بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید

606
بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید : با همه‌گیر شدن برنامه اینستاگرام ، برای خیلی از بازاریابان و حتی کسانی که از اینستاگرام استفاده شخصی می‌کنند ، این سوال پیش می‌آید که بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه ساعتی در روز و چه روزهایی در هفته است ؟ در‌واقع همه می خواهند بدانند که برای بیشتر دیده شدن پست ها و درگیر کردن هرچه بیشتر مخاطبنشان، چه زمانی را برای آپلود پست‌هایشان انتخاب کنند . بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام به چه عواملی بستگی دارد ؟

اما با توجه به رفتار مخاطبان اینستاگرام تاکنون و شرایطی که عموم کاربران این برنامه دارند، می توان محدوده زمانی‌ای را مشخص کرد که بدون درنظر گرفتن این عوامل بتوان دیده شدن پستتان را تا حد قابل قبولی تضمین کنید . در اینستاگرام مشخص کردن کاربری که فعال است کمی سخت‌تر از شبکه‌های اجتماعی دیگر است .

اخیرا الگوریتم نحوه چینش مطالب جدید که کاربران می‌بینند در اینستاگرام تغییر کرده است .

در ابتدا به نظر می‌آید که مطالبی که اخیراً منتشرشده می‌بایست نمایش داده شود، یعنی شما ممکن است فکر کنید که اگر بخواهیم فالورهایمان همین‌الان مطلبی را ببینند باید همین‌الان مطلب را در صفحه خود قرار دهیم . درصورتی‌ که که اینستاگرام ترتیب چیدن مطالب را با توجه به تعامل سایر کاربران با آن مطلب تعیین می‌کند .  مطابق با گفته‌های اینستاگرام ترتیب نمایش مطالب برای کاربران بر اساس :

۱ – احتمال میزان علاقه کاربران به مطالب

۲ – میزان ارتباط مطالب با پیج هایی که آن‌ها دنبال می‌کنند

۳ – زمان انتشار مطالب

تعیین می‌شود . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

دو عامل مهم و تأثیر گذار جهت پست گذاری

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید
بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید

۱ – دموگرافی فالورهای هدف شما

بزرگ‌سالان که به‌طورمعمول از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر کار می‌کنند احتمالاً به اینستاگرام در صبح سر می‌زنند، درحالی‌که دانشجویانی که تا دیروقت بیدار می‌مانند ممکن است در ساعات شب فعال باشند . شناختن مخاطبان هدفتان می‌تواند گام اول در تعیین این موضوع باشد که چه زمانی آن‌ها اینستاگرام خود را چک می‌کنند .

۲ – منطقه زمانی مختلف

اگر شما فالورهایی با مخاطبانی از سراسر جهان دارید و مطالب را در ساعات خاصی از روز ارسال می‌کنید ممکن است نتیجه‌ای یکسانی نسبت به حالتی که فالورهای شما در یک منطقه خاص زندگی می‌کنند به دست نیاورید . برای مثال اگر بیشتر فالورها از آمریکای شمالی هستند که در منطقه زمانی (Pacific (PST), Mountain (MST), Central (CST), and Eastern (EST زندگی می‌کنند ، شما می‌توانید مطالب خود را در حدود ساعت ۷ صبح تا حدود ساعت ۹ شب ارسال کنید؛ اما اگر فالورهای شما از تمام دنیا هستند، زمان پست گذاری زیاد مهم نخواهد بود .

عوامل موثر برای پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید
بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید

۱ – پتانسیل ساعات روز و روزهای هفته

این آیتم برای پست هایی در نظر گرفته می‌شود که با توجه به ماهیت محتوایی‌ای که دارند، برای ساعات و روزهای خاصی از هفته مناسبند. به عنوان مثال اگر پست مورد نظر شما تصویری از یک میز غذاست؛ اگر بعد از زمان ناهار (مثلا ساعت ۴) منتشر شود، مورد توجه واقع نمی‌شود و یا مثلا برای آخر هفته‌ها بهتر است از محتوایی سرگرم کننده و انرژیک استفاده شود .

