تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با ۶ تمرین کارآمد

577
تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با 6 تمرین کارآمد

تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با ۶ تمرین کارآمد

تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با ۶ تمرین کارآمد : بسیاری از فعالیت‌ها در زندگی پرمشغله ما نیازمند حجم زیادی از هوا می‌باشد . افزایش اندازه ریه‌ها، یک انتخاب است ، اما همچنین می‌توانید میزان اکسیژنی را که به ریه‌های‌تان می‌فرستید افزایش دهید و می‌توانید کارآمدی ریه‌های خود را در مصرف هوا، بهتر کنید . هیچ مدرک علمی وجود ندارد که تایید کند ، تمرینات ورزشی می تواند به ریه های شما کمک کند! اما تمرینات تایید شده توسط متخصصان وجود دارد، که انجام آنها می تواند منجر به تقویت بافت های تشکیل دهنده اطراف ریه و جلوگیری از تنگی یا گرفتگی نفس در شما شود . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با ۶ تمرین کارآمد را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

تمرینات کارآمد جهت تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها

تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با 6 تمرین کارآمد
تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با ۶ تمرین کارآمد

۱ – نفس عمیق

در زمان استراحت به طور میانگین شما در هر یک دقیقه ۱۲ الی ۱۵ بار نفس می کشید . با توجه به این موضوع شما می توانید با انجام تمرینات تنفس عمیق به تقویت ریه های خود کمک کنید . برای این کار تنها کافیست، ریلیکس (آرام) بنشینید، عضلات خود را شل کنید، کمر خود را صاف کنید، سرتان را بالا نگه دارید، چشمهایتان را ببندید ، حالا شروع به نفس کشیدن کنید و تا جایی که می توانید هوا را داخل شش هایتان وارد کنید.

۲ – پیاده روی (حداقل ۲۰ دقیقه)

پیاده روی تمرین ساده ای است که باعث افزایش ضربان قلب و همچنین باعث تقویت عضلات پا می شود . اما پزشکان اغلب به طور منظم برای بیماران تحت درمان توانبخشی ریه آن را تجویز می کنند . اگر شما تمام بافت های پیرامون بخش های آسیب دیده از ریه را تقویت کنید فشار از روی ارگان های آسیب دیده برداشته می شود!

۳ – شنا

چند دور شنا کردن در استخر می تواند کمک بسیار زیادی به ریه های شما بکند. زمانی که شما شنا می کنید از دماغ نفس می گیرید و آن را از دهان خارج می کنید این کار باعث می شود، شما به درستی گازهای دی اکسید کربن را دفع کنید و مانع خستگی بدنتان شوید.

تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با 6 تمرین کارآمد
تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با ۶ تمرین کارآمد

۴ – بازدم عمیق

برای این‌کار روی زمین مسطح بایستید و روی کمرتان خم شوید . زانوهای‌تان را آزاد و بدون انقباض باشد و یک بازدم قوی و عمیق داشته باشید . همان‌طور که به آرامی کمرتان را صاف می‌کنید دم بگیرید . هر وقت ریه‌های‌تان پُر شد ، ۲۰ ثانیه نفس‌تان را نگه دارید ، حین شمردن تا ۲۰، بازوها را از جلو بکشید. ریلکس کنید و به آرامی بازدم کنید و همزمان بازوها را پایین بیاورید. این تمرین را ۴ بار تکرار نمایید .

۵ – تمرین در ارتفاعات بالا

ارتفاعات بالا، اکسیژن کمتری دارند، بنابراین تمرین و ورزش در ارتفاعات، راهی بسیار عالی برای افزایش گنجایش ریه‌هاست. البته برای بدن‌تان سخت است اما اگر ادامه دهید نتایجش را خواهید دید. وقتی به ارتفاع پایین برگردید، بدن شما حداقل تا ۲ هفته، همچنان هموگلوبین و سلول‌های خونی قرمز زیادی دارد. وقتی در ارتفاعات بالا ورزش می‌کنید، خیلی مراقب باشید چون ممکن است دچار ارتفاع زدگی شوید .

۶ – پاشیدن آب روی صورت

به صورت‌تان آب بپاشید و نفس‌تان را نگه دارید، این کار باعث تشدید کُندی تپش قلب می‌شود و تکنیکی برای آرام کردن ضربان قلب و شروع رفلکس شیرجه پستانداران است. پاشیدن آب به صورت به بدن‌تان کمک می‌کند جوری آماده شود که گویی قرار است زیر آب برود، یعنی جایی که لازم است ضربان قلب منظم بوده و اکسیژن به تمام بدن برسد. از آب خیلی سرد استفاده نکنید چون ممکن است موجب تنفس تند شده و در نتیجه نتوانید نفس‌تان را خیلی نگه دارید .

تقویت و افزایش ظرفیت ریه ها با ۶ تمرین کارآمد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 1 =

بررسی

تقویت و سلامت ریه ها به کمک ۶ گیاه دارویی

تقویت و سلامت ریه ها به کمک ۶ گیاه دارویی تقویت و سلامت ریه ها به کمک ۶ گیاه دارویی : ریه …