تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی

250
تبدیل استرس به آرامش با 5 راهکار عملی

تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی

تبدیل استرس به آرامش : اگر زندگی پر از استرس آرامش را از شما گرفته، روش‌های تمدد اعصاب می‌تواند شما را به زندگی عادی برگرداند . استرس کم می‌تواند ذهن را متمرکز کند ولی اگر زیاد شود، آسیب‌های فکری و جسمی زیادی به انسان می‌زند . اما آرمیدگی و تمدد اعصاب می‌تواند توازن را به زندگی بازگرداند و حتی ممکن است برخی از خطرات مربوط به استرس را کاهش دهد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

راهکارهای تبدیل استرس به آرامش

تبدیل استرس به آرامش با 5 راهکار عملی
تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی

۱ – شنا

تنها ۲۰ دقیقه در روز ،فکر خود را آزاد کنید تا هورمون های استرس کاهش پیدا کنند . ورزش، ایندورفین را هم افزایش می دهد (ماده شیمیایی مغز که حال شما را بهتر می کند) . حتی ورزش سبک هم به شما آرامش می دهد . این یعنی می توانید با ورزش های سنگین تر، به آرامش بیشتری برسید .

۲ – مدیتیشن

مدیتیشن انجام یک سری حرکات سخت و در آوردن صداهای عجیب نیست بلکه انجام هر حرکت یا کار تکراری که موجب آرامش شود، می‌تواند نوعی مدیتیشن باشد مثل پیاده روی، شنا، نقاشی، بافندگی و حتی رانندگی.وقتی ذهن شما درگیر کار، روابط دوستانه یا خانوادگی است، بهتر است برای ۵ تا ۱۰ دقیقه به هیچ چیز فکر نکنید و اجازه دهید ذهنتان کمی آرام شود. اگر این کار را هر روز انجام دهید متوجه خواهید شد که به مرور زمان استرس شما کم می‌شود.

تبدیل استرس به آرامش با 5 راهکار عملی
تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی

۳ – موسیقی

موسیقی می‌تواند ضربان قلب را کاهش و روح را تسلی دهد . هنگامی که استرس شما زیاد می‌شود، با گوش دادن به یک موسیقی آرام و مطبوع به کاهش ضربان قلب و استرس خود کمک کنید . تحقیقات نشان داده اند که گوش کردن موسیقی سنتی آرام بخش است.

۴ – عشق

یکی از راه‌های کم کردن استرس و داشتن آرامش، دوستی با حیوانات خانگی و یا صحبت کردن با دوستان است . وقتی با دوست خود در مورد مسایل خوب صحبت می‌کنید، در واقع استرس خود را کم می‌کنید. به گفته متخصصان، روابط اجتماعی به مغز کمک می‌کند بهتر فکر کند و فرد را تشویق می‌کند که برای مسائلی که قبلا حل آنها غیر ممکن بود، راه حل مناسب پیدا کند. مطالعات نشان می‌دهد روابط فیزیکی مثل نوازش یا بغل کردن به کاهش فشار خون و استرس کمک می‌کند.

تبدیل استرس به آرامش با 5 راهکار عملی
تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی

۵ – استراحت دادن به مغز

۳۰ ثانیه کافی است تا استرس شما جای خود را به آرامش دهد. برای این کار باید ذهن خود را به سمت موضوعات جالب و مثبت منحرف کنید. با تصور هر چیزی که به شما انرژی مثبت می‌دهد، شروع کنید برای مثال تصویری از فرزند و یا همسرتان، تصور جواهر مورد علاقه شما که برای خریدش پول پس انداز کرده اید و تمام فکر‌هایی که برای مدت کوتاهی می‌تواند لبخند را روی لبان شما بیاورد، می‌تواند شما از یک فرد عصبی به فردی آرام تبدیل کند .

تبدیل استرس به آرامش با ۵ راهکار عملی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =

بررسی

۷ رفتار مردان که نشانگر دوست نداشتن شماست

۷ رفتار مردان که نشانگر دوست نداشتن شماست ۷ رفتار مردان که نشانگر دوست نداشتن شماست : هر س…