چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف

174
چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف

چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف

چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف : زندگی هرگز بر وفق مراد افراد منفی باف نیست . آنان درباره ناملایمات، مشکلات و نابسامانی های زندگی خود مکرراً و مشتاقانه برای شما سخن می گویند . درباره اینکه چه کسانی زندگی آنها را سخت و طاقت فرسا کرده و درباره چگونگی از هم پاشیدن زندگی شان مرتباً با شما صحبت می کنند و از مصیبتی به مصیبت دیگر رفته و ذهن شما را جایگاه خالی کردن غم و غصه ها و نابسامانی های زندگی شان می کنند . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف را مورد مطالعه قرار دهیم . همراه ما باشید .

افراد منفی باف و پرحرف ؟

چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف
چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف

افراد پرحرف، کسانی هستند که گفته های بی سروته آنان هرگز تمام نمی شود . این گونه افراد اصلا گوش نمی کنند بلکه پشت سرهم حرف می زنند و هیچ وقت وارد اصل مطلب نمی شوند . میزان دوستی و صمیمیت را با تعداد کلمات می سنجند و با وراجی و سخنان بیهوده وقت ارزشمند شما را به هدر می دهند . منفی بافان و حرافان ذهن شما را مغشوش و منحرف کرده و بر احساسات، توان و نیروی شما اثر منفی به جای می گذارند ، علاوه برآن وقت شما را تلف کرده، تمرکز و آرامش شما را برهم می زنند.

دسته‌بندی‌ افراد پرحرف

– بی‌توجه به عرف اجتماعی

– شاکی و نگران

– تنها و نیازمند دوست

راهکارهای مقابله با افراد منفی باف و پرحرف

چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف
چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف

ممکن است شما در زندگی با افراد منفی باف و پرحرف روبرو شده باشید . شاید در بین دوستان و همکاران و خانواده شما باشند و شما مایل نباشید با تندی و عصبانیت با آنان برخورد نمایید. برای خنثی نمودن اثرات منفی یا به حداقل رساندن مزاحمت های این افراد از راهکارهای زیر می توان استفاده کرد :

۱ – به سخنان فرد منفی باف گوش دهید . با بیان عبارتی از قبیل ” که این طور … می فهمم” به او نشان دهید که به او و ماجرایش توجه دارید . خودتان صحبت نکنید و با ارائه راه حل، عقاید و احساساتتان سخنش را قطع نکنید و اجازه دهید که سخنش را تمام کند . پس از شنیدن همه قضایا، تعهد شما در قبال گوش کردن به سخنانش پایان می یابد . فقط یک بار شنونده ماجرای او باشید .

۲ – اگر در محیط کار با چنین اشخاصی همکار هستید قاطعانه به آنان بگویید که فعلا وقت گفتگو با آنان را ندارید و باید کارهایی را به مرحله اجرا گذارید . می توانید از طریق منشی تلفنی با این افراد ارتباط برقرار کنید . در این صورت می توانید کنترل ارتباط را بدست بگیرید و بنا به تمایلتان هر زمان که خواستید با او ارتباط داشته باشید .

۳ – زمانی که با این افراد هم صحبت می شوید، محدودیت زمانی برای وقتتان در نظر بگیرید . مثلا اگر دوست و یا مادر پرحرفی دارید که مرتبا تماس تلفنی برقرار می کند، به او بگویید از اینکه با شما تماس گرفته خوشحالید اما بیش از سه دقیقه وقت صحبت با او را ندارید . در این صورت نه تنها او را دلگیر نکرده اید بلکه کنترل وقت و زندگی خویش را در دست داشته اید. بعد از گذشت سه دقیقه به او در کمال ادب و مهربانی بگویید که :” ناگزیرم که به سراغ کارهایم بروم. از تماس شما ممنونم. دوست دارم. خداحافظ.”

چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف
چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف

۴ – اگر مایلید اوقاتی را به گفتگو با این گونه افراد بپردازید ، با توجه به برنامه و اوقات فراغت خود با آنان ارتباط برقرارکنید و تسلیم برنامه آنان نشوید . منتظر خداحافظی آنان نباشید زیرا آنان با یافتن نکته ای دیگر رشته سخن را دوباره پی می گیرند . اگر کنترل گفتگو را به آنان وا گذارید، ساعت های غیر قابل جبرانی از وقت شما را می گیرند و فرآیند خداحافظی بارها تکرار می شود. بنابر این هرگز خداحافظی را به افراد پرحرف واگذار نکنید.

۵ – درگیر مسائل فرد دیگر نشوید و گرنه درمسائل آنان سهیم می شوید . ممکن است فکر کنید که از روی شفقت و مهربانی و بر حسب وظیفه باید شنونده مسائل و ناملایمات بی حد و حصر او و همدردش باشید ، دراین صورت کنترل ذهن خویش را به او سپرده اید. در حالیکه ذهنیت منفی حاصل از مشکلات فرد دیگر، نیروی ذهنی و احساسی شما را گل آلود و کدر می کند و از اثر بخشی شما می کاهد. اگر ذهنیت منفی او شدید باشد، ممکن است شما هم به همان حالت دچار شوید.

۶ – قبل از آن که شروع به پرگویی کنند آن‌ها را متوقف کنید . اگر شما مخاطب خود را به عنوان فردی پرگو می‌شناسید، پیش از اتفاق افتادن یک مونولوگ طولانی از وقوع آن پیشگیری کنید. در صورت امکان به طور خلاصه مطلب خود را توضیح دهید و گفتگو را به سمتی هدایت کنید که او نیز احساس یا نظر خود را در خصوص مطلب مورد نظر خلاصه بیان کند. جان کلام را بگویید و جان کلام را طلب کنید تا نیازی به صحبت در خصوص اطلاعات تکمیلی و حواشی بحث نباشد.

چگونگی برخورد با افراد منفی باف و پرحرف نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

بررسی

با این هفت روش با افراد منفی زندگیتان مقابله کنید

با این هفت روش با افراد منفی زندگیتان مقابله کنید در زندگی همه ما افرادی وجود دارند که از …