رفع خستگی و تنبلی با انجام ۵ کار ساده و کارآمد

463
رفع خستگی و تنبلی

رفع خستگی و تنبلی با انجام ۵ کار ساده و کارآمد

خستگی و تنبلی چیزهایی هستندکه همه‌ی ما گه گاهی آن را تجربه می‌کنیم. برخی این حس را بیشتر از سایرین دارند ولی در نهایت همه‌ی ما از این مشکل می‌نالیم. داشتن تایمی برای استراحت چیز بدی نیست ولی وقتی که می‌دانید می‌توانید کاری پربازده انجام دهید تا شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند، اما از انجام آن غفلت می‌کنید در این زمان است که تنبلی مانع رسیدن به اهدافتان می‌شود. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با ۵ راهکار ساده و کارآمد جهت رفع خستگی و تنبلی آشنا نماییم. با ما همراه باشید!

  • ورزش کنید

هرگاه که احساس تنبلی داشتید یا حس می‌کنید که میزان انرژی شما در حال کاهش است، بدن خود را به حرکت درآورید! حرکات موجب ایجاد احساسات می‌شوند و توصیه می‌کنیم پیش از اینکه تنبلی ما را شکست دهد فعال شویم. به همین جهت بدن خود را به حرکت درآورید. پیش از ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شوید و پیاده‌روی کنید، به باشگاه بروید و یا شنا کنید. فعالیتی انجام دهید که گردش خون شما را افزایش دهد و بدنتان را به حرکت بیندازد.

  • شروع به نوشتن کنید

شیوه مؤثر دیگر در زمان مواجه با تنبلی این است که آهنگ مورد علاقه‌ی خود را گوش دهید و شروع به نوشتن کنید. اهداف خود یا ایده‌هایتان را یادداشت کنید و یا حتی می‌توانید ویدیویی تماشا کنید و از آن نوت بردارید. نوشتن شیوه بسیار مناسبی برای از بین بردن استرس و تمرکز کردن برروی موضوعات بزرگ‌تر و یا هیجان انگیز‌تر است و تنبلی شما را در کمتر از ۱۵ دقیقه از بین خواهد برد.

رفع خستگی و تنبلی
رفع خستگی و تنبلی
  • بیرون بروید و کاری انجام دهید

تنبل بودن در خانه کار سهل و راحتی است به همین جهت از منزل خارج شوید و چیزی را ببینید، جایی راه بروید و یا با دوستی ملاقات داشته باشید. با انجام این کار الهام بگیرید و ذهن خود را بر ممکن‌ها متمرکز نمایید. خود را در شرایطی که به شما الهام می‌دهد قرار داده و احتمالات ممکن برای بی‌انگیزگی و تنبل بودن محدود نمایید.

  • فضای اطرافتان را مرتب کنید.

یکی از مناسبترین کارهایی که می‌توانید در مواقع تنبلی انجام دهید مرتب کردن فضای اطرافتان است. هیچ چیز مناسبتر از محیطی تازه و تمیز حال و هوایتان را تغییر نمی‌دهد و هیچ چیز مانند تصویر ذهنی قبل و بعد کاری که انجام دادید موجب نمی‌شود که ضمیر ناخودآگاهتان احساس زنده بودن کند. محیط اطرافتان را با انگیزه و الهام بخش کنید.

  • برای شخصی دیگر کاری انجام دهید.

یکی از مناسبترین کارها در این مواقع داوطلب شدن و کمک کردن به شخص دیگری است. متمرکز شدن بر چالش شخصی دیگر و کمک به سایرین همیشه شما را از بی‌حوصلگی درخواهد آورد. این مورد می‌تواند کمک به یک دوست برای جابه‌جایی منزل، داوطلب شدن در خیریه‌ی محلی و یا مواردی ازاین قبیل باشد. هر کاری که از دستتان برمی‌آید انجام دهید و ببینید که چگونه حس خوبی در شما ایجاد خواهد شد.

رفع خستگی و تنبلی با انجام ۵ کار ساده و کارآمد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 15 =

بررسی

رفع خستگی پاها با این روش های ساده

رفع خستگی پاها با این روش های ساده بسیاری از افراد بدلیل کارهای روزمره خود مجبور هستند که …