۶ توصیه برای اینکه مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید

358
6 توصیه برای اینکه مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید

۶ توصیه برای اینکه مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید

شاید اغلب ما به دلیل دغدغه و کار زیاد توانایی انجام یک ورزش به صورت حرفه‌ای نداشته باشیم ولی حداقل می‌خواهیم رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنیم و و یا به دنبال رسیدن به تناسب اندام هستیم. در این مقاله از مجله اینترنتی بیرکلیک نکاتی را برای شما علاقمندان در نظر گرفته ایم که بتوانید مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید. با ما همراه باشید.

  • حتما بعد از تمرین ریکاوری کنید

بعد از یک تمرین ورزشی دشوار بدن شما در حال سوزاندن ترکیبات غذایی مناسب برای ادامه‌ی سوخت و ساز بدن است. یک وعده‌ی غذایی برای بعد از تمرینتان در نظر داشته باشید. اسموتی‌ها برای ریکاوری بهترین‌ترین غذا هستند زیراکه پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها برای ساخت مجدد و ترمیم ماهیچه‌ها مورد نیاز هستند.

  • روی هدف های کوچکتر تمرکز داشته باشید

شاید رسیدن به اهداف بزرگتر دشوارتر باشد ولی شما نباید از خوشحال بودن برای رسیدن به اهداف کوچکتر خودتان را محروم نمایید. شاید هدف بزرگ شما کم کردن ۲۵ کیلو وزن و یا دویدن در یک ماراتون باشد ولی هدف های کوچک روزانه مثل ۲۰ دقیقه ایروبیک صحیح و دنبال کردن اهدافتان هم مهم است.

  • تداوم انرژی

بیشتر از ۴ ساعت بدون غذا تمرین نکنید و این دو علت دارد، یکی اینکه به منظم شدن متابولیسمتان کمک می‌کند و دوم اینکه وعده‌ی بعدی را کمتر می‌خورید. اگر هر سه یا ۴ ساعت گرسنه نمی‌شوید، شاید علتش این است که وعده‌ی پیشین را زیاد خورده‌اید. تلاش کنید غذاهای مناسب انتخاب نمایید که در آن‌ها مواد معدنی کافی وجود داشته باشد. چیپس‌های سالم، میوه جات و انواع پروتئین‌ها می‌توانند مناسب باشند.

6 توصیه برای اینکه مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید
6 توصیه برای اینکه مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید
  • غذاهای رنگی بخورید

احتمالا این جمله را به کررات شنیده باشید: “رنگین کمان را بخورید”. رنگ در بشقاب غذای شما مساوی است با آنتی اکسیدان هایی برای ورزشکاران در بدن محترق می‌شوند ولی در برابر بیماری ها از بدن محافظت می‌کنند. سعی کنید حتما یک میوه و یک نوع سبزیجات و یا بیشتر در هر وعده غذایی‌تان وجود داشته باشد.

  • یاد بگیرید که چگونه خونسرد بمانید

حتی درصورتی‌که واقعا در یک زمین ورزشی پراز تماشاچی فعالیت ندارید وارد ورزشگاه شدن کمی استرس دارد. سعی کنید ریلکس بودن را در ورزشگاه تمرین کنید و ۳ الی ۴ بار در هفته این را با خود تمرین کنید. با اینکار شما به یک حرفه‌ای در زمینه‌ی کنترل اعصابتان تبدیل می‌شوید.

  • برنامه ریزی داشته باشید

برای خودتان یک برنامه ی روانی طرح کنید که برای شما انگیزه بیافریند و با توجه به آن تمرینتان هرروز بهتر و بیشتر شود و به هدفتان نزدیکتر شوید.

۶ توصیه برای اینکه مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هشت =

بررسی

اصول و قوانین انجام حرکات کششی بعد از ورزش

اصول و قوانین انجام حرکات کششی بعد از ورزش اصول و قوانین انجام حرکات کششی بعد از ورزش : کش…