مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره‌تان

444
مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره‌تان

مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره‌تان

یک تحقیق جالب از دانشمندان نشان داد بدبین بودن مزایای شگفت‌انگیزی دارد. اغلب مردم به دو بخش تقسیم می‌شوند: خوش‌بین یا بدبین. مردم خوش‌بین اغلب خوشحال هستند، درصورتی‌که بدبین‌ها برای بدترین‌ها در زندگی آماده می‌شوند. یک تحقیق جدید نشان داده است که مزایایی برای بدبینی وجود دارد. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره آشنا نماییم.

مردان و زنان در سراسر جهان از تفکر مثبت به عنوان تکنیک برای دستیابی به سلامت، ثروت و شادی استفاده می‌کنند که به آن‌ها خوش‌بین گفته می‌شود. این شیوه تفکر به آن‌ها کمک می‌کند تا موانع چالش‌برانگیز را در موقعیت‌هایی که تصور می‌شود غلبه کردن بر آن‌ها غیر ممکن است، از سر راه بردارند.خوش‌بین بودن ایده‌آل است، اما یک پژوهش جدید نشان داده است که مزایایی برای بدبینی نیز وجود دارد. ازآنجا که بدبین‌ها همیشه نیمه خالی لیوان را می‌بینند، علاوه براینکه انتظارات و توقعات کمتری دارند، معمولا برای سخترین شرایط آماده می‌شوند. بدبین‌ها علاقه دارند مسائل و کار‌ها را شخصا به عهده بگیرند.

مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره‌تان
مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره‌تان

پژوهشگران شیوه نوینی از بدبینی را که به عنوان بدبینی دفاعی شناخته می‌شود، کشف کرده‌اند. اشخاصی که از تفکر منفی به تکنیکی جهت کمک به رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند جزو این دسته قرار می‌گیرند. نشانه‌ها حاکی از آن است که این شیوه نوین تفکر می‌تواند به بدبین‌ها کمک کند و همچنین مزایای شگفت‌انگیزی را به همراه داشته باشد. در این پژوهش، دانشمندان دریافتند که بدبینی دفاعی شیوه‌ای برای اشخاصی است که از اضطراب رنج می‌برند تا به مدیریت نشانه‌ها کمک کنند. به عنوان نمونه، به جای اینکه فرار از چالش‌های زندگی داشته باشند، از بدبینی دفاعی خود برای قرارگیری در مسیر صحیح و تصمیم‌گیری درست استفاده می‌کنند.

این پژوهش نشان می‌دهد که بدبینی دفاعی می‌تواند موجب افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان و دانشجویان در زمان حضور در کالج و دانشگاه شود. برخی از دانشجویان نه تنها توانایی اعتماد به نفس خود را افزایش دادند، بلکه از نتایج منفی که تصور می‌کردند دچار آن خواهند شد نیز جلوگیری کردند. چه خوش‌بین باشید چه بدبین، زندگی پراز چالش‌ها است که دیدن پیامد‌های مثبت آن را دشوار می‌سازد.

پژوهشگران دیگر دوقلو‌ها را تجزیه و تحلیل کردند و متوجه شدند که افراد به علل خاصی بدبین می‌شوند. “اریک اس. کیم”، یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد می‌گوید: تحقیقات روی دوقلو‌ها نشان می‌دهد که این میزان حدود ۲۷ درصد قابل انتقال است، ولی به این مفهوم است که ۷۳ درصد آن ناشی از شرایط اجتماعی یا شرایط تحت کنترل ماست.

مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره‌تان
مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره‌تان

مهمترین عواملی‌که مردم می‌توانند برای سلامت خود انجام دهند، یادگیری شیوه مثبت اندیشیدن است. فعالیت‌های دیگری که احتمال دارد به مردم کمک کند مثبت اندیش‌تر باشند این است که از لحظه‌های خوشی در زندگی، حیوانات یا طبیعت عکس بگیرند و تفکر کردن در آرامش و خلوت را یاد بگیرند.

“مارتین سلیگمن” نویسنده مجله “Authentic Happiness” اکیدا پیشنهاد می‌کند که یک دفترچه داشته باشید تا هرشب حداقل سه مورد مثبت را که در طول روز برایتان اتفاق افتاده است و علت این که چرا اتفاق افتاده است را بنویسید.

مزایای شگفت انگیز بدبینی در زندگی روزمره‌تان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

بررسی

اگر از مشکل بدبینی به همسر خود رنج می برید این مطلب را از دست ندهید

مشکل بدبینی به همسر خود بدبینی به همسر آیا تاکنون بدبینی به همسر خود را تجربه کرده اید؟ در…