تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان

505
تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان

تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان

امروزه اغلب خانواده ها از بیش فعال بودن کودک خود و مشکلات زیادی که به همراه دارد شاکی هستند این درحالی است که هنوز دلیل قطعی بیش فعالی کودکان مشخص نشده است . اخیرا بررسی های انجام نشان می دهد که اگر مادر در دوران بارداری از گوشی هوشمند زیاد استفاده کند احتمال بیش فعالی کودک بعد از تولد افزایش خواهد یافت البته امواج گوشی های هوشمند تاثیرات منفی زیادی دارند که در ادامه ذکر خواهد شد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان صحبت کنیم همراه ما باشید .

تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان
تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان

تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان

بیش فعالی کودکان علاوه بر اینکه یک اختلال محسوب میشود اغلب باعث ایجاد مشکلات زیادی برای والدین است . برای این والدین همیشه این سوال پیش می آید که دلیل اصلی بیش فعالی کودکشان چیست ؟ در جواب باید گفت با اینکه دلیل اصلی بیش فعالی کودکان مشخص نیست ولی متخصصان می گویند که که رفتارها ، عادت ها و محیط زندگی مادر در دوران بارداری نقش بسیار مهمی در افزایش یا کاهش احتمال ابتلا به این اختلال ایفا می کند . به گفته دانشمندان، بیش فعالی در کودکان ۵ تا هفت ساله ای که مادرشان به هنگام بارداری یک ساعت بی وقفه یا چهار بار در فواصل زمانی مختلف از تلفن همراه استفاده می کردند ۲۸ درصد بیشتر است . این در حالی است که بروز مشکلات عاطفی و رفتاری در کودکانی که مادرانشان نسبت به استفاده از وسایل الکترونیکی حساس بوده اند به طور چشم گیری کمتر است . آنچه موجب چنین اتفاقی می شود ، امواج الکتریسته و رادیویی است که در موقع استفاده از تلفن همراه ساطع می شود .

تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان
تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان

به تازگی تحقیقی در مورد کودکان بیش فعال با حضور ۱۳ هزار مادر در دوران بارداری انجام گرفته و نتایج آن در مجله پزشکی بیماری های مسری  در دانمارک به چاپ رسیده است . بر اساس این مطالعات استفاده حتی دو تا سه بار در روز از تلفن همراه توسط مادران باردار می تواند مشکلاتی مانند پیش فعالی و اختلالات رفتاری را در کودکان به دنبال داشته باشد . مادرانی که از تلفن همراه استفاده می کنند فرزندان خود را تا ۵۴ درصد دچار مشکلات ارتباطات اجتماعی و اختلالات روحی و روانی قرار می دهندو استفاده از تلفن همراه پیش از ۷ سالگی نیز در کودکان مشکلات رفتاری به وجود می آورد . ۲۵درصد این کودکان در معرض اختلالات روحی، ۲۴ درصد با مشکل ارتباط با کودکان دیگر، ۳۵ درصد پیش فعالی و ۴۹ درصد در معرض مشکلات رفتاری قرار می گیرند .

واقعیت اینست که سیگنال های گوشی های هوشمند توسط مغز و بدن دریافت می شود و طی مکانیزمی که هنوز مشخص نیست بر جنین اثر می گذارند . از طرف دیگر ، زندگی در عصر تلفن های همراه هوشمند با صدها برنامه متنوع نگرانی از تولد نوزادانی با انواع اختلالات رفتاری و روانی مانند بیش فعالی را افزایش داده است چراکه امروز دل کندن از این تلفن ها به امری بسیار سخت و دوست نداشتنی تبدیل شده است . بنابراین، اگر باردار هستید و در طول روز ساعت ها مشغول استفاده از این دستگاه اعتیاد آور و جذاب هستید بهتر آن است که تجدید نظری در سبک زندگی خود داشته باشید. ممکن است همین دستگاه کوچک در آینده ای نه چندان دور آسایش را از شما بگیرد و فرزند شما را با مشکلات بسیاری رو به رو کند .

تاثیرات گوشی هوشمند مادران در بیش فعالی کودکان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

بررسی

اصول و قواعد صحیح صحبت کردن با کودکان

اصول و قواعد صحیح صحبت کردن با کودکان از اصلی‌ترین جنبه‌های تربیتی برای بزرگ کردن کودکان، …