبی تشکیل داده اند و تنها ۴۳ درصد از آن از سلول های انسانی تشکیل شده است . یکی از این پژوهشگران روت لی مدیر بخش علوم میکروبیوم مركز ماکس پلانک است . او می گوید نقطه به نقطه بدن انسان پوشیده از ريزموجودات میکروسکوپی است و هر چه بدن شسته يا ضدعفونی شود بازهم میکروب‌ها باقی خواهند ماند او همچنین نتیجه گیری کرده است که بيشترين حضور میکروب ها در روده های انسان است .

این مطالعات اخیر باعث شده تا عده کمی از دانشمندان علوم زیست به این نتیجه برسند که ما بيشتر ميكروب هستيم تا انسان . چند سال پیش تصور مي‌شد در ازاي هر ۱۰ سلول انساني يك ميكروب در بدن وجود دارد ،‌ اما اكنون اين آمار به نسبت يک به يک نزديکتر شده است و اگر تمامی سلول های بدن به دقت شمرده شوند،‌ تنها ۴۳ درصد از كل بدن را تشكيل می دهند .

در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد
در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد

برخی از دانشمندان مانند سارکیس مازمانیان که میکروب‌شناس مؤسسه فناوری کالیفرنیا است ، پا را فراتر گذاشته و معتقداند انسان تنها يک ژنوم ندارد بلکه ژن های ميكروب های بدن نيز ژنوم ثانويه بدن را تشكيل می دهند كه عملكرد ژنوم انسانی را تقويت می كند . به عقیده این افراد ، آنچه انسان را تشكيل داده تركيبی از دی ان ای انسانی و دی ان ای ميكروب های روده است . تمامی میکروب ها دراری شکل و ساختاری خاص می باشند به همین دلیل هر یک تاثیر خاصی را در بدن ما بجا میگذارد یعنی برخی از میکروب ها برای عملکرد بدن انسان تاثیر مثبت داشته و برخی نیز باعث ایجاد بیماری میشوند . برخی از پژوهشگران معتقداند زمانیکه ما با مصرف داروها سعی در از بین بردن میکروب های بیماری زا داریم ، امکان دارد باعث از بین رفتن میکروب های مفید (برای بدن انسان) شویم .

یکی از مشکلاتی که سبک زندگی ناسالم انسان بوجود آورده چاقی است . محققان احتمال می دهند شايد ترکیب نامناسب میکروب هایی که متابولیسم غذا را در بدن انجام می دهند باعث چاقی شود . نتيجه آزمايش اين نظريه روی موش هايی كه در محيط استريل و بدون هيچ نوع ميكروبی رشد كرده بودند نشان داد ورود باكتری بدن افراد چاق به بدن موش ها آنها را چاق و ورود باكتری بدن افراد لاغر به بدن موش ها آنها را لاغر می كند. برهمين اساس پزشكان بسيار اميدوارند بتوانند از ميكروب ها به عنوان دارو استفاده كنند .

در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

بررسی

تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد

تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد یکی از مراقبت های ضروری برای حفظ سلامتی انسان تزریق وا…