تأثیر روابط عمومی در موفقیت کسب و کارهای کوچک

415
تأثیر روابط عمومی در موفقیت کسب و کارهای کوچک

تأثیر روابط عمومی در موفقیت کسب و کارهای کوچک

نباید تأثیر روابط عمومی را در موفقیت کسب و کارهای کوچک نادیده گرفت. به همین جهت تولیدکننده‌ی محتوای حرفه‌ای استخدام کنید تا احتمال دیده شدنتان در رسانه‌ها بیشتر شود. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید

بعداز ایجاد طرح کسب و کار، تبلیغات و بازاریابی اصل بسیار مهمی است. روابط عمومی برای موفقیت کسب و کارهای کوچک بسیار ضروری است. مدیران کسب و کارها اغلب مواقع از اهمیت روابط عمومی (PR) غافل می مانند. درصورتی‌که روابط عمومی خوب و قوی می‌تواند موجب تقویت استراتژی‌های تبلیغات و بازاریابی شود. روابط عمومی از تبلیغات ارزان‌تر بوده ولی بسیار تأثیرگذار است و ارزش و اعتبار زیادی به دست‌آورد و خدمات شما می‌دهد؛ به شکلی که متخصصان و اشخاص باتجربه پیشنهاد می‌کنند درصورتی‌که بودجه‌ی لازم جهت تبلیغات کسب و کار خود را ندارید، به دنبال بهبود روابط عمومی شرکتتان باشید.

درحال حاضر راهکارهای بسیاری برای تقویت روابط عمومی وجود دارد؛ اما نمی‌توان از قدرت رسانه‌ها هم چشم پوشی کرد. در ادامه‌ی این مطلب، تکنیک‌هایی را معرفی می‌کنیم که کسب و کار شما را با تقویت روابط عمومی به موفقیت می‌رساند.

تأثیر روابط عمومی در موفقیت کسب و کارهای کوچک
تأثیر روابط عمومی در موفقیت کسب و کارهای کوچک
  • از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید

امروزه شبکه‌های اجتماعی تأثیر بسزایی در روابط عمومی کسب و کارها دارند. به همین جهت لیستی از همه وبسایتهایی که در آن‌ها عضو هستید تهیه نمایید و برای هر یک گزارش عملکرد بنویسید. همه نکات مثبت و منفی که از برند وجود دارد را درنظر بگیرید و در برنامه‌ریزی های شرکت لحاظ کنید. پیشنهاد می‌کنیم با کاربران و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و پرسش‌ها و نظرات آن‌ها را بدون پاسخ نگذارید.

  • فعالیت شرکت را به خوبی تعریف کنید

بهتر است در صفحه‌ی نخست سایت، صفحات اجتماعی خود را معرفی نمایید و به آن‌ها لینک بدهید. متنی بنویسید و فعالیت خود را به صورت کامل گزارش دهید. این متن را در تمام شبکه‌های اجتماعی که عضو هستید در بخش توضیحات وارد نمایید و جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت اصلی شرکت لینک بدهید. توجه داشته باشید که وارد کردن اطلاعات تماس شرکت را از یابد نبرید.

  • لیستی از رسانه‌های محلی داشته باشید

هر کسب و کاری باید لیستی از تمام رسانه‌هایی که در اطرافش قرار دارد تهیه نماید تا قادر باشد اخبار جدید را در کمترین زمان ممکن منتشر کند. بعضی کسب و کارها اتفاقات خوبی تجربه می کنند و بهتر است این مورد را از طریق وبسایت‌ها یا رسانه‌های خبری پوشش دهند. این کار از ایده‌آل‌ترین روش‌های تبلیغات برند است.

  • رسانه‌های مرتبط با صنعت خود را معرفی کنید

هر فعالیتی شامل رسانه، سایت، مجله یا پادکست مرتبط با خود است و جدیدترین اخبار از این طریق با اشخاص علاقه‌مند به اشتراک گذاشته می شود. توصیه می‌شود لیستی از این رسانه‌ها را در اختیار داشته باشید و مطالب مرتبط با حوزه‌ی فعالیت صنعت خود را با نام برند خود منتشر نمایید.

تأثیر روابط عمومی در موفقیت کسب و کارهای کوچک
تأثیر روابط عمومی در موفقیت کسب و کارهای کوچک
  • از یک نویسنده خلاق کمک بگیرید

توصیه می‌کنیم یک نویسنده‌ی قوی برای تولید محتوای وب سایتتان استخدام نمایید. پست‌هایی که در بخش وبلاگ سایت و سایر رسانه منتشر می‌شوند بسیار قدرتمند هستند. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم شخصی با توانایی‌های نویسندگی بالا را در تیم خود استخدام نمایید. با شخصی وارد همکاری شوید که با صنعت مرتبط با فعالیت‌های شرکت آشنایی دارد و می تواند محتوای ارزشمند و تأثیرگذاری تولید کند.

تأثیر روابط عمومی در موفقیت کسب و کارهای کوچک نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =

بررسی

اصل پارتو چیست و چه تحولی در زندگی شما ایجاد می‌کند

اصل پارتو چیست و چه تحولی در زندگی شما ایجاد می‌کند تقریبا هرروز با چالش منابع محدود مواجه…