بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸

316
بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال 2018

بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸

بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸ : موسسه مالی و بانکی HSBC  در گزارشی که اخیراً منتشر کرده بهترین کشورهای جهان برای زندگی مهاجران متخصص را معرفی کرده است . HSBC فاکتورهای مختلفی نظیر پیشرفت کاری، مزیت‌های شغلی و تعادل میان کار و زندگی را مد نظر قرار داده است . در این گزارش میزان درآمد هم لحاظ شده اما دستمزد الزاما عامل تعیین‌کننده برای نتیجه‌گیری نبوده است . درآمد متوسط در این گزارش، فقط کسانی را شامل می‌شود که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

بهترین کشورها در سال ۲۰۱۸ برای مهاجرت و پیشرفت کاری

بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال 2018
بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸

۱ – سوئیس

برای دومین سال متوالی سوئیس رتبه اول لیست کشورهایی را به خود اختصاص داده است که مهاجران “متخصص” قصد زندگی در آنجا را دارند . بر اساس نظرسنجی “اچ‌اس‌بی‌سی” این کشور کوچک اروپایی با مهیا کردن شرایطی نظیر پس‌انداز مناسب، تعادل خوب میان کار و زندگی و فرهنگ کاری شایسته توانسته در سال ۲۰۱۶ میلادی هم بر اساس نظر افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند، رتبه اول را از آن خود کند . بر اساس این نظرسنجی، درآمد متوسط یک “مهاجر متخصص” در سوئیس سالانه بیش از ۱۸۸ هزار دلار آمریکاست .

۲ – آلمان

برای مهاجرانی که به دنبال “امنیت شغلی” هستند شاید آلمان بهترین گزینه باشد. ارتقای شغلی و به دست آوردن مهارت‌های جدید در بازار کار این کشور، آلمان را به یکی از مقصدهای اصلی “مهاجران متخصص” تبدیل کرده است . ۷۰ درصد کسانی که در نظرسنجی شرکت کردند، با اعلام رضایت از زندگی خود در آلمان گفته‌اند امنیت شغلی در کشور جدید میزبان به مراتب بهتر از کشوری بوده که در آن متولد شده‌اند. بر اساس این نظرسنجی، درآمد متوسط سالانه مهاجران متخصص در آلمان حدود ۹۸ هزار دلار است.

۳ – سوئد

یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای مهاجرانی که در سوئد زندگی می‌کنند شرایط “خوب” کاری است. بیش از ۷۰ درصد از کسانی در نظرسنجی شرکت کردند، گفته‌اند فرهنگ کاری در این کشور اسکاندیناوی در مقایسه با کشوری که در آن متولد شده‌اند به مراتب بهتر است. بر اساس این نظرسنجی، درآمد متوسط هر مهاجر متخصص در سوئد نزدیک به ۸۵ هزار دلار در سال است.

سوئد دارای ثبات بالای اقتصادی است و سیستم رفاه اجتماعی “سخاوتمند” این کشور، تعداد زیادی را در سال‌های‌اخیر به این کشور کشانده است. به گفته بسیاری از مهاجران، سوئد کشوری است که برای شهروندانش اهمیت زیادی قائل است .

بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال 2018
بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸

۴ – کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور از نظر وسعت بعد از روسیه، دارای سوابق درخشانی در زمینه ی سیاست‌های دوستدار مهاجر است. نخست وزیر کانادا جاستین ترودو درباره ی موضوع مهاجران و پناهجویان رویکردی مثبت دارد. او کمی پیش تر اعلام کرده بود : «تنوع، قدرت ما است.» در سال ۲۰۱۱، حدود ۳۸% جمعیت کانادا را مهاجران و فرزندان آنها تشکیل می‌دادند. اگر روند فعلی ادامه پیدا کند، انتظار می‌رود که این عدد تا سال ۲۰۳۶، به نیمی از جمعیت کانادا برسد.

۵ – استرالیا

مهاجران استرالیا که عمدتا از ملت‌های غیر انگلیسی زبان هستند، هویت چند فرهنگی استرالیا را تشکیل داده‌اند. کشوری ثروتمند که از نظر تراکم جمعیت مقصدی بسیار محبوب برای مهاجران دارای مهارت است. هرچند در سال‌های اخیر، سیاست‌های استرالیا در برابر پناهجویان سر و صدای زیادی را برانگیخته است.

۶ – هلند

جمعیت نواحی غربی اروپا به طور فزاینده‌ای از نظر جمعیتی متنوع شده و اکنون در میان بهترین مقاصد مهاجرپذیر قرار دارند. هلند را نیز در این میان به داشتن اقتصادی سلامت می‌شناسند که سابقه ی خوبی از نظر بردباری و برخورد با مهاجران داشته است.

۷ – فنلاند

فنلاند به عنوان یکی دیگر از شمالی‌ترین کشورهای دنیا، مقادیر زیادی روی خدمات عمومی سرمایه‌گذاری کرده است. نرخ بالای مهاجرت در سال‌های اخیر مناقشات زیادی را در این کشور برانگیخته، اما بسیاری از افراد همچنان فنلاند را به عنوان مقصدی دوستدار مهاجر می‌شناسند.

بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال 2018
بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸

۸ – امارات متحده عربی

مهمترین شاخص‌هایی که مهاجران به عنوان مزیت زندگی در امارات متحده عربی به آن اشاره کرده‌اند کمک هزینه مسکن و خدمات درمانی و بهداشتی در این کشور است . دوبی و ابوظبی مقصد سنتی تعداد زیادی از مهاجران کاری بوده است اما در سال‌های اخیر متقاضیان کار در شارجه هم افزایش یافته است . بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه یک مهاجر متخصص در این کشور حوزه خلیج فارس نزدیک به ۱۱۳ هزار دلار است . موقعیت استراتژیک این کشور در خاورمیانه، سیستم بانکی قوی و تنوع اقتصادی، امارات را به مقصد بسیاری از سرمایه گذاران و مهاجران کاری تبدیل کرده است.

۹ – نروژ

بیشتر افرادی که به نروژ مهاجرت کرده‌اند ارتقای “تعادل میان کار و زندگی” در مقایسه با محل قبلی زندگی را مهمترین شاخص زندگی در این کشور دانسته‌اند و به همین دلیل این کشور در لیست ده کشور اول گزارش “اچ اس بی سی” درباره شرایط کار و زندگی قرار گرفته است . بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه یک مهاجر متخصص در نروژ حدود ۹۷۵۰۰ دلار برآورد شده است.

۱۰ – بریتانیا

مهمترین شاخص‌هایی که مهاجران کاری به عنوان مزیت زندگی در این کشور به آنها اشاره کرده‌اند کسب مهارت‌های جدید و پیشرفت کاری بوده است. باید توجه داشت که این نظرسنجی پیش از رفراندوم بزرگ بریتانیا برای ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا (تابستان ۱۳۹۵) انجام شده است . بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه یک مهاجر متخصص در بریتانیا حدود ۸۳ هزار دلار است.

بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

بررسی

جشنواره گل کوکنهوف هلند یکی از جاذبه های توریستی اروپا

جشنواره گل کوکنهوف هلند یکی از جاذبه های توریستی اروپا یکی از جاذبه های زیبای کشور هلند پا…