تراشیدن موی سر چه تأثیری در پرپشت شدن موها دارد

287
تراشیدن موی سر چه تأثیری در پرپشت شدن موها دارد

تراشیدن موی سر چه تأثیری در پرپشت شدن موها دارد

حقیقت این است که تراشیدن و سایر تکنیک‌های رفع موهای زائد، هیچ تاثیری برقوام، بافت، رنگ یا سرعت رشد مو ندارند. بخشی از مو که بالاتر از سطح پوست قرار دارد، بافتی مرده است و هرکاری که روی آن انجام گیرد، بر رشد مو تاثیر نخواهد گذاشت. از انجا که قابلیت انعطاف موهای کوتاه کمتر از موهای بلند است، مدتی بعداز تراشیدن، در موقع لمس، حالت زبر و خشن پیدا می‌کنند و احتمالا به همین دلیل است که بعضی‌ها فکر می‌کنند که تراشیدن موها موجب ضخیم‌تر شدن آنها می‌شود. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا بررسی نماییم تراشیدن موی سر چه تأثیری در پرپشت شدن موها دارد.

درواقع تیغ زدن موها تاثیری بر ضخیم شدن و افزایش رشد موها ندارد، ولی باعث می‌شود موی در حال استراحت به مرحله فعال برود. نوزادان در یک سال اول زندگی دارای موهایی کرک مانند و بسیار شکننده هستند که این موها در این یک سال به مرور می‌ریزند و پس از آن موهای دائمی کودک رشد خواهند کرد.

تراشیدن موی سر چه تأثیری در پرپشت شدن موها دارد
تراشیدن موی سر چه تأثیری در پرپشت شدن موها دارد

تراشیدن موی سر در هیچ سنی، تاثیری در رشد مو و پر پشت شدن آن‌ها ندارد و این تصور که تراشیدن موی سر نوزاد موجب رشد بیشتر موها در بزرگسالی می‌شود، به هیچ وجه صحت ندارد. وارد آمدن هر گونه فشار و یا ضربه به ریشه موی نوزادان، موجب ریزش مو و کندی رشد موها شده و والدین باید توجه داشته باشند که از تراشیدن موی نوزدان، شانه کردن موهای نوزاد با شانه های غیراستاندارد و بستن موی سر نوزاد پرهیز نمایند.

پوست سر نوزادان بسیار نازک است و درزمان تراشیدن موها و یا شانه کردن، خراشیده شده و به ریشه مو آسیب وارد شود. ایده‌آل‌ترین و ایمن ترین روش شانه کردن موی سر نوزدان توسط دست و یا برس های بسیار نرم می‌باشد. پیشنهاد می‌شود موی سر نوزادان تا پیش از یک سالگی تراشیده نشود و بعداز ریختن موهای نوزادی و رشد موهای دائمی می‌توان جهت یک دست شدن ریشه مو، آن‌ها را تراشید.

تراشیدن موی سر چه تأثیری در پرپشت شدن موها دارد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پانزده =

بررسی

روشهای کاربردی و موثر برای جلوگیری از ریزش موهای سر

روشهای کاربردی و موثر برای جلوگیری از ریزش موهای سر روشهای کاربردی و موثر برای جلوگیری از …