۲ – شناخت مخاطب (سن، قشر، جنسیت و…)

شناخت مخاطب هدف، شاید مهم‌ترین آیتم باشد. محتوای شما برای چه سنینی و چه قشری جذاب است؟ این افراد در چه ساعاتی از روز فرصت سر زدن به اکانت اینستاگرامشان را دارند؟

۳ – تعداد پست ها در روز

آپلود کردن چند پست پشت سرهم در اینستاگرام هیچ موقع بازخورد خوبی در پی نداشته؛ زیرا مخاطب به پست‌های بعدی توجه کافی را ندارد و گاها دیدن چند پست پی‌در‌پی از یک پیج، مخاطب را عصبی می‌کند . از طرفی برخلاف دیگر رسانه‌های اجتماعی، در اینستاگرام پست ها فقط یک بار در قسمت (Home) نمایش داده می‌شوند و همین باعث می‌شود تا برای هر پست طول عمر میانگین ۴ ساعت در نظر گرفته شود . یعنی اگر در ساعت‌های اولیه بعد از آپلود شدن، پست شما توسط مخاطب دیده نشد، زیر پست‌های دیگران مدفون شده و امکان دیده شدن آن کم می شود. پس بهتر است برای گذاشتن چندین پست در یک روز، حداقل ۴ ساعت میان زمان آپلودشان، فاصله وجود داشته باشد.

۴ – متمایز کردن پست های تاریخ مصرف‌ دار

کانسپت طراحی اینستاگرام به تعبیر من ثبت لحظه‌هاست و مخاطب با دیدن پست‌هایی که در همان لحظه ثبت و منتشر شده‌اند، بیشتر هیجان‌زده می‌شود.اما برخی پست‌ها هستند که اگر در یک بازه زمانی منتشر نشوند ارزش خود را از دست خواهند داد و به قول معروف تا تنور داغ است باید نان را چسباند.
تصور کنید عکسی را که هنگام بارش برف گرفته‌اید را در یک روز آفتابی پست کنید و یا محتوایی که راجع به آتش سوزی محلی تهیه کرده‌اید را هنگامی که تب خبر خوابیده منتشر نمایید. دلیل دیگر این موضوع، هشتگ‎ها هستند که فقط زمانی که هنوز آن موضوع سر زبان‌هاست، جستجو می‌شوند.

اما با توجه به رفتار مخاطبان اینستاگرام تاکنون و شرایطی که عموم کاربران این برنامه دارند، می توان محدوده زمانی‌ای را مشخص کرد که بدون درنظر گرفتن موارد بالا، بتوان دیده شده پستتان را تا حد قابل قبولی تضمین کنید.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام برای کاربران ایرانی

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید
بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید

با توجه به بررسی های صورت گرفته  ، بازه‌های زمانی که نرخ مشارکت بیشتری از طرف مخاطبان دریافت میشود به ترتیب اولویت عبارتند از:

بازه زمانی ۱ : ۵ تا ۷ بعدازظهر

این بازه زمانی به طور میانگین در اکثر مواقع نرخ مشارکت بیشتری از مخاطبان را به همراه دارد و دلیل این موضوع این است که افراد بعد از ساعت کاری، مدرسه یا دانشگاه حوصله کار جدی دیگری ندارند و دلشان می‌خواهد روی کاناپه منزلشان لم داده و چرخی در اینستاگرامشان بزنند .

بازه زمانی ۲ : ۹ شب تا ۱ صبح

در این بازه معمولا افراد بعد از خوردن شام و معاشرت کافی با اهل خانه، فرصت را غنیمت می‌شمرند تا در اینستاگرام سرو گوشی آب دهند . ۱۲ تا ۱ هم معمولا زمانی است که کاربران تا زمانی که خوابشان ببرد، در رختخواب اینستاگرامشان را چک می‌کنند . دلیل دیگر انتخاب این بازه زمانی، این است که بعد از آن (از ۱ تا صبح) معمولا پستی گذاشته نمی شود و کسانی که بعد از بیدار شدن از خواب اینستاگرامشان را چک می‌کنند باز هم پست شما جز آخرین پست‌ها خواهد بود و با کمی اسکرول کردن، آن را خواهند دید .

بازه زمانی ۳ : ۷ تا ۹ صبح

این بازه بسته به مخاطبان پیج شما متفاوت است . به عنوان مثال این بازه زمانی مناسب کارمندان یا دانشجویانی هست که با سرویس به محل کار خود میروند زیرا فرصت کافی و مناسبی برای چک کردن اینستاگرامشان به شمار می‌رود .

جمع بندی نهایی

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید
بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید

زمان پست کردن باید خارج از وقت کاری، دانشگاه و مدرسه و خوابیدن باشد . (۵ بعدازظهر تا ۱ شب + ۷ تا ۹ صبح)

مناسب‌ترین روزها : شنبه و یکشنبه

نامناسب‌ترین روز : جمعه

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام جهت افزایش لایک و بازدید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =

بررسی

آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده اینستاگرام

آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده اینستاگرام آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده این…