آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان

419
آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان

آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان

ساعت ۸ صبح امروز یک فروند هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان که با ۶۶ سرنشین از فرودگاه مهرآباد تهران عازم یاسوج بود ناگهان از صفحه رادار ناپدید شد . بدنبال این اتفاق مسئولان هواپیمایی کشور سریعا مسئله را پیگیری کردند که در ادامه یک مقام مسئول شرکت آسمان گفت هواپیمای این شرکت به کوه دنا برخورد کرده و سقوط این هواپیما تایید می‌شود . با اعلام این خبر تیم های تجسس به سرعت وارد عمل شدند تا هرچه سریعتر نشانی از این هواپیما بدست بیاورند . با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا در مورد آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان ، بیشتر اطلاع کسب کنید .

آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان
آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان

آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان

صبح امروز هواپیمای تهران – یاسوج به گفته مسئولان دچار سانحه شد و سقوط کرد . متاسفانه منطقه ای که هواپیما در آنجا سقوط کرده است کوهستانی و صعب العبور بوده و کار جستجو را با مشکلات زیادی روبرو کرده است طوریکه سخنگوی اورژانس کشور گفت با توجه به شرایط جوی ، بالگردهای اورژانس که برای امداد به منطقه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج اعزام شده بودند ، بازگشتند اما تیم‌های زمینی به نزدیکی منطقه سقوط هواپیما رسیده‌اند و درحال بررسی محل دقیق و یافتن لاشه هواپیما هستند .

این پرواز ۶۰ مسافر داشته که یکی از آنها کودک بوده است ۲ مهماندار و ۲ نفر امنیت پرواز و دو خلبان و کمک نیز در این پرواز بوده‌اند که جمعا ۶۶ نفر می‌شوند . متاسفانه تا این لحظه با گذشت چندین ساعت از وقوع حادثه برخورد هواپیمای ATR آسمان با کوه دنا در ۱۵ مایلی فرودگاه یاسوج و بروز فاجعه بزرگ ، هنوز لاشه هواپیمای سانحه دیده بافته نشده است . تیم‌های ارزیاب امداد و نجات کوهستان به محل کهندان و بیده اعزام شدند ، متاسفانه جستجوی این منطقه نیز نتیجه ای نداشت . بالگردهای اعزامی از اصفهان و شیراز به دلیل شرایط جوی نتوانستند کمک کنند . پیش‌بینی می‌شود این هواپیما در ارتفاعات سقوط کرده باشد .

آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان
آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان

با دستور رییس جمهور و بر اساس قانون سازمان هواپیمایی کشوری ، وزیر راه و شهرسازی ماموریت یافت تا با حضور و تشکیل ستاد بررسی سانحه در این سازمان، ضمن مدیریت، پیگیری و انجام هماهنگی‌های لازم جهت خدمات امدادی، علل حادثه سقوط هواپیمای شرکت آسمان را سریعا گزارش نماید . البته امیدواریم این گزارش هم به سرنوشت گزارش های برخورد قطار تبریز – مشهد و یا گزارش حادثه نفت کش سانچی نباشد .

هواپیمای ATR آسمان

۷۲ ATR  هواپیمای دو موتوره توربوپراپ کوتاه برد منطقه‌ای است که توسط شرکت هواپیماسازی فرانسوی-ایتالیایی ای‌تی‌آر تولید می‌شود . این نوع هواپیما نوع تکامل‌یافته‌ ۴۲۲ ATR است که از سال ۱۹۸۹ تولیدش آغاز شد . مدل‌های مختلفی از این نوع هواپیما تاکنون طراحی شدند و تا ۷۸ نفر گنجایش دارند . اولین پرواز هواپیمای ATR آسمان که امروز در حوالی سمیرم سقوط کرد در سال ۱۹۹۳ بود ، این هواپیمای ملخی چندین سال در شیراز زمین‌گیر بود و پس از تعمیرات و اورهال ، به تازگی به پرواز درآمده بود .

یکی از ابهاماتی که در این سانحه بابت عدم تعیین محل وقوع سانحه پس از ساعت‌ها وجود دارد، ابهام در ارسال سیگنال از سوی سیستم ELT یا همان emergency locator transmitter در هواپیمای ATR سانحه دیده است . هواپیماهای مسافربرى داراى سیستم ELT هستند . ELT فرستنده‌ای است که در صورت وقوع سانحه ، با فرستادن سیگنال ، نقطه وقوع سانحه را مشخص می‌کند و ماهواره‌های تجسس و نجات که عمدتا فرانسوى هستند و حتی هواپیماها می‌توانند موقعیت وقوع سانحه را دریافت و به عوامل تجسس و نجات اعلام کنند . این در حالی است که که ظاهراً به علت عدم ارسال سیگنال از سوی ELT هواپیمای سانحه دیده آسمان، هنوز امکان یافتن لاشه آن و حتی محل دقیق وقوع سانحه مشخص نیست و هیچ نشانه‌ای از هواپیمای سانحه دیده پیدا نشده است .

آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان
آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان

اسامی سرنشینان پرواز ٣٧٠٤ هواپیمایی آسمان

ابراهیم جعفری‌سی‌سخت ، نرگس خوبانی ، علی نجمانی ، عزت‌الله حق‌شناس ، محمد صداقت‌نژاد ، مصطفی رضایی ، سیدابراهیم سعادت ، محمد سمیعی‌نصرآباد ، محسن تقی‌پور ، علی زارعی ، میلاد علیپور ، افشین انصاری ، سیدعلی دانشی ، سیدطاها دانشی ، محمد عیدی‌نیا ، علی فرزانه ، حمید هداوندخانی ، احمد غلامی ، مژگان نظری ، حسین رستمی ، مریم عابدی ، احمد انواری ، محمد برزگری ، رویا داخته ، مجید اسلامی ، مهدی قرالی ، حسن‌رضا قرالی ، زیبا گلیپور ، زهرا ایمانی‌مهر ، عبدالرضا کردی ، محمد نجات ، محمدصادق نوری ، امیر پورشعبان ، فهمت صالح‌پروار ، بهروز شریف‌کاظمی ، پریسا سوهانی ، خلیل آهنگران ، اردشیر راد ، حمید امیری ، مهدی جاویدپور ، عبدالاحد مرادی ، سلمان آذری ، کوثر حردانی ، محمد کبیریان ، علیرضا کالپور ، حمید مهدوی .

آخرین اخبار از سقوط هواپیمای ATR آسمان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =

بررسی

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود

پرواز در حالت بی وزنی چگونه انجام میشود حتما فضانوردانی که در در سفینه های فضایی به پرواز …