تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل

360
تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل

تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل

تنظیم و تثبیت فشار خون : آب نارگیل ، یک مایع شفاف و روشن است که بسیار نشاط‌ بخش می‌باشد . آب نارگیل از نارگیل‌های سبز و جوان که هنوز بالغ نشده‌اند، گرفته می‌شود و در واقع از ۹۵ درصد آب تشکیل شده است . به منظور پیدا کردن نارگیل مناسب، به دنبال نارگیل‌هایی باشید که سفید و صاف هستند و یک طرف‌شان نوک‌ تیز است . اینها با نارگیل‌های معمولی که در میوه‌ فروشی‌ها می‌بینید و قهوه‌ای و پوشیده از موهای ریز هستند، تفاوت دارند . آب نارگیل سرشار از مواد مغذی حیاتی است و با نوشیدنی‌های ورزشی که با عناوین آب نارگیل به فروش می‌رسند ، متفاوت است . این نوشیدنی در کشورهای گرمسیری، بسیار متداول و پرطرفدار است . به علت مواد مغذی سالم موجود در این نوشیدنی و خاصیت آبرسانی بالای آن، واضح است که آب نارگیل یک جایگزین بسیار بهتر برای نوشیدنی‌های ورزشی سرشار از مواد افزودنی می‌باشد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

ویتامین های موجود در آب نارگیل

تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل
تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل

درواقع یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ دریافت که آب نارگیل غنی‌شده با سدیم، در آبرسانی به بدن به اندازه‌ی نوشیدنی‌های ورزشی موثر بوده و درد معده‌ی کمتری ایجاد می‌کند. آب نارگیل به دلیل پروفایل تغذیه‌ای چشمگیرش، بهتر از نوشیدنی ورزشی است، ازجمله :

ویتامین‌های گروه ب، مواد معدنی، عناصر کمیاب (مانند زینک، سلنویم، دید، سولفور و منگنز) .

۵ الکترولیت ضروری (پتاسیم، سدیم، فسفر، منیزیم و کلسیم)

سیتوکینین‌ها: هورمون‌های گیاهی که می‌توانند با سرطان و پیری مقابله کنند .

اسیدهای آمینه، اسیدهای ارگانیک، آنزیم‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و فیتونوترینت‌ها .

بجای مصرف داروهای شیمیایی با عوارض جانبی زیاد ، از آب نارگیل استفاده کنید چون یک محلول قوی برای کاهش فشار خون است؛ آن هم بدون عوارض جانبی شدید .

کاهش فشارخون

یکی از دلایل شایع بیماری فشارخون عدم تنظیم سطح الکترولیت‌ها در خون است . از آنجایی که آب نارگیل حاوی تمام الکترولیت‌ها و آن هم در سطح مورد نیاز برای حفظ سلامت بدن است می‌تواند کاهنده خطر فشارخون باشد. از طرفی محتوای بالای منیزیم و پتاسیم آن را به یک نوشیدنی موثر در درمان فشارخون تبدیل کرده است . فراموش نکنید بهترین زمان مصرف برای رسیدن به این خواص آب نارگیل نوشیدن یک لیوان از آن در صبح و با معده خالی است . برخلاف خود نارگیل، محتوای چربی آب نارگیل واقعاً کم است؛ بنابراین شما قادر خواهید بود مقادیر بالایی از آن را بدون نگرانی از اضافه‌وزن و چاق شدن مصرف کنید. هر لیوان آب نارگیل چیزی حدود ۵۰ کیلوکالری انرژی دارد .

تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل
تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل

تثبیت فشار خون

مطالعات علمی ثابت کرده اند که آب نارگیل تاثیر بسیار زیادی در تثبیت فشار خون دارد، فشار سیستولیک (انقباض قلب) را تا ۷۱ درصد کاهش داده و فشار انبساط قلب را تا ۲۹ درصد افزایش می دهد .

میزان مصرف آب نارگیل

آب نارگیل را می‌توان به تنهایی و یا در ترکیب با نوشیدنی‌های دیگر مصرف کرد. هیچ قانون و محدودیتی در خصوص اینکه چه میزان از آب نارگیل باید مصرف شود وجود ندارد اما مطالعات نشان داده‌اند که برای رسیدن به حداکثر خواص تغذیه‌ای و فواید سلامتی آن بهتر است روزانه یک تا دو فنجان آب نارگیل مصرف شود. این مقدار از این نوشیدنی چیزی حدود ۴۵ تا ۶۰ کیلوکالری انرژی دارد .

تنظیم و تثبیت فشار خون توسط ویتامین های موجود در آب نارگیل نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =

بررسی

طرز تهیه کیک نارگیل دسری ویژه برای دورهمی‌ها

طرز تهیه کیک نارگیل دسری ویژه برای دورهمی‌ها در این بخش از آشپزی مجله اینترنتی بیرکلیک قصد…