پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

475
پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

پیش شرطهای ازدواج موفق : پیش شرطهای ازدواج موفق شامل شروطی می شود که باید در هنگام انتخاب همسر مناسب به آنها توجه شود که آیا در این شخصی که می خواهیم به عنوان همسر آینده انتخاب کنیم وجود دارند یا نه ؟ این شروط اشاره به خصوصیات و ویژگی هایی دارد که به نوعی بر زندگی موفق زوجین تاثیر بسزایی خواهد گذاشت . پس چه خوب است از همان ابتدای آشنایی و یا در جلسات خواستگاری حتما به آنها توجه ویژه ای بشود که اگر قبل از ازدواج به آنها توجه نشود، می تواند در آینده دردسرساز شود . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم ببینیم پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند . همراه ما باشید .

پیش شرطهای اصلی یک ازدواج موفق

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند
پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

 ۱ – سطح تحصیلات

سطح تحصیلات و تقعات از یکدیگر باید در نظر گرفته شود. بهتر است تفاوت سطح تحصیلات زوج چندان زیاد نباشد چون ممکن است در آینده با مشکل مواجه شوند.

۲ – سطح درآمد

سطح درآمد و حتی نحوه پول خرج کردن طرفین نیز باید قبل از ازدواج مشخص شود و درباره اینکه هرکدام چقدر از درآمدشان را صرف خرج خانه خواهندکرد، باید دقیق و شفاف صحبت شود.

۳ – مبانی اعتقادی

طرفین باید درباره اعتقادات مذهبی خود به روشنی با هم صحبت کنند. اگر یکی از طرفین مذهبی است و برایش به جا آوردن مناسک مذهبی خیلی مهم است، نمی تواند با یک فرد غیرمذهبی ازدواج کند.

۴ – مکان زندگی

اگر زوج تمایل دارند در خارج از کشور زندگی کنند، این تمایل باید دوطرفه باشد. اگر از دو شهر مختلف هستند هم باید درباره شهر محل سکونت به تفاهم برسند. زندگی زن و شوهر دور از هم معنا ندارد و به تدریج باعث سست شدن رابطه خواهدشد.

۵ – اختلاف سنی

اختلاف سنی در زوج بهتر است بیش از ۱۰ سال نباشد. اختلاف سنی زیاد می تواند در تفاهم و تعاملات بین فردی مشکلات زیادی را ایجاد کند.

شرطهای اصلی یک ازدواج موفق

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند
پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

۱ – شناخت و پذیرش تفاوتها

تمایز عاطفی از خانواده ای که در آن رشد کرده اند، نه در حد قهر یا جدایی، بلکه تا حدی که هویت فرد از هویت والدین و خواهران و برادران اش متمایز باشد. این یعنی شناخت و پذیرش تفاوتها در طرف مقابل و دستیابی به این نگاه که همسر من فردی مستقل با عواطف و احساساتی مستقل است.

۲ – آشنایی و شناخت مشکلات زندگی

نکته بسیار مهمی که دختر و پسر باید به آن فکر کنند اینکه زندگی بالا و پایین های زیادی دارد و این امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است و لازم است که خود را برای رویارویی با چنین مسایلی آماده کنند . برای فردی که وارد زندگی مشترک می شود لازم است که بپذیرد ورود به زندگی مشترک یعنی دست کشیدن از نازپرورده گی، حساسیت های گاه و بیگاه و در برابر اینها، نگاهی عاقلانه و واقع بین داشتن.

۳ – بازی و تفریح در هر سنی

زوج هایی که با هم بازی می کنند، زوج هایی که قسمتی از زمان هر روزشان را برای با هم تنها بودن کنار می گذارند با هم می مانند با هر لبخند مشترک و تبادل کلامی خوشایند، ارتباط شان را تازه می کنند. به این ترتیب، شانس پایداری ازدواج خوب تان در شکلی مناسب را بالا ببرید.

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند
پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

۴ – قدرشناسی

قدرشناسی و سپاسگزار بودن یک شرط مهم برای زنده نگه داشتن عشق است. قدرشناسی با احترام توام است و به طرف مقابل احساس دیده شدن، در نظر آمدن و ارزشمندی می دهد. اگر همکاری همدیگر را بدیهی فرض کنید، نمی توانید به طرف مقابل تان نشان دهید که ارزش کارهای او را می دانید. برای آنکه پایه های زندگی تان را مستحکم تر بنا کنید باید قدرشناس، دلسوز و غمخوار باشید.

۵ – تجربه های مشترک

تازگی و تجربه های جدید، رابطه را محکم می کنند. یک بازی جدید، قدم زدن در مکانی متفاوت، آزمودن یک روش جدید برای ورزش کردن با هم، یک کار داوطلبانه عام المنفعه مشترک، با هم درس خواندن و با هم هدفی مثل خرید خانه یا ماشین یا حتی سفر رفتن در نظر گرفتن باعث می شود شور و اشتیاق به رابطه تان بیاید. در زندگی که من و تویی وجود داشته باشد و تجربه های فردی بر تجربه ها و اهداف مشترک غلبه کند، هیچ دلیلی برای ادامه رابطه باقی نمی ماند.

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

بررسی

مردی که برای رسیدن به معشوق سلطنت را رها کرد

مردی که برای رسیدن به معشوق سلطنت را رها کرد داستان های عاشقانه زیادی در طول تاریخ بشر ثبت…