آموزش ساخت تراریوم و گیاهان مناسب برای آن

572
آموزش ساخت تراریوم و گیاهان مناسب برای آن

آموزش ساخت تراریوم و گیاهان مناسب برای آن

تراریوم یا باغ شیشه‌ای محفظه‌های شیشه‌ای یا شفافی هستن که جهت کاشت انواع مختلف گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک با آموزش ساخت تراریوم یا همان باغ شیشه ای با شما همراه هستیم.

چه گیاهانی در تراریوم کاشته می‌شوند؟

می‌توان از انواع مختلفی جهت کاشت در تراریوم استفاده نمود، ولی توجه داشته باشید که گیاهانی که در کنار هم قرار می‌گیرند نیاز آبی متفاوتی نداشته باشند. بار‌ها دیده شده گیاهانی که نیاز یکسانی ندارند، ولی در کنار هم منظره‌ی زیبایی ایجاد می‌کنند در یک فضا کاشته شده‌اند، اما به مرور این کار موجب از بین رفتن تعدادی از آن‌ها می‌شود. مثلا کاشت کاکتوس در کنار سرخس یا گل سنگ منجر به از بین رفتن کاکتوس می‌شود، زیراکه با محیط مرطوب سازگاری ندارد.

در انتخاب گیاه به اندازه‌ی تراریوم هم توجه داشته باشید تا سریع رشد نکند و محیط برایش کوچک نشود تا بتوانید مدت زمان بیشتری از زیبایی آن استفاده نمایید، همچنین دقت کنید که گیاه به جداره‌ها نچسبیده باشد. یا درصورتی‌که تمایل دارید گیاهان با قامت بزرگ را انتخاب کنید حتما محفظه‌ی بزرگتری را انتخاب نمایید، برای گیاهانی هم که به رطوبت حساس هستند از محفظه‌های در باز استفاده کنید.

تراریوم را در چه مکانی قرار بدهیم؟

بسته به نیاز نوری گیاهان تراریوم مکان قرارگیری متفاوت است، مثلا کاکتوس‌ها و ساکولنت‌ها به نور بیشتری احتیاج دارند و باید در تراریوم‌های باز قرار بگیرند تا بشود روزی چند ساعت در نور ملایم قرار داد، ولی گیاهانی مانند فیتونیا و سرخس و گل سنگ در نور مستقیم آسیب می‌بینند و به نور کمتری نیاز دارند، گیاهانی که در تراریوم باز هستند نیاز آبی بیشتری پیدا می‌کنند، ولی در تراریوم‌های بسته به علت رطوبت زیاد محیط، کمتر به آب احتیاج پیدا می‌کنند و هر وقت که روی جداره شیشه قطرات آب نشست می‌توانید در آن را باز کنید تا رطوبت اضافی خارج شود.

لایه‌های خاک تراریوم

 1. سنگریزه یا شن درشت
 2. لایه زغال
 3. لایه خزه
 4. مخلوط خاکی
 5. شن
 6. سنگ برای تزئین

نمونه متداول گیاهانی که در تراریوم کاشته می‌شوند.

 1. پتوس
 2. عشقه
 3. فیتونیا
 4. هیپوئستس
 5. انواع ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها و گل‌های گوشتی
 6. سرخس
 7. سانسوریا، بگونیا، برگ بیدی
آموزش ساخت تراریوم و گیاهان مناسب برای آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 16 =

بررسی

آموزش کاشت گل بنفشه در خانه با ریز جزئیات

آموزش کاشت گل بنفشه در خانه با ریز جزئیات در این بخش از خانه داری مجله اینترنتی بیرکلیک قص…