ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان

487
ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان

ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان

ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان : مشتری‌های یک برند همیشه توقع دارند خدمات مورد نظر خود را با قیمت پایین و مطلوب‌ترین نتیجه خریداری کنند . البته این انتظارات کاملا به جا هستند اما گاهی اوقات سطح توقعات بالا می‌روند و انتظارات غیر واقعی به نظر می‌رسند . انتظاراتی که اگر برآورده نشوند ممکن است برند برای همیشه مشتری‌های خود را از دست بدهد و اگر این موضوع در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کند تأثیر منفی روی برند خواهد گذاشت . پس بهتر است نکاتی در مورد مدیریت انتظارات مشتری بدانید و این مشکلات را به حداقل برسانید .

ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان
ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان

بنابراین هر برندی وظیفه دارد جایگاه مشتری‌ها و انتظاراتی که می‌توانند از برند داشته باشند را به خوبی تعریف کند تا مشتری‌ها دچار سوء تفاهم نشوند. در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت به بررسی راه‌هایی برای انجام این کار می‌پردازیم . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

مدیریت انتظارات نابجای مشتریان

ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان
ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان

۱ – صریح و رک باشید

اگر یک مشتری بالقوه درخواستی داشت که برای شما قابل قبول نبود یا نمی‌توانستید از پس آن برآیید، آشکارا و بدون من‌من كردن این نکته را به او بگویید و عذر بخواهید (و هر چه زودتر این کار را بکنید، بهتر است). رک، گشوده و صادق باشید و بدانید چه زمان و کجا حاضرید از سیاست‌های کسب و کار خود کوتاه بیایید . به خاطر داشته باشید که نباید جایی برای سوءفهم باقی بگذارید، و گرنه به کسب‌وکارتان ضرر وارد خواهد شد.

۲ – مشخص کردن ضوابط قرارداد به روشنی

فقط به گفتن این نکته اکتفا نکنید که هزینه‌های دریافتی برای ارائه‌ چه خدماتی است یا چه کاری می‌توانید انجام بدهید و چه کاری را نمی‌توانید. شما باید همه‌ این نکات را به طور مشخص و دقیق بنویسید و بیان شفاهی آنها ابدا کافی نیست. قرارداد نوشته‌شده‌ خود را از طریق نامه، ایمیل یا وب‌سایت با مشتریان به اشتراک بگذارید.

و اگر مشتری از شما کاری خواست که بیرون از مفاد قرارداد است، قاطعانه و در اسرع وقت به او اطلاع بدهید که از چارچوب قرارداد منعقدشده فراتر نمی‌روید و کار اضافی انجام نمی‌دهید. برای همین باید کاملا در مورد جزئیات دقیق باشید، زیرا هر لغزشی در ارائه‌ شفاف جزئیات می‌تواند شما را وادار کند که کار اضافی انجام دهید و در نتیجه ضرر کنید.

ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان
ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان

۳ – برقراری روابط عمیق‌ با مشتری

مشتری‌ها عاشق امتحان کردن ویژگی‌های جدید هستند و از طرفی تولیدکنندگان نرم‌افزار نیز دوست دارند از ویژگی‌های جدید در محصولات آینده‌ی خود استفاده کنند. درنتیجه آژانس‌ها با ارائه‌ی خدماتی مانند کمپین‌های تبلیغاتی به چنین مشتری‌هایی می‌توانند به موفقیت‌هایی کوچکی در مسیر رسیدن به اهداف نهایی دست پیدا کنند. اما در چنین شرایطی رابطه با مشتری‌ها هرگز از فروش اولیه فراتر نخواهد رفت. تعیین اهداف کوچک و رسیدن به آن‌ها بسیار ساده است و درآمد خوبی دارد اما فراموش نکنید که هدف جلب رضایت بلندمدت مشتری است.

۴ – مرتبا در ارتباط باشید

معمولا ریشه اغلب مشکلاتی که با مشتریان بوجود می‌آید کم بودن تماس و مراوده است. اگر در ارتباط هایتان هم برای دادن خبرهای خوب و هم برای خبر‌های بد حرفه‌ای عمل کنید، وجود این تماس مستمر می‌تواند فضا را به نفع شما تغییر دهد. وقتی ارتباط مستقیم و شفاف باشد اعتماد شکل می‌گیرد و باعث می‌شود تا پایه‌های روابط طولانی مدت میان شما بنا شود.

۵ – مشاور باشید

وقتی به مشتری مشورت می‌دهید، او را راهنمایی می‌کنید، به وی مشاوره بازرگانی ارائه می‌دهید، تبدیل به یاری واقعا ارزشمند برای او می‌شوید. این شیوه از مکالمه باز باعث می‌شود تا احترام به شما بیشتر شود و اطمینان بیشتری به شما به عنوان اجرا کننده پروژه معطوف شود. به یاد داشته باشید شرکت‌ها خدمات بازاریابی شان را برون سپاری می‌کنند چون خواهان دریافت نظرات بی طرفانه هستند. اگر در ارائه این مشاوره صحیح و بی‌طرفانه ناکام باشید؛ خودتان را به یک «بله قربان‌گو»ی بی‌خاصیتی تبدیل می‌کنید که سرانجام طرد خواهد شد.

۶ – شنونده خوبی باشید

شنیدن یکی از چالش برانگیزترین و کم استفاده‌ترین ابزار‌ها در مدیریت تجربه مشتری است. بسیاری از مشتریان قدرت بیان و توصیف صحیح کاری را که می‌خواهند انجام دهند ندارند. در چنین مواردی شما باید برای تشخیص نکات کلیدی پیام آنها علاوه بر مهارت شنیداری، قدرت درک و شهود بالایی داشته باشید. یکی از بهترین راه‌ها برای جبران ضعف بیان مشتریان این است که شنیده‌ها و برداشت خودتان از صحبت‌های آنها را برایشان تکرار کنید و درستی برداشت خود را از نکاتی که بی اندازه روی انتظارات آنها تاثیر گذار است، به تایید خودشان برسانید.

ترفندهای مدیریت انتظارات نابجای مشتریان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 7 =

بررسی

۹ جمله شگفت انگیز که مشتریانتان عاشق شنیدنش هستند

۹ جمله شگفت انگیز که مشتریانتان عاشق شنیدنش هستند تعیین اصول راهبردی جهت خدمات مشتریان موض…