عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد

423
عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد

عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد

عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد : باید بدانید که در زندگی خود قبل از شروع به انجام هرکاری ، ابتدا اقدام به رشد شخصیت و بهبود سبک زندگی خود کنید و در مرحله بعد راهی درست برای آن برگزیند . اگر دارای مشکلات و نقص هایی باشید ، مطمئنا کسب و کارتان هم تحت تاثیر قرار گرفته و درست پیش نخواهد رفت .

در کسب و کار هر فردی، نقش اصلی را خود آن فرد به عهده دارد . بنابراین اگر نقصی وجود داشته باشد یقینا به کسب و کار شخص هم انتقال خواهد یافت . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد موضوع جذاب و هیجانی عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد بیشتر صحبت کنیم . همراه ما باشید .

تعریف کردن مفهوم شخصیت

عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد
عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد

مانند اکثر مفاهیمی که به ویژگیهای انسان مربوط می شود ، کارآسانی نیست ، زیرا مفهومی که این کلمه در زبان عامیانه پیدا کرده است با مفهومی که در روان شناسی برای آن قایل شده اند ، تفاوت زیادی دارد. در زبان عامیانه ، کلمه شخیصت معانی مختلفی دارند . مثلا ، در لغت نامه دهخدا معانی زیر برای آن ذکر شده است : شرافت ، رفعت ، نجابت ، بزرگواری ، مرتبه و درجه . در صحبتهای روزمره ، وقتی می گوییم فلانی آدم با شخصیتی است ، منظور این است که مقام و منزلی دارد ، مورداحترام دیگران است، کارهای ناشایست انجام نمی دهد ، قدرت تصمیم گیری دارد ، با سواد است ، شجاعت دارد ، متملق نیست و …

عوامل موثر در رشد شخصیت افراد

عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد
عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد

۱ – داشتن تفکر مثبت

اگر طرز فکر شما تغییر کند، قطعا شرایط تان نیز تغییر خواهد کرد. شما باید با مثبت اندیشی و تفکر بهتر نسبت به قبل، به جنبه های خوب هر چیزی نگاه کرده تا روند زندگی روز بروز بهتر شود. در این صورت بیشتر از تهدید ها، فرصت های دنیا را خواهید دید.

۲ – خدمت به دیگران

شاید در ظاهر تصور کنید که رشد شخصیت تنها به خود فرد باز می گردد اما در حقیقت رشد شخصیتی در باطن از خدمت کردن به دیگران حاصل می شود. بسیاری از موفقیت ها هستند که در گرو خدمت به دیگران بدست خواهند آمد، بنابراین باید این ویژگی را تقویت کنید.

۳ – پیشرفت

پیشرفت یک از عواملی است که باعث رشد شخصیت می شود به این معنی که شما باید سعی کنید در سبک و روش زندگی خود تغییراتی بدهید. با تغییر عادت ها رفته رفته به اهدافتان نزدیکتر خواهید شد و هر روز بهتر از دیروز عمل خواهید کرد. سعی بر اینکه تمام عادات بعد را به یکباره کنار بگذارید، علاوه بر اینکه کار بسیار مشکلی خواهد بود، زود نیز شما را خسته خواهد کرد. به یاد داشته باشید که عادت ها در زندگی به طور تدریجی ایجاد می شوند و به همین صورت هم دچار تغییر می شوند.

۴ – آشنایی با افراد خوب و موثر

هرچه رشد شخصیتی شما بیشتر شود و سعی بر ترک عادت های بد کنید، روند زندگی بیار دلنشین تر می شود. با این کار به تدریج انسان های بهتر و مثبت اندیش تری وارد زندگی شما خواهند شد.

۵ – تحمل درد

دردها و مشکلات در زندگی تمام افراد وجود دارد اما این انسان های ضعیف هستند که بعد از هر دردی زجر می کشند. درد اتفاق است اما زجر کشیدن یک انتخاب. انسان های قدرتمند نه تنها زجر نمی کشند بلکه از دردهای خود درس های زیادی را فرا می گیرند. درد همیشه وجود دارد، مهم نحوه ی برخورد با آن است که به بهبود شخصیتتان کمک می کند.

عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد
عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد

۶ – مغز

مغز عضو بسیار پیچیده ای است که تنها با بهبود شخصیت و تغییرعادت هایتان می توانید آن را بروز کنید. زمانی که سعی در رفع نقص ها و کاستی هایتان دارید و آنها را شناسایی می کنید، مغز رفته رفته قوی تر می شود. اگر همیشه به چیزهای منفی فکر کنید، مغز شما نیز این روند را در پیش گرفته و عادت می کند همیشه نکات منفی را جستجو کند. بنابراین باید روش فکر کردن را تغییر دهید و با درست فکر کردن، مغز را به تفکر شاد و مثبت عادت دهید.

۷ – دور شدن افراد ضعیف

هنگامی شخصیت خود را تغییر می دهید و درست فکر می کنید، دیگر لازم نیست همیشه دیگران را راضی نگه دارید. افراد منفی و ضعیف را از خود دور کنید و درست گام بردارید.

۸ – افزایش درآمد و اصلاح رفتارهای نادرست

استقلال مالی و درآمد خوب یکی از عواملی است که می تواند تاثیر زیادی در زندگی شما داشته و لذت های زیادی را نیز برایتان به همراه داشته باشد. زمانی که شما عادت های بد خود را تغییر داده و شخصیت خود را رشد دهید، رفته رفته به فردی تبدیل می شوید که همانند یک آهنربا عمل می کند. از این رو شرکت ها و مشتری های زیادی به سوی شما جذب می شوند که در افزایش درآمدتان بی تاثیر نخواهد بود.

۹ – قدردانی داشته ها

ذهن انسان ها هرلحظه از زندگی طلب چیزهای بیشتری می کند و سیری ناپذیر است. وقتی سعی کنید به جای نداشته ها، همیشه قدردان داشته هایتان باشید، مغز نیز خودبخود شیوه ی فکر کردنش تغییر خواهد کرد. حتی قدر دانی از دیگران حس خوبی را به شما منتقل خواهد کرد. این نکته را فراموش نکنید که با سپاسگذاری سرعت گذر جهان کمتر شده و بیشتر از قبل زیبایی های جهان را درک خواهید کرد.

عوامل تاثیرگذار در افزایش رشد شخصیت افراد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

بررسی

روانشناسی رابطه انگشت شست با خلق و خوی انسان

رابطه انگشت شست با خلق و خوی انسان رابطه انگشت شست با خلق و خوی انسان : آزمون‌های شخصیتی م…