افزایش خطر سرطان پروستات با مصرف این ۵ ماده غذایی

154
افزایش خطر سرطان پروستات

افزایش خطر سرطان پروستات با مصرف این ۵ ماده غذایی

بااین‌که کم‌تحرکی یکی از اصلی‌ترین علل ابتلا به بیماری‌های پروستات بحساب می‌آید ولی مهم‌تر از آن تغذیه غلط نقش اسای در به خطر افتادن این اندام مهم دارد. به همین جهت و امروزه آموزش‌های بیشتری نسبت به گذشته درباره نوع غذا و شیوه غذاخوردن به آقایان داده می‌شود تا مشکلات پروستات را تحت کنترل داشته باشند. سرطان پروستات دومین سرطان در آقایان بحساب می‌آید که درصورتی‌که مراقب تغذیه خود باشید خطر سرطان را کاهش می‌دهید. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با  ماده غذایی که موجب افزایش خطر سرطان پروستات می‌شود را آشنا نماییم.

  • چربی‌های اشباع و هیدروژنه

این نوع چربی‌ها نه‌تنها احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند بلکه مشکلات مربوط به سرطان پروستات را نیز گسترش می‌دهد. پژوهش‌ها نشان داده است آقایانی که این نوع چربی‌ها را به وفور استفاده می‌کنند، بیشتر در خطر ابتلا به سرطان پروستات تهاجمی قرار دارند. درعوض آقایانی که از چربی‌هایی مانند آووکادو، آجیل، روغن زیتون مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به سرطان پروستات تهاجمی را از خود دور خواهند نمود.

افزایش خطر سرطان پروستات
افزایش خطر سرطان پروستات
  • الکل

دانشمندان استرالیایی هشدار داده‌اند خطر بروز سرطان پروستات در آقایانی که الکل استفاده می‌کنند ۲۰ درصد بیشتر از آقایانی است که از استفاده ازاین قبیل نوشیدنی‌ها خودداری می‌کنند. انستیتو ملی پژوهش‌های دارویی استرالیا دراین باره گزارش داد که این نتایج براساس بازبینی نزدیک به ۴۰ پژوهش مختلف روی الکل و سرطان پروستات حاصل شده است. پژوهشگران خاطر نشان کردند این خطر در دوران میانسالی حتی بیشتر می‌شود و با افزایش میزان استفاده از الکل افزایش می‌یابد.

  • گوشت‌های فراوری شده

خوراکی‌هایی که شما در غذاخوری‌ها و یابه عنوان غذای گوشتی نیمه آماده از فروشگاه‌ها خریداری می‌کنید با انواع چاشنی‌ها و طعم دهنده‌ها ترکیب شده است تا شما لذت بیشتری از خوردن غذا ببرید. در اغلب موارد آنچه شما به عنوان فرآورده‌های گوشتی استفاده می‌کنید سرشاراز چربی و امحا و احشا حیوان است و درصد گوش قرمز آن بسیار کم است. استفاده از این نوع مواد غذایی به سلامت پروستات آسیب می‌زند.

  • نوشیدنی‌های انرژی زا

نوشیدن بیش‌ازحد این نوشیدنی‌ها، مانند نوشیدن هر نوع نوشیدنی الکلی است. این مایعات موجب کم‌آبی بدن شده و کم‌آبی موجب رسوب زیاد مواد سمی در مثانه می‌شود. آب زیاد استفاده کنید و مصرف نوشیدنی‌های تجاری را به حداقل برسانید تا مواد سمی را بهتر و بیشتر دفع کنید.

افزایش خطر سرطان پروستات
افزایش خطر سرطان پروستات
  • لبنیات پرچرب

استفاده بیش ازحد این محصولات احتمال مرگ و میر بر اثر سرطان پروستات را افزایش می‌دهد. درعوض آقایانی که محصولات لبنی کم‌چرب استفاده می‌کنند، خود را در مقابل ابتلا به این سرطان ایمن کرده‌اند.

افزایش خطر سرطان پروستات با مصرف این ۵ ماده غذایی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

بررسی

رابطه بین تغذیه اشتباه و بیماری های پوستی

رابطه بین تغذیه اشتباه و بیماری های پوستی رابطه بین تغذیه اشتباه و بیماری های پوستی : تغذی…