اثرگذاری هرچه بهتر داروهای مسکن با رعایت چند نکته

269
اثرگذاری هرچه بهتر داروهای مسکن با رعایت چند نکته

اثرگذاری هرچه بهتر داروهای مسکن با رعایت چند نکته

داروهای مسکن به صورت طبیعی در اسید معده حل می‌شوند. سپس در جریان خون جذب شده و سیستم اعصاب مرکزی را بی‌حس می‌کنند؛ یعنی همان مکانیسم بدن که درد را انتشار می‌دهد. شما می‌توانید با رعایت چند نکته ساده می‌توان تأثیرگذاری دارو‌های مسکن را سرعت بخشید و زودتر از شر درد کلافه‌کننده راحت شد.

اول از همه بهتر است بدانید جهت استفاده از دارو‌های مسکن باید با پزشک خود صحبت کرده باشید و طبق تجویز او اقدام به مصرف دارو‌های مسکن کنید. درصورتی‌که در انجام این کار اهمال یا کوتاهی کنید احتمال دارد مشکلات جدی برای سلامت شما اتفاق بیفتد، به این قرص‌ها اعتیاد پیدا کنید یا مصرف آن‌ها منجر به مرگ شما شود. دارو‌های مسکن تجویزشده توسط پزشک را با یک لیوان آب خنک و معده خالی استفاده کنید. وجود غذا در معده منجر به کاهش تأثیر مفید داروی مسکن می‌شود.

دارو‌های مسکنی را استفاده کنید که به شکل ژل هستند و بدون نسخه هم به فروش می‌رسند. در این صورت زودتر اثر خواهند کرد، چونکه نیازی نیست معده مانند قرص جامد آن‌ها را تجزیه کند تا بتواند از طریق مخاط معده جذب جریان خون شوند. از دارو‌های مسکنی که به شکل اسپری بینی یا استنشاقی هستند استفاده کنید. این دارو‌ها از طریق دستگاه تنفسی جذب می‌شوند و نسبت به هضم شدن سرعت بیشتری دارند.

اثرگذاری هرچه بهتر داروهای مسکن با رعایت چند نکته
اثرگذاری هرچه بهتر داروهای مسکن با رعایت چند نکته

درصورتی‌که توان جسمی‌اش را دارید، بیرون بروید و پیاده روی کوتاهی داشته باشید تا ضربان قلبتان افزایش پیدا کند و دارو سریع‌تر وارد جریان خون شود. قهوه یا سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار استفاده کنید تا داروی مسکن سریع‌تر در بدن جذب شود. کافئین ضربان قلب را بالا می‌برد و گردش خون را سرعت می‌دهد، اما باید مراقب باشید، زیرا احتمال داد فشار خون را افزایش دهد.

توجه داشته باشید که استفاده از  هر نوع داروی مسکنی را باید زیر نظر پزشک و طبق تجویز او انجام دهید.

اثرگذاری هرچه بهتر داروهای مسکن با رعایت چند نکته نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 16 =

بررسی

نوشیدنی هایی که نباید همراه دارو مصرف شوند

نوشیدنی هایی که نباید همراه دارو مصرف شوند همه ما از بسیاری منابع شنیده‌ایم که نباید داروه…