افراد موفق برای رسیدن به موفقیت چه کارهایی را انجام نمی دهند

589
افراد موفق برای رسیدن به موفقیت چه کارهایی را انجام نمی دهند

افراد موفق برای رسیدن به موفقیت چه کارهایی را انجام نمی دهند

مطالعه لیست کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند، جذاب و خواندنی است. کارهایی که هر روز صبح انجام می‌دهند، عادت‌ها و روتین های هدف گذاری آنها، کارهایی که پیش از اتمام یک روز کاری انجام می‌دهند و غذاهایی که در وعده‌ی نهار صرف می‌کنند، همگی جالب توجه و کارامد هستند. ولی بعضی اوقات توجه به موضوعاتی که از آنها دوری می‌کنند نیز خالی از لطف نیست. بعضی اوقات در زندگی، کمترین موارد از بیشترین تاثیر برخوردارند. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با ۹ کاری که افراد موفق انجام نمی‌دهند آشنا نماییم.

  • هیچگاه در گذشته زندگی نکنید

اشخاصی که در گذشته زندگی می‌کنند، نگاه کردن به فرصت هایی که آینده برای آنها در نظر دارد را از دست می‌دهند. آنها به جای اینکه به شرایط امکان پذیر آینده فکر کنند، با پشیمانی به فرصت‌های از دست رفته، ذهن خود را مشغول می کنند. اشخاص ناموفق، دیروز را با امروز عوض می‌کنند؛ در صورتیکه فردا را نیز از دست می‌دهند. می‌توانید به اتفاقات گذشته اجازه دهید که شما را تغییر داده و بازسازی کند، ولی نگذارید که شما را زندانی کند.

  • هیچگاه از ریسک نترسید و به آن احترام بگذارید

هراس از ریسک کردن به یک عمر پشیمانی منجر خواهد شد. درصورتی‌که از فرصتی که ریسک پذیری برای شما فراهم می‌کند استفاده نکنید، همه عمر خود را به گذشته نگاه می‌کنید و با پرسش‌هایی مانند “چه می شد اگر…؟” خود را سرزنش می‌کنید. به خودتان آموزش دهید، تکالیف خود را به پایان برسانید و به دل و جرات خود اعتماد داشته باشید. از تغییرهای ناگهانی و اتفاقی هراسی نداشته باشید، حتی درصورتی‌که تنها چیزی که قادر به دیدن آن هستید، تصورات شما باشند.

  • هیچگاه در صورت شکست ساکن نشوید

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که وسواس کمال گرایی دارد، وسواس برنده شدن، موفقیت در هر تلاش و مشارکت در پیروزی ها. واقعیت امر این است که اینها حقیقت ندارند. موفقیت بدون فراز و نشیب امکان پذیر نیست. دستاوردهای بزرگ به ندرت بدون شکست های بزرگ تحقق پیدا می‌کنند. درصورتی‌که شکست خورده‌اید، مجدد بلند شوید، خودتان را آماده کنید و به کار خود ادامه دهید.

  • هیچگاه بهانه تراشی نکنید

بهانه‌ها وقتی به سراغ شما می‌آیند که از ریسک کردن هراس داشته باشید. انسان‌ها هنگامی بهانه می‌تراشند که تلاش کرده ولی شکست خورده‌اند. بعضی اوقات بهانه‌ها هنگامی به وجود می آیند که بدون تلاش، شکست خورده باشید. درصورتی‌که تلاش نکرده اید، آن را با بهانه جویی جبران نکنید. تنبلی کرده‌اید و هیچ کس حرف شما را باور نخواهد کرد. توصیه می‌کنیم که کار را از سر بگیرید.

  • هیچگاه کینه ها را به دل نگیرید

به کینه ها اجازه دهید که رها شوند. کینه به دل گرفتن درحقیقت به منزله‌ی زندگی کردن در گذشته‌ای است که توانایی تغییر آن را ندارید. این امر، شما را به عقب می‌کشد، نه اشخاصی که کینه‌ی آنها را به دل گرفته‌اید.

  • هیچگاه سد راه موفقیت سایرین نشوید

موفقیت دیگران به منزله ی شکست شما نیست. هنوز کارهای بسیاری مانده که شما می‌توانید آنها را انجام دهید؛ آن کارها را امتحان کنید و برنده شوید. یک پیروز بخشنده باشید و برای اطرافیانتان شادی بخش باشید.

  • هیچگاه بر شانس تکیه نکنید

نکته ی جالب درمورد شانس چیست؟ شانس به سراغ اشخاصی می آید که آن را جستجو می‌کنند، نه اشخاصی که منتظر آن هستند. هنگامی که شما به فعالیت خود ادامه می‌دهید، تلاش می کنید و پاسخ‌های منفی را نمی‌پذیرید، شانس برد در بخت آزمایی بیشتر می‌شود. افراد موفق شانس را پیدا می کنند زیراکه برای آن تلاش کرده‌اند.

  • هیچگاه زمان را هدر ندهید

هدر ندادن وقت به مفهوم همیشه کار کردن و مشغول بودن نیست، بلکه به مفهوم احتساب زمان است. هدر ندادن وقت به این مفهوم است که زمان محدود و با ارزش خود را در ازای چیزهای بی‌اهمیت ندهید. برخلاف حساب های بانکی، نمی‌توانید با ذخیره‌ی زمان، آن را دو برابر کنید. زمانی که از وقت استفاده کرده‌اید، از بین رفته و هیچگاه باز نمی‌گردد. سرمایه گذاری روی زمان را با دقت بیشتری انتخاب نمایید.

  • هیچگاه محدودیت را قبول نکنید

هیچ کدام از افراد موفق در نخستین تلاش و باپذیرش محدودیت های خود موفق نشده اند. موفق شدن محتاج تمرین است، به شجاعت و تداوم احتیاج دارد. در وجود هرکدام از ما یک درخشندگی وجود دارد. شما باید از محدودیت هایی که در ذهن خود ساخته‌اید، فراتر حرکت کنید؛ این امر موجب می‌شود که به گستردگی موفقیت خود پی‌ببرید.

افراد موفق برای رسیدن به موفقیت چه کارهایی را انجام نمی دهند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

بررسی

راه های عملی غلبه کردن بر حس ترس از شکست

راه های عملی غلبه کردن بر حس ترس از شکست حس ترس از شکست چیزی است که همه ما در مقاطعی از زن…