آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه

115
آسیب دیدگی و تخریب موها با 5 حرکت اشتباه

آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه

آسیب دیدگی و تخریب موها : آیا تا به حال به موهای اطرافیانتان که تا حالا موهای خود را رنگ نکرده اند دقت کرده اید ؟ موهای آنها شاداب و براق است.کارهایی که در طول روز بر اثر نداشتن وقت بر روی موهایتان انجام می دهید به مرور زمان باعث آسیب دیدن و تخریب موها می شود و برای بازگشت به حالت اول سالها زمان می برد. . اما اشتباهات ساده ای که در طول روز باعث آسیب دیدن و تخریب موها می شود چیست ؟ در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم با ۵ حرکت اشتباه که باعث آسیب دیدگی و تخریب موها  میشود بیشتر آشنا شویم .همراه ما باشید .

۵ حرکت اشتباه منجر به آسیب دیدگی و تخریب موها

آسیب دیدگی و تخریب موها با 5 حرکت اشتباه
آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه

۱ – شکل دادن به موها مرطوب با حرارت

برای شکل دادن وفرم دادن به موهای مرطوب استفاده از دستگاه هایی که حرارت می دهند باعث تخریب شدید موها می شود.بخاری که از رطوبت موهایتان هنگام استفاده از وسایل ودستگاه هایی که حرارت دارند خارج می شود ۳ درجه باعث تخریب موها می شود!برای حالت دادن به موهایتان حتما صبر کنید تا خشک شوند.

۲ – استفاده از شامپو مخصوص موهای خشک

اگر در هفته به طور مداوم از شامپو مخصوص موهای خشک استفاده می کنید پوست سر شما نفس نمی کشد .زیرا شامپو مخصوص موهای خشک منافذ موجود بر روی پوست سرتان را مسدود می کند از نفس کشیدن پوست سر جلوگیری می کند . باعث آسیب دیدن موها می شود.وزیبایی طبیعی آن ها را از بین می برد.این شامپوها را در هفته ۱ الی ۲ بار استفاده کنید.

آسیب دیدگی و تخریب موها با 5 حرکت اشتباه
آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه

۳ – استفاده بیش از حد از مدل مو دم اسبی و سفت کشیدن موها

استفاده بیش از حد از مدل مو دم اسبی و سفت کشیدن موها باعث آسیب دیدن موها وضعیف شدن آن ها می شود.برای اینکه موهایتان صاف و مرتب دیده شود می توانید از محصولات موجود در بازار استفاده کنید .

۴ – استفاده نامناسب از اتو مو

شما باید با موهایتان مانند یک پارچه گران بها برخورد کنید وازآن مراقبت کنید.هیچ وقت اتو مو را به مدت زیاد بر روی مو نگه ندارید زیرا باعث آسیب بافت موها می شود .قبل از اتو کردن موها آن هار ا به کرم وروغن های مخصوص اغشته کنید سپس از اتو استفاده کنید.

۵ – استفاده از سشوار با حرارت بالا

هنگامی که در معرض گرمای شدید قرار می‌گیرید، سلول‌های کوتیکول مو ازهم جدا و قطع می‌شوند و در نتیجه تارهای مو ظریف می‌شوند. دکتر پارادی میرمیرانی، متخصص پوست و مو در در کالیفرنیا توضیح می‌دهد، هنگامی که کوتیکول از بین برود، موهای مستعد شکنندگی می‌شوند. زمانی‌ که کوتیکول آسیب ببیند، مو نرمی و درخشش خود را ازدست می‌دهد.

آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =

بررسی

روشهای کاربردی و موثر برای جلوگیری از ریزش موهای سر

روشهای کاربردی و موثر برای جلوگیری از ریزش موهای سر روشهای کاربردی و موثر برای جلوگیری از …