افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است

511
افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است

درصورتی‌که پیام‌های تبلیغاتی‌تان قدرتمند نباشند و به دست مخاطبان صحیح خود نرسند، نمی‌توانید به نتایجی دست پیدا کنید که انتظارش را داشتید. به عبارتی ساده‌تر، هزینه‌ای را که صرف بازاریابی کرده‌اید، از دست خواهید داد و فروشی که مدنظر داشتید، نخواهید داشت. هیچ مالک کسب و کاری دوست ندارد این اتفاق برایش بیفتد! کلمات قدرت بی‌نظیری دارند، به همین جهت باید به شکل هوشمندانه‌ای از آنها در تبلیغات‌تان استفاده نمایید. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا به بررسی عوامل تأثیرگذار در بازدهی پیام های تبلیغاتی بپردازیم.

اشخاصی که به صورت حرفه‌ای در زمینه تبلیغات فعالیت دارند، متون تاثیرگذاری را برای پیام‌های تبلیغاتی می‌نویسند که مشتری به خوبی با آنها ارتباط برقرار می‌کند و انگیزه می‌گیرد که دست به کار شود؛ ولی درصورتی‌که نتوانید با یک شرکت تبلیغاتی حرفه‌ای کار کنید چه؟ اگر مطمئن نباشید که شخص تبلیغات کننده مورد نظرتان به اندازه کافی حرفه‌ای است چه؟ خوشبختانه نظریات و ابزارهایی وجود دارند که می‌توانید بیاموزید و از آنها استفاده کنید تا خودتان پیام های تبلیغاتی حرفه ای بنویسید یا مطمئن شوید که تبلیغات‌چی‌تان مناسبترین پیام ممکن را به شما تحویل می‌دهد. کلمات به روش های گوناگونی ممکن است پیام تبلیغاتی تان را خراب کنند ولی به راحتی و با یادگیری موارد زیر می‌توانید اشتباهات را اصلاح کنید.

  • از کلمات زیادی استفاده کرده‌اید

تحقیقات نشان داده است که بازه توجه مردم چیزی حدود ۹ ثانیه است! پس مطمئن شوید که پیام تبلیغاتی‌تان زمان زیادی را از مردم نمی گیرد. این موضوع برای مخاطبان جوانتر اهمیت بیشتری نیز دارد. بازه توجه نسل هزاره به پیام های تبلیغاتی تنها ۶ ثانیه است! نکته مهم این است که تک تک کلماتی را که حضورشان در پیام تبلیغاتی احتیاج نیست، بدون تردید همه آن را حذف کنید، درغیراینصورت احتمال دارد زمان و هزینه ای که صرف بازاریابی کرده‌اید، نتیجه بخش نباشد و مردم حتی پیامتان را نخوانند و از آن رد شوند.

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است
افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است

بروید سراصل مطلب. کلمات اضافی. مانند «واقعا» یا «خیلی» را حذف کنید تا متن ساده باقی بماند. داستان طولانی تعریف نکنید. به‌خاطر داشته باشید که تنها ۶ تا ۹ ثانیه زمان دارید. این فرصت را از دست ندهید. یک تکنیک حذف لغات اضافی این است که زمانی‌که پیام تبلیغاتی تان را نوشتید، یک خودکار قرمز بردارید و سعی کنید حداقل ۲۰ درصد متن را کاهش دهید. در این روش شما باید غیرضروری ترین کلماتی را که می‌بینید، خط بزنید تا لغات باقی مانده تاثیرگذاری بیشتری پیدا کنند.

  • از لغات تخصصی استفاده کرده‌اید.

کلمات سخت و تخصصی جایی در پیامهای تبلیغاتی ندارند، مگر اینکه در حیطه بسیار خاص و منحصربه فردی مشغول به فعالیت باشید. البته حتی در چنین موقعیتی نیز مشتریان ترجیح می‌دهند ساده‌تر صحبت کنند و خود را خیلی درگیر اصطلاحات پیچیده نکنند. یکی از اصلی‌ترین مولفه ها در زمان نوشتن پیام های تبلیغاتی این است که مخاطب خود را درک کنید و پیامی بنویسید که به خوبی توجهش را جلب کند. اهمیت ندارد که شما عاشق پیچیده حرف زدن هستید! درصورتی‌که مشتریانتان نتوانند پیام تان را درک کنند، هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت. نوشته‌تان را بازبینی کنید و کلمات و اصطلاحات سخت و تخصصی را پیدا کنید. آیا این لغات، درک پیام را برای مشتریان ساده کرده یا تنها حواسشان را از منظور اصلی شما پرت می‌کند؟ این لغات را با مترادف های ساده تری جایگزین کنید، مگر اینکه معنای خاصی برای مشتری تان داشته باشید.

