سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل انهدام پهباد ایرانی

588
سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل پهباد ایرانی

سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل انهدام پهباد ایرانی

صبح امروز خبر مهمی در دنیا پخش شد که نشان از وخامت و پیچیدگی اوضاع در سوریه است . ابتدا یک پهباد ایرانی بوسیله بالگردهای ارتش اسرائیل ساقط شد و کمی بعد یک جنگنده اف ۱۶ و یک بالگرد آپارچی این رژیم غاصب توسط پدافند هوایی ارتش سوریه هدف گیری و منهدم شدند . ساقط کردن جنگنده پیشرفته اسرائیل توسط سوریه پیام مهمی به تمام جهان مخابره خواهد کرد و احتمالا معادله بازی را در این منطقه جنگ خیز تغییر خواهد داد . برای اطلاع از مشروح اتفاقات امروز در مورد سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل پهباد ایرانی ، با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل پهباد ایرانی
لاشه جنگنده اسرائیل

سقوط جنگنده اسرائیل

صبح امروز شنبه ۲۱ بهمن ۹۶ رسانه‌های اسرائیلی مدعی شدند که یک پهپاد ایرانی به حریم هوایی فلسطین اشغالی وارد شده و بدلیل نقض حریم هوایی توسط بالگردهای اسرائیلی ساقط شد . آویخای ادرعی سخنگوی عربی‌زبان ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی بعد از دو خلبان اسرائیلی خبر داد که مجبور شده‌اند جنگنده اف-۱۶ خود را در آسمان جولان اشغالی ترک کنند تا جان خود را نجات بدهند . لحظاتی بعد روشن شد که پدافند هوایی ارتش سوریه با تجاوز این جنگنده مقابله کرده و موفق شده آن را با موشک بزند . اسرائیلی‌ها ساعاتی بعد، نوع موشک‌ها را از سامانه «اس.۲۰۰» اعلام کردند . در این عملیات علاوه بر جنگنده اسرائیلی ، یک فروند بالگرد آپاچی این رژیم نیز ساقط شد .

هنوز ایرانی بودن این پهباد قطعی نشده و سردار سلامی جانشین فرمانده ک سپاه پاسداران در پاسخ به سوالی پیرامون ادعای اسرائیلی‌ها در انهدام پهپاد ایرانی در مرز سوریه و اسرائیل گفت : ما هیچ خبری از جانب اسرائیل را تایید نمی‌کنیم، چون اسرائیلی ها دروغگو هستند . اگر سوری‌ها این موضوع را تایید کنند ما نیز تایید خواهیم کرد ولی طبق گفته ارتش سوریه ، این پهباد وارد حریم هوایی فلسطین اشغالی نشده بود و انهدام آن توسط اسرائیل بر خلاف قوانین بین المللی بود . در هر حال ارتش اسرائیل این پهباد را بهانه کرد تا مثل دفعات قبل با خیال راحت به سوریه حملات هوایی انجام داده و نقشه های شوم خود را دنبال کند ولی نمی دانست که این بار شرایط فرق خواهد کرد .

بعد از ورود جنگنده های رژیم غاصب صهیونیستی به حریم هوایی سوریه ، پدافند هوایی ارتش سوریه با این تجاوز مقابله کرده و موفق شد یک جنگنده اف ۱۶ و همچنین یک بالگرد آپاچی اسرائیل را منهدم کند آن هم با موشک های اس ۲۰۰ که جزو نسل های قدیمی پدافندی بوده و بعد از آن چندین سامانه پیشرفته تر در اختیار نیروهای مقاومت قرار گرفته است . بعد از این اتفاق ، اسرائیلی ها چندین حمله هوایی انجام دادند ولی نتوانستند کار قابل توجهی انجام دهند . گفته می‌شود یکی از دو خلبانی که در پی سقوط جنگنده و بالگرد آپاچی به بیمارستان منتقل شده ، حالش وخیم گزارش شده است . برخی منابع می‌گویند او قبل از اجکت کردن مجروح شده است .

سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل پهباد ایرانی
سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل پهباد ایرانی

 ارتش رژیم صهیونیستی به ساکنان شهرک‌های مناطق شمالی در فلسطین اشغالی توصیه کرده که همچنان در پناهگاه‌های خود باقی بمانند . رسانه‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند، همچنین «سامانه گنبد آهنین» با یک موشک که از سمت شمال (فلسطین اشغالی) شلیک شده، مقابله کرده است . در پی این اتفاقات ، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که قصد ندارد وضعیت تشدید شود و خواستار ورود آمریکا و روسیه به موضوع برای مهار مسئله شد . اتاق عملیات متحدان در سوریه هم بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد: پاسخ هر اقدام تروریستی که رژیم صهیونیستی از این پس مرتکب شود،سکوت نخواهد بود و هر تجاوز جدید رژیم صهیونیستی پاسخ دندان‌شکن و جدی دریافت خواهد کرد .

در هر حال این موضوع کاملا روشن است که اسرائیل از این پس نمی‌تواند مثل گذشته وارد حریم هوایی سوریه شده و به نقاط نظامی حمله کند چون جنگنده‌هایش ساقط خواهند شد . اسرائیل امروز حمله به نقاط مختلف در سوریه را به بهانه یک پهپاد آغاز کرد اما در نهایت یک جنگنده اف-۱۶ و یک بالگردش را از دست داد و نزدیک بود یک خلبانش هم کُشته یا حتی اسیر شود . تبعات این مسئله صرفا به یک جنگنده محدود نیست؛ قطعا قواعد بازی در جنوب سوریه تغییر خواهد کرد . نکته مهم‌تر شاید این باشد که ارتش سوریه در این عملیات پدافندی هنوز از موشک اس.۳۰۰ استفاده نکرده و با موشک‌های سامانه اس.۲۰۰ با تجاوز امروز مقابله کرد .

قطعا جنگنده‌ای که مقابل یک پهپاد و چند سکوی متعلق به پهپادها هدف گرفته شده ، خیلی زود پیام خود را به تل‌آویو مخابره کرد چون در جلسه کابیه امنیتی امروز گفته شده که «آرام شدن اوضاع به نفع اسرائیل است». از همین رو تل‌آویو از آمریکا و روسیه خواست به موضوع ورود کنند و تأکید کرد که اصلا دنبال تشدید وضعیت نیست .

سقوط جنگنده اسرائیل در مقابل انهدام پهباد ایرانی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =

بررسی

پهباد سلفلای برای گرفتن سلفی های زیبا

پهباد سلفلای برای گرفتن سلفی های زیبا یکی از تفریحات امروزی گرفتن تصاویر سلفی است که طرفدا…