مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال ۹۷

195
مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال 97

مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال ۹۷

از سال ۱۳۰۳ که قانون نظام وظیفه توسط رضا شاه اجباری شد شاهد تغییرات زیادی در قوانین نظام وظیفه بودیم . زمانی قانون دو برادری در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و سپس کارت پایان خدمت به فروش رسید و خلاصه خدمت سربازی قوانین زیادی را تجربه کرد که امروزه  اکثر این قوانین لغو شده اند ولی یکی از مواردی که هنوز پابرجاست قانون جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه است . طبق این قانون ، پسرانی که بمدت ۸ سال (یا بیشتر) غیبت دارند میتوانند با پرداخت جریمه نقدی ، کارت معافیت نظام وظیفه دریافت کنند . مقدار جریمه ای که از مشمولان غایب گرفته میشود سال به سال متفاوت است از این رو مقدار دقیق آن هر سال توسط مسئولین مربوطه اعلام میشود . برای آگاهی از مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال ۹۷ ، با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال 97
مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال ۹۷

مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال ۹۷

طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تمام مردان بالای ۱۸ سال ایرانی باید به خدمت سربازی بروند البته برخی افراد با شرایط خاص از این قانون معاف هستند . در کشور ما گذراندن دوره سربازی برای تمامی مشمولین اجباری است و مشمولین قبل از پایان این دوره از انجام هرگونه خدمات دولتی و… منع می‌شوند ، مگر با ارائه مدرک معافیت موقت البته در مهر ماه ۱۳۹۶، شرط ارائه مدرک سربازی برای اخذ گواهینامه برداشته شد .

قانون مصوب برای سال ۹۷

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور بند (ب) تبصره ۱۱ را با ۱۲۵ رای موافق ، ۷۲ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۱۹ رای ماخوذه به تصویب رساندند که به موجب آن میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه مشخص شد . براین اساس ، به دولت اجازه داده می‌شود کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت‌سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به‌صورت نقد و اقساطی كه تا پايان سال ۱۳۹۷ تسويه می شود ، معاف كند .

مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال 97
مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال ۹۷

همچنین تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف ۱۵۰۱۲۸ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می شود . میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول زیر است :

مدرك تحصيلي پايه ريالي جريمه مشمولان غايب
زیرديپلم ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال
ديپلم ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال
فوق ديپلم ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال
ليسانس ۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال
فوق ليسانس ۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال
دكتراي عمومي علوم پزشكي ۳۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال
دكتراي تخصصي غيرعلوم پزشكي ۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال
دكتراي تخصصي رشته‌هاي علوم پزشكي و بالاتر ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال

مقدار جریمه مشمولان غایب نظام وظیفه در سال ۹۷ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =

بررسی

لیست کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم تقدیم مجلس شد

لیست کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم تقدیم مجلس شد بعد از مراسم تحلیف ریاست جمهوری که شنبه گذ…