کاهش استرس روزانه در محل کار با ۴ راهکار ساده

320
کاهش استرس روزانه در محل کار با 4 راهکار ساده

کاهش استرس روزانه در محل کار با ۴ راهکار ساده

استرس در طول روز در زندگی هر شخصی بروز می‌کند. درحقیقت، استرس به هر طریقی، راه خود را به زندگی‌مان پیدا می‌کند؛ عواملی مانند فشار مالی، کار زیاد، سلامتی و سایر عوامل. زمانی‌که استرس وارد زندگی‌مان شد، همچون ابر سیاه بر ما سایه انداخته و همه جا به دنبالمان می آید. ایستادگی برابر استرس موجب بهبود سلامتی و پیشرفت کاری خواهد شد. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با راهکارهای کاهش استرس روزانه در محل کار آشنا نماییم.

  • وعده‌های غذایی‌تان را سبک‌تر کنید

هر شخصی روزانه به طور میانگین حدود یک ساعت وسی دقیقه از زمان خود را به آشپزی و خوردن وعده‌های غذایی اختصاص می‌دهد. این رقم در هر هفته حدود ۱۱ ساعت می‌شود. با تهیه وعده‌های غذایی ساده‌تر (صبحانه، نهار و شام)، می‌توانید زمان قابل توجهی را صرفه جویی کنید و به جای این که تمام کارها را در طول روز با عجله انجام دهید، این زمان را صرف استراحت خود کنید. توسط یادگیری آماده سازی وعده‌های غذایی به روش ساده‌تر، می‌توانید در طولانی مدت در وقت خود صرفه جویی کنید.

کاهش استرس روزانه در محل کار با 4 راهکار ساده
کاهش استرس روزانه در محل کار با ۴ راهکار ساده

من برای استفاده از زمان هدر رفته آماده‌سازی غذا، استراتژی‌های زیر را به کار می بندم:

  1. در یک سرویس تحویل غذا عضو شوید. نباید زمان خود را برای با سرعت رفتن به فروشگاه مواد غذایی یا یافتن دستورات غذا تلف کنید. چند سرویس غذایی ایده‌آل وجود دارد که غذاهای آماده شده برایتان می‌فرستد و فقط باید پیش‌از نوش‌جان کردن آن‌ها را گرم کنید.
  2. برای وعده صبحانه، یک اسموتی سریع تهیه کنید. بسیاری از شرکت‌های تحویل غذا، فنجان میوه و سبزیجات آماده شده و یخ زده برایتان می‌فرستند. فقط کافی است قبل از نوشیدن، آن‌ها را تکان دهید.
  3. به سراغ پرهیز غذایی متناوب بروید. درصورتی‌که مایلید تا جای ممکن زمان ذخیره کنید، وعده‌های غذایی روزانه را کاملاً حذف کنید. به طورحتم برایتان جالب است، از این طریق ذخیره‌ی زمانی خواهید داشت. همچنین، نتیجه‌ی پژوهش‌ها نشان می‌دهد پرهیز غذایی متناوب موجب کاهش ورم شکم، سلامت قلب و محافظت از مغز در برابر زوال خواهد شد.
  • به همراه دوستتان رانندگی کنید

شاید شما هم از جمله اشخاصی باشید که تمایلی به رانندگی برای سرکار رفتن و برگشتن ندارید. بسیاری بدترین قسمت سرکار رفتن را رانندگی روزانه به سمت آن محل می‌دانند. درزمان رانندگی احتمال دارد با فشار خون بالا، اضطراب، نگرانی و ترس همراه شوید. رانندگی به ویژه در اوایل صبح و عصر استرس بسیاری به شما وارد می کند؛ یعنی زمانی‌که ترافیک در اوج است و همه کلافه هستند. در این زمان خشونت‌های جاده‌ای نیز در بالاترین میزان خود قرار دارد.

پیشنهاد می‌کنیم برای سرکار رفتن با یکی از همکارانتان همراه شوید، دراین حالت می‌توانید استرس روزانه خود را از بین ببرید. با این روش علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف بنزین، یکی از دلایل اصلی استرس روزانه را کنار خواهید گذاشت.

کاهش استرس روزانه در محل کار با 4 راهکار ساده
کاهش استرس روزانه در محل کار با ۴ راهکار ساده
  • نوشیدن قهوه را کاهش دهید و به جای آن چای بنوشید

نوشیدن قهوه موجب می‌شود انرژی بیشتری برای کار کردن داشته باشید. بااین وجود استفاده بیش از حد کافئین، تأثیر منفی فراوانی به همراه دارد. یکی از تأثیرات منفی استفاده زیاد قهوه، سطح بالای استرس و اضطراب است. هدف این نیست که مصرف قهوه و کافئین را به طور کامل قطع کنید. بلکه می‌توانید آن را با نوشیدنی دیگری که در طی روز استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، جایگزین نمایید. به جای فنجان دوم و سوم قهوه، به سراغ چای سیاه بروید. چای سیاه یک سوم کافئین موجود در قهوه را دارد، ولی دارای اثر تحریک کننده مشابهی با قهوه است.

  • سر و صدای اطرافتان را کاهش دهید

صداهای ناراحت کننده در محل کار مانند پچ‌پچ همکاران و باز و بسته کردن درها می‌تواند موجب ایجاد استرس فراوانی در طول روز شود. به احتمال فراوان در طول روز به این صداهای مزاحم کوچک افزوده شود که این مسئله موجب از دست رفتن زمان و اضافه شدن سطح استرستان می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش صداهای مزاحم از ابزارهایی چون هدفون حذف نویز یا گوش گیر استفاده نمایید تا تمرکزتان حفظ شود و از استرس روزانه دور بمانید.

کاهش استرس روزانه در محل کار با ۴ راهکار ساده نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =

بررسی

۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله نمود

۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله نمود ۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله…