مناسبترین شیوه خشک کردن مو بدون ایجاد آسیب دیدگی

240
مناسبترین شیوه خشک کردن مو بدون ایجاد آسیب دیدگی

مناسبترین شیوه خشک کردن مو بدون ایجاد آسیب دیدگی

این که چه شوینده و یا چه شامپویی را جهت تمیز کردن موهایتان در حمام استفاده می‌نمایید اهمیت زیادی دارد ولی بعد از حمام، خشک کردن موهای خیس شده نیز به همین مقدار اهمیت دارد. به همین جهت در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با مناسبترین شیوه خشک کردن مو جهت جلوگیری از آسیب دیدگی مو آشنا می‌نماییم.

  • نخستین و بهترین روش جهت‌این که اطمینان حاصل کنید هیچ گونه آسیبی به موی شما نمی‌رسد و سالم می‌ماند این است که اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود و به هیچ وجه از تجهیزات گرمازا مانند سشوار یا اتو مو استفاده نکنید. درصورتی‌که که مویتان خیس است شروع به حالت دادن آن بکنید و در صورت لزوم از سشوار در کم‌ترین دمایش استفاده نمایید تا موهایتان حالتی کلی بگیرد. جهت اصولی‌تر خشک کردن موهای خود به موارد زیر توجه نمایید و آن ها را انجام دهید.
  • بلافاصله بعداز حمام موی خود را با حوله به آرامی خشک کنید تا هرگونه آب اضافی از روی آن خشک گردد. تحت هیچ شرایطی نباید حوله را به صورت ناگهانی و یا با حرکات تند و خشن روی سرتان بمالید. خشک کردن مو با حوله کاری زمان بر و آرام است.
  • یکی دیگر از شیوه‌های صحیح خشک کردن مو استفاده از کرم های ضد حرارت به مو می‌باشد. این کرم‌ها جلوی خشکی ناگهانی و ضعیف شدن ریشه مو را می‌گیرند. توجه داشته باشید این کرم را در حالت تر روی موی خود استفاده نمایید.
مناسبترین شیوه خشک کردن مو بدون ایجاد آسیب دیدگی
مناسبترین شیوه خشک کردن مو بدون ایجاد آسیب دیدگی
  • مورد بعدی که در خشک کردن مو باید به آن توجه داشته باشید این است که باید درجه حرارت سشوار را در حالت متعادل تنظیم کنید و این کار اهمیتش بیشتر برای موهای نازک است. با این روش شما موی خود را بدون آسیب رساندن به آن توسط سشوار خشک کرده‌اید.
  • روش‌های دیگر پیش پای شما دسته دسته کردن مو و اعمال کردن گرمای سشوار به صورت دسته‌ای به آنها می‌باشد. توجه داشته باشید که سشوار را در فاصله ۳۵ سانتی متری موی خود گرفته باشد. با یک درجه بسیار پایین روی سشوار شروع کنید و همیشه در راستای طول مو از ریشه به انتهای آن گرما را اعمال نمایید. درصورتی‌که قصد دارید کرک های ایجاد شده روی مو را باز کنید و از طرفی به مویتان آسیبی نرسد لازم است تا سشوار را به سمت پایین بگیرید.
  • سرانجام بعد از اینکه موی شما به طور کامل خشک شد کمی باد سرد از طرف سشوار به آن اعمال نمایید تا اطمینان حاصل کنید که سلول های مرده روی سر شما باقی نمی‌مانند.
مناسبترین شیوه خشک کردن مو بدون ایجاد آسیب دیدگی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =

بررسی

رابطه بین استرس و سفید شدن مو

رابطه بین استرس و سفید شدن مو رابطه بین استرس و سفید شدن مو : در گذشته یکی از علائم ورود ب…