افزونه های وردپرس که بر پایه ی سئو کلاه سیاه فعالیت دارند

221
افزونه های وردپرس که بر پایه ی سئو کلاه سیاه فعالیت دارند

افزونه های وردپرس که بر پایه ی سئو کلاه سیاه فعالیت دارند

این روزها اخباری مبنی بر افزونه‌های مخرب در سیستم مدیریت محتوای وردپرس به کررات می‌شنویم. تیم امنیت وردپرس، Wordfence، اخیرا سه پلاگین مخرب در وردپرس را کشف و از پایگاه افزونه‌های خود حذف کرده است. هر سه این افزونه‌ها، پلاگین‌های قدیمی بوده و هر سه شامل کدهای آلوده درب پشتی (Back Door) بودند. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک به بررسی افزونه های وردپرس که برپایه سئو کلاه سیاه فعالیت دارند می‌پردازیم.

این سه افزونه که Duplicate Page and Post و No Follow All External و WP No External Links نام دارند هر یک تاکنون ۵۰ هزار، ۹ هزار و ۳۰ هزار بار نصب شده‌اند! نکته قابل توجه اینجاست که کدهای درب پشتی استفاده‌شده در هر سه این افزونه‌های مخرب ورد پرس، بسیار به همدیگر شبیه است و هر سه تقریباً کار یکسانی را انجام می‌دهند. به همین جهت پیش‌بینی می‌شود که هر سه افزونه توسط یک فرد و یا یک گروه طراحی شده باشد.

افزونه های وردپرس که بر پایه ی سئو کلاه سیاه فعالیت دارند
افزونه های وردپرس که بر پایه ی سئو کلاه سیاه فعالیت دارند

این سه افزونه مخرب وردپرس نخست به وب‌سایت موردنظر خود وصل می‌شدند و محتوای آلوده را به‌همراه با لینک‌های موردنظر خود به سایت تزریق می‌کنند. تیم امنیت وردپرس براین باورند که این سه افزونه مخرب، هدف کسب رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو برای وب‌سایت‌های خاصی را دنبال می‌کنند. درحقیقت این افزونه‌های ورد پرس لینک‌هایی را در وب‌سایت‌های آلوده تزریق می‌کنند که به‌عنوان backlink برای سایت‌های موردنظر هکرها به شمار می‌آیند. به همین جهت رتبه این وب‌سایت‌ها بالا رفته و در Seo آن‌ها تأثیر مثبت دارد.

این نخستین بار نیست که تیم امنیتی وردپرس جهت کشف افزونه‌های مخرب اقدام کرده است و این اولین باری نیست که از افزونه‌های قدیمی جهت افزایش رنک وب‌سایت‌ها استفاده‌شده است. تابه‌حال موارد زیادی درباره خرید پلاگین‌های قدیمی وردپرس توسط شرکت‌های فعال درزمینهٔ Seo و backlink گزارش شده است که از این افزونه‌ها جهت تزریق کدهای HTML و افزایش بازدید سایت استفاده می‌شده است. درحقیقت این شرکت‌ها برای افزایش یک‌باره رتبه وب‌سایت‌ها، از این نمونه افزونه‌ها برای انجام کار سئو کلاه‌ سیاه استفاده می‌کردند.

افزونه های وردپرس که بر پایه ی سئو کلاه سیاه فعالیت دارند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =

بررسی

۲۱ راهکار برای افزایش امنیت سایت های وردپرس

۲۱ راهکار برای افزایش امنیت سایت های وردپرس افزایش امنیت سایت های وردپرس : همواره یکی از ب…