تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد

152
تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد

تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد

یکی از مراقبت های ضروری برای حفظ سلامتی انسان تزریق واکسن است . از نکات منفی تزریق واکسن میتوان به احساس درد و باقی ماندن اثر تزریق آن اشاره کرد . متخصصان به تازگی نوعی چسب پوستی خاص اختراع کرده اند که میتوان با چسباندن آن بر روی پوست و بدون احساس درد ، واکسن های مختلف را به بدن تزریق کرد . با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد ، در اختیار شما قرار دهیم .

تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد
تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد

تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد

به گفته متخصصان ، اين نوع چسب حاوی صدها سوزن ميکروسکوپي یا همان میکروسوزن است که در زمان تزرریق در پوست حل شده و محتویات واکسن را در بدن تزریق میکند و چون سوزن ها در پوست حل مي شود ديگر خطري بابت بقاياي سوزن هاي تزريق وجود ندارد . آزمايش هاي انجام شده بر روي موش ها نشان داد اين فناوري مي تواند حتي واکنش هاي ايمني بهتري نسبت به آمپول هاي معمولي داشته باشد . نتايج اين تحقيقات در نشريه پزشکي نيچر منتشر شده است . پژوهشگران مي گويند اين چسب در آينده مي تواند به افراد کمک کند تا خود را در برابر بيماري ايمني ببخشند . هر چسب حاوي ۱۰۰ميکرو سوزن است که هر يک ۰.۶۵ ميلي متر طول داشته و هر کدام مقادیر خیلی کمی از واکسن را دارا می باشند بنابراین با تزریق واحدهای کوچک تر واکسن ، اثرات جانبی تزریق واکسن نیز کاهش خواهد یافت .

اين چسب ها براي نفوذ در لايه هاي خارجي پوست طراحي شده که پس از تماس با پوست حل مي شود . اولین واکسنی که به این شکل مورد استفاده قرار گرفته است واکسن آنفلوآنزا میباشد . محققان يک گروه از موش ها را با تزريق زير پوستي سوزن هاي معمولي و گروه ديگر را با اين چسب ها، در برابر بيماري مصونيت بخشيدند . به يک گروه ديگر از موش ها نيز چسب هاي بدون واکسن زدند . آنها سه ماه بعد دريافتند پس از آلودگي به ويروس آنفلوآنزا دستگاه ايمني موش هايي که از چسب استفاده کرده بودند نسبت به آنهايي که به روش معمولي واکسن دريافت کرده بودند واکنش بهتري نشان داد . واکسن آنفلوآنزای جدید به جای مایع از ذرات ویروس‌مانند خشک VLP استفاده می‌کند که میکروسوزن ها را با عاملی می‌پوشاند تا نیازی به منجمد کردن آن نباشد .

تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد
تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد

درصورتي که کارايي اين چسب ها در آزمايش هاي بعدي به اثبات برسد ، چسب هاي ميکرو سوزني مي تواند پاياني براي آموزش هاي پزشکي تزريق واکسن باشد و ايمن سازي را به فرايند بدون درد که افراد مي توانند خودشان آن را انجام دهند تبديل کند . محققان مي گويند اين چسب همچنين مي تواند هنگام همه گيري يک بيماري به اجراي آسان برنامه گسترده ايمن سازي کمک کند . اگر چه اين مطالعه فقط بر روي واکسن آنفلوآنزا انجام شده، اما محققان اميدوارند اين فناوري براي ساير برنامه هاي ايمن سازي نيز بکار برده شود و هزينه آن بيش از استفاده از سوزن هاي معمولي نباشد .

تزریق واکسن با چسب پوستی و بدون درد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهار =

بررسی

در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد

در بدن انسان چه تعداد میکروب وجود دارد میکروب ها جانداران ریزی هستند که با چشم غیر مسلح قا…