  • از ضمایر اشتباهی استفاده کرده‌اید.

پیام‌های تبلیغاتی قدرتمند، مخاطب را مدنظر قرار می‌دهند، نه اینکه بخواهند در مورد شرکت، محصولات یا خدماتی که ارائه می‌شود، صحبت کنند. به همین جهت پیام شما به جای ضمایر اول شخص (من، ما، -م، -مان)، باید از ضمایر دوم شخص استفاده کند (تو، شما، -ت، -تان). حقیقت این است که شخصی به شما اهمیت نمی‌دهد. نکته مهم برای مشتری این است که محصولات یا خدماتتان بتواند کمکی به آنها کرده یا زندگی شان را ساده‌تر کند.

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است
افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است

این درواقع قاعده اصلی بازاریابی است که می‌گوید: «محصول یا خدمات شما مهم نیستند؛ بلکه توانایی آنها در برطرف کردن نیازهای مشتریان است که اهمیت دارد.» درصورتی‌که پیام هایتان حول محور «شما» نوشته شوند، به موفقیت چشمگیری دست نخواهید یافت. جهت حل کردن این مشکل نگاهی به پیام تبلیغاتیتان بیندازید و دور ضمایر اول شخص استفاده شده و مواردی که در مورد خودتان یا کسب و کارتان گفته اید، خط بکشید. اکنون ببینید که چگونه میتوانید این اطلاعات را طوری تغییر دهید که به مشتری و رفع نیازهای او بپردازد.

  • از کلمات احساسی استفاده نکرده‌اید.

آیا پیام تبلیغاتی شما مشتریان را به طور احساسی درگیر می‌کنند؟ درصورتی‌که این گونه نیست، توصیه می‌کنیم آن را به گونه‌ای بازنویسی کنید که احساس خاصی به مشتریان بدهد. پیامی که بتواند واکنش احساسی مردم را برانگیزد، کارآمدترین نوع پیام تبلیغاتی است. چرا؟ زیراکه حداقل قسمتی از دلیل مشتریان برای خرید یا استفاده از محصول یا خدمات شما به احساساتشان بستگی دارد.

  • از جملات مجهول استفاده کرده‌اید.

زمانیکه بودجه ای را به نوشتن پیامهای تبلیغاتی اختصاص می‌دهید، قصد دارید که مشتریان تان را ترغیب به اقدام و خرید محصولات خود بکنید. این پیام باید شامل فراخوانی باشد که به مردم انگیزه کافی را جهت خرید بدهد. بااین حال، اشتباهات کوچکی مانند استفاده از لحن مجهول در ساختار جملات میتواند تاثیر منفی‌ای بر نتایج بگذارد. درجملات مجهول علمی روی فاعل جمله انجام می شود (توپ (به وسیله علی) شوت شد)، اما در جملات معلوم، این فاعل است که کای را انجام می دهد (علی توپ را شوت کرد).

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است
افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است

قصد دارید مردم واقعا دست به کار شوند یا تنها به اقدام کردن فکر کنند؟ تکلیف شان را معلوم کنید و ساختار جملات را به شکل واضح (نه مجهول) بنویسید. اصلاح کردن این اشتباه نیازمند این است که کمی ساختار جملات را تغییر دهید. پیامتان را بخوانید و جملاتی را که با لحن مجهول نوشته شده اند، با جملات معلوم جایگزین کنید. درنظر داشته باشید که ایجاد حس ضرورت و محدودبودن بازه زمانی می تواند بازدهی نتایج تان را بالاتر هم ببرد.

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =

بررسی

افزایش فروش در بازاریابی تلفنی با ۸ راهکار هوشمند

افزایش فروش در بازاریابی تلفنی با ۸ راهکار هوشمند افزایش فروش در بازاریابی تلفنی : امروزه …