برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام

245
برند سازی اینترنتی حرفه ای در 10 گام

برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام

برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام : برند سازی اینترنتی به معنی استفاده از اینترنت و فضای مجازی در راستای معرفی یک کسب و کار است . البته توضیحات زیادی در خصوص معنی این عبارت وجود دارد . برای برند سازی اینترنتی مشتاق هستیم! چه کارهایی را باید انجام بدهیم؟ آیا راه ها و یا توصیه هایی وجود دارد که با کمترین هزینه بتوانیم برند سازی اینترنتی را انجام بدهیم؟

خیلی از مردم فکر می کنند برند سازی اینترنتی یعنی استفاده از موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی برای بهتر دیده شدن! اما این برندینگ اینترنتی نیست. شبکه های اجتماعی، گوگل، بینگ و سایر موارد فقط نوعی ابزار هستند که از آنها برای بیشتر دیده شدن استفاده می شود .

در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

برند سازی اینترنتی چیست ؟

برند سازی اینترنت استفاده تخصصی از فضای اینترنت برای برجسته کردن یک برند تجاری است. بر عکس عقیده ی مردم و عوام، برند سازی اینترنتی آن نیست که شما در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و با استفاده از آن ها به برند سازی بپردازید؛ چراکه این موارد تنها ابزار ساخت برند هستند.

در واقع برند سازی اینترنتی هم معنا با برند سازی آنلاین است که در آن به مدیریت برند پرداخته می شود. در برند سازی اینترنتی از صفحات گسترده وب برای قراردادن برند در مارکت های آنلاین استفاده می شود. طراحی و بهینه ‌سازی وب، شبکه اجتماعی، وبلاگ‌ ها، انتشار در رسانه‌های چاپی آنلاین و بازاریابی ویدیویی همگی روش‌هایی هستند که در برندسازی اینترنتی مد نظر هستند .

تکنیک های برند سازی آنلاین

در تکنیک های برند سازی آنلاین باید موارد زیر در نظر گرفته شود :

توسعه مداوم وب سایت (پویایی و افزایش امکانات)
تمرکز بر روی ظاهر سایت و تغییرات جزئی و کلی آن با توجه به مناسبتها
استفاده از آکادمی آموزشی یا وبلاگ خبررسانی برای جذب مخاطبان
تعامل در رسانه های اجتماعی و اشتراک گذاری مطالب سایت در آنها

۱۰ گام برند سازی اینترنتی حرفه ای

برند سازی اینترنتی حرفه ای در 10 گام
برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام

۱ – شناسایی و قدرت شناخت برند

بعضی از برند سازان بر این اعتقاد دارند که هدف برند سازی اینترنتی این است که به ‌طور دائم مصرف‌ کنندگان قدرت شناخت یک برند را داشته باشند. دیگر افراد بر یکپارچگی برندسازی آنلاین با تجربه نهایی که یک برند بر روی مشتریان در رابطه با یک شرکت، محصول یا دیگر موارد مرتبط با برند برجا می‌گذارد، توجه دارند. از این رو، آگاهی و شناخت برند به عنوان یک عنصر در میان بسیاری از عناصر دیگر نظیر تمایز یابی برند (از رقبا) و پیام رسانی برند قرار می‌گیرد که به وسیله ارتباطات تلفن همراه و اینترنت آسان می‌شود.

۲ – گسترش و توسعه وب سایت

توسعه وب ‌سایت یک بخش مهم در برند سازی آنلاین به حساب می‌ آید، از این نظر که یک وب ‌سایت توسط افراد و شرکت ‌های مختلف برای ارائه محصولات و خدمات یک برند استفاده می‌شود. توجه بر ظاهر یک وب ‌سایت، عملکرد آن و پیام شرکت به منظور ارائه یک تجربه مثبت به کاربران همگی قسمتی از برند سازی اینترنتی به‌ شمار می ‌روند. گسترش وب سایت برای برند سازی اینترنتی، همچنین شامل بکارگیری یک بلاگ برای تولید محتوا برای خوانندگان علاقه‌مند به موضوعات مرتبط با آن برند می‌شود.

برند سازی اینترنتی حرفه ای در 10 گام
برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام

۳ – ارائه مقالات مهمان

ارائه مقالات مهمان (برای دیگر وب سایت ‌ها) موردی است که هم توصیه و هم پیشنهاد نشده ‌است. مت کات، مدیر گروه مبارزه با اسپم در شرکت گوگل، اشاره کرد که پست مهمان بیشتر و بیشتر به امری اسپم ‌وار تبدیل شده ‌است و استفاده از آن را برای ساخت لینک ‌های ورودی به یک وب‌سایت توصیه نکرد.

۴ – تعامل با رسانه های اجتماعی

برندسازی اینترنتی، همچنین شامل تعامل ‌های رسانه اجتماعی و پیوستگی با آن می گردد. استفاده از نتوورک ‌های نمایش محتوایی و نمایش (به منظور نمایش تبلیغات) یکی از روش ‌های یکپارچگی یک برند با رسانه اجتماعی به‌ شمار می ‌روند. از روش ‌هایی همچون دوباره پیام‌ دهی، هدف قراردادن رفتار بازدیدکننده و هدف قراردادن طبق محتوای سایت، به عنوان روشی برای قراردادن یک برند در جلوه ی مخاطب هدف استفاده می‌شود. برندسازی از طریق رسانه اجتماعی شامل به اشتراک‌گذاری دانش در رابطه با یک برند و تعامل دائم با مشتریان می باشد. استفاده از سایت‌هایی نظیر توییتر، اینستاگرام، لینکدین و یوتیوب شکل متداول و مورد علاقه ای از برند سازی اینترنتی، از طریق رسانه اجتماعی محسوب می گردد.

برند سازی اینترنتی حرفه ای در 10 گام
برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام

۵ – تبلیغات به صورت خلاقانه و مداوم

برای موفقیت یک برند در اینترنت یا محیط آنلاین، آن برند باید در پی ارائه محصولات خود در قالب روشی باشد که باعث متفاوت شدن آن‌ ها از سایر رقیبان شود، این امر می‌ تواند فروش ویژه محصولات یا ایجاد فروشگاه‌ های اینترنتی متفاوت باشد.

۶ – ارائه خدمات به مشتری به صورت مستمر

ارائه خدمات چه در مرحله قبل از فروش چه بعد از فروش یکی از ارکان برند سازی به حساب می آید. این مشتریان هستند که با تبلیغ شفاهی و دهان به دهان یک برند می‌توانند جنبه‌های مثبت و منفی آن را مشخص کنند و یکی از این جنبه ‌های مثبت می‌تواند ارائه خدمات به مشتری و برقراری ارتباط با مشتری باشد.

برند سازی اینترنتی حرفه ای در 10 گام
برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام

۷ – روابط عمومی در برند سازی اینترنتی

طبق گفته روانشناسان برقراری ارتباط مثبت در اشخاص تأثیر بسزایی برجا می‌گذارد. سعی کنید با مخاطبین خود در محیط آنلاین ارتباط مثبتی برقرار کنید. به تعهد های خود پایبند باشید و مشتریان خود را هیچ وقت ناامید نکنید.

۸ – فعال بودن در محیط اینترنت

داشتن یک وب سایت بدون فعالیت یا تعامل با مخاطب و بازدیدکننده امری بی‌فایده است و از طرف دیگر به روز بودن وبسایت، ارائه محتوای لازم به بازدیدکننده می‌تواند در مطرح کردن نام برند شما مؤثر باشد. به یاد داشته باشید فعالیت باعث می‌شود شما دایم در پیش چشم مشتریان خود قرار بگیرید و این برای همه‌گیر شدن برند شما در اینترنت و به اصطلاح برندسازی آنلاین مؤثر است.

برند سازی اینترنتی حرفه ای در 10 گام
برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام

۹ – برندسازی ویدئویی

استفاده از ویدئو ها برای ساختن یک برند سازی اینترنتی و کسب و کار اینترنتی یکی از روش هایی است که می‌توان از آن بهره جست. با توجه به رشد و محبوبیت استفاده از ویدیوها در چند ساله اخیر، این روش یکی از پربازده‌ ترین روش برای انجام یک برند سازی مؤثر و قوی محسوب می گردد. بر اساس آمار منتشر شده در رابطه با رشد ویدئو ها و بازاریابی ویدیویی، در هر دقیقه چیزی حدود ۱۰۰ ساعت ویدیو در جهان در حال آپلود شدن است و این یعنی بستری مناسب برای دیده شدن و حضور در ذهن مخاطبان برای یک برندسازی خوب.

۱۰ – بخشی از برندسازی اینترنتی ، خود اینترنت است

باید اینترنت را به فهرست رسانه ‌ها اضافه کرد. اینترنت بزرگتر از دیگر رسانه‌ ها شده است و بیشترین نفوذ را بر زندگی ما دارد. از آنجا که هم اکنون اینترنت به بخشی از زندگی تبدیل شده، باید به بخشی از برندسازی نیز تبدیل شود. این خطر وجود دارد که چنین پدیده‌ای به جای تبدیل شدن به یک واسط ارتباطی یا کانال بازاریابی در قالب موجودیتی کاملاً مجزا از برند تلقی گردد.

البته اینترنت دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که کسب دانش و آگاهی‌ های لازم در خصوص آن‌ها ضروری به نظر می ‌رسد. ابزاری مانند اینترنت، ارتباط دو طرفه را تسهیل می ‌بخشد. از سوی دیگر اینترنت مصرف‌کنندگان کینه ‌توز و ناراضی را قادر می‌کند پیام‌ها و نظریه‌های خود علیه برند را منتشر کنند و این کاری است که از طریق رسانه‌های یکسویه مقدور نیست.

برند سازی اینترنتی حرفه ای در ۱۰ گام نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

بررسی

استراتژی بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۸ برای برندینگ

استراتژی بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۸ برای برندینگ استراتژی بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۸ : ب…