برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه برای شروع روز خوب

327
برنامه سم زدایی ذهن در 5 دقیقه برای شروع روز خوب

برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه برای شروع روز خوب

برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه : زندگی دنیای امروز با همه تنش ها ، چالش ها و بدو بدوهایش همیشه وقت کم است . از کله صبح که بلند می‌شوید تا شب که می‌خواهید بخوابید یا تماس های تلفنی است، یا بالا و پایین کردن صفحه های کامپیوتر و موبایل، گفت و گو با انواع و اقسام آدم ها با افکار، عقاید و سلیقه های متفاوت. واقعا گاهی مغز قفل می‌شود.

به عبارتی ما دائما در حال تعجیل هستیم ، بدن خود را با استرس بیمار می کنیم و ذهنمان را با افکار مسموم آلوده می سازیم . راههایی که برای دفع سموم موجود است، خیلی ساده تر از ترک اعتیاد و شرکت در کلاس های پاک سازی است.

همه ما باید سم زدایی بدن و ذهن را در یک راستا و همگام با یکدیگر شروع کنیم . با این کار می توانید تمام سموم ناسالم را از بدن خارج کرده و سلامت روانی و جسمی خود را مجددا بازیابی نماییم . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه برای شروع روز خوب را ترتیب اثر بدهیم . همراه ما باشید .

سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه

برنامه سم زدایی ذهن در 5 دقیقه برای شروع روز خوب
برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه برای شروع روز خوب

۱ – نفس عمیق

زمانی که تحت فشار قرار می گیرید برای چند ثانیه بر روی نفس کشیدن خود تمرکز کنید و از این طریق به خود آرامش دهید. نفس عمیق بکشید تا هوا به درون ریه هایتان وارد شود. منبسط و منقبض شدن شش های خود را احساس کنید و اکسیژن تازه را جایگزین هوای کهنه و مانده نمایید . هر موقع که می توانید بیرون بروید (به ویژه به ییلاق) تا هوای دورن ریه ها و گرایشات درونی خود را تازه کرده و طراوت بخشید.

۲ – مدیتیشن

مدیتیشن بهترین راه کنترل استرس و کاهش هورمون کورتیزول است . مسلما اگر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بتوانید مدیتیشن کنید خیلی عالی می‌شود. ولی اگر فرصت کمی دارید ۱ تا ۵ دقیقه هم کافی است. ذهن تان را از همه چیز خالی کنید.

در مکان مناسبی که دوست دارید بنشینید و چشم های تان را ببندید. هر تصویر یا کلمه ای به ذهن تان آمد دستور خاموش بدهید. چشم های تان را با امید و انرژی و طلب خیر برای خودتان و همه کسانی که می‌شناسید باز کنید.

۳ – حذف استرس بیش از اندازه

توجه خود را بر روی مسائل مهم متمرکز کنید و مسائل جزئی و افکار استرس زا به دور بیندازید. از نگرانی های بی حد و حصر به شدت دوری کنید. سعی کنید فرد مثبتی باشید و از دیدن نیمه خالی لیوان پرهیز کنید. هیچ کار دیگری از دست شما ساخته نیست جز متوقف کردن افکار مسموم و استرس زا.

برنامه سم زدایی ذهن در 5 دقیقه برای شروع روز خوب
برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه برای شروع روز خوب

۴ – حرکات کششی

انجام حرکات کششی به اندازه تمرکز و مدیتیشن باعث آرامش و کاهش هورمون کورتیزول می‌شود. بد نیست چند حرکت کششی یوگا یا ورزش های دیگر را یاد بگیرید و حتی اگر شده برای ۱ دقیقه چند حرکت کششی را برای سم زدایی ذهن و روح تان انجام دهید.

۵ – آب بنوشید

حتما خودتان را عادت دهید تا صبح به محض بیدار شدن از خواب یک لیوان آب پر از طراوت و تازگی بنوشید تا هم جسم و هم روح تان را سم زدایی کنید.

۶ – مراقبت از از بدن خود

کم بخورید و از غذاهای سبک تر استفاده کنید . مصرف الکل را متوقف کنید، سیگار کشیدن را ترک نمایید و برای چند روز در رژیم غذایی خود از گوشت قرمز استفاده نکنید . از محصولات غذایی غیر شیمیایی بهره بگیرید تا سموم بدن شما زدوده شود و سیستم گوارشی بدنتان نیز از آلودگی ها پاک گردد. تا می توانید آب بنوشید؛ این کار باعث بالا رفتن ذخیره آب بدن شده، فرایند سم زدایی را تسریع می بخشد و به شما کمک میکند عادات غذایی خود را تغییر دهید. زمانی که سردرد دارید، دچار گرفتگی عضلات شده اید، و علائمی بیماری در حال افزایش است، خوب است تا پیش از مراجعه به جعبه داروها به همیوپاتی روی بیاورید .

۷ – تهیه فهرست سپاسگزاری

وقتی از خواب بیدار شدید، یک دوش گرفتید، یک تا ۵ دقیقه مدیتیشن و چند حرکت کششی انجام دادید، بدون آن که با عجله چند لقمه صبحانه یا کیک وارد دهان تان کنید، یک فهرست تهیه کنید .

اصلا یک دفترچه یا سررسید برای این کار کنار بگذارید و هر روز از همه چیزهایی که دارید و قدرشان را می‌دانید و سپاسگزارشان هستید یک فهرست تهیه کنید. طی تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد افرادی که این فهرست را به طور روزانه می‌نوشتند، استرس کمتری داشتند و شادتر بودند.

برنامه سم زدایی ذهن در ۵ دقیقه برای شروع روز خوب نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =

بررسی

پاکسازی و سم زدایی بدن با جدیدترین متد حمام سم‌ زدایی

پاکسازی و سم زدایی بدن با جدیدترین متد حمام سم‌ زدایی پاکسازی و سم زدایی بدن با جدیدترین